Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parní čistič. Co znamená odborný pojem Parní čistič z kategorie Technika?

Co je to Parní čistič? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Parní čistič?

Parní čistič je stroj určený k čištění parou. Využívá páru o vysoké teplotě – i více než 100 stupňů. Tak je možno uvolnit i staré nečistoty, které jsou hluboko usazené ve škvírách a spárách a běžnými prostředky nejdou vyčistit. Velmi dobře se také odstraňuje mastnota a připáleniny.
Parní čistič má dezinfekční funkci. Pomáhá čistit i na místech, kde by neměla být používána voda. Čištění je tak skoro suché a není potřeba chemických čisticích prostředků.


Co je to Parní čistič? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parní čistič. Co znamená odborný pojem Parní čistič z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Parní čistič s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Parní čistič se nachází v sekci technika

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, slovník, slovo, wiki, informace, terminus technicus, význam, názvosloví, definice pojmu, co znamená, formulace, synonymum, heslo, technika, přesný výraz, odborné názvosloví, popis


Pojem Parní čistič je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parní čistič? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čištění párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára se klasifikuje jako skupenský stav vody a patří do plynného skupenství. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou. Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění údajně párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čisticí a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Parní čistič ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Parní čistič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Parní čistič na Youtube

Zkusit najít výraz Parní čistič ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parní čistič ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Parní čistič ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Parní čistič například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Parní čistič? resp. co se přesně ukrývá za slovem Parní čistič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parní čistič, odpověď na dotaz co je to Parní čistič?. Víte např. kdo to je Světlana Witowská? Znáte a víte kdo je Lubomír Metnar? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.