Co je to?
Definice výrazu Parní čistič. Co znamená odborný pojem Parní čistič z kategorie Technika?

Co je Parní čistič?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Parní čistič

Parní čistič je stroj určený k čištění parou. Využívá páru o vysoké teplotě – i více než 100 stupňů. Tak je možno uvolnit i staré nečistoty, které jsou hluboko usazené ve škvírách a spárách a běžnými prostředky nejdou vyčistit. Velmi dobře se také odstraňuje mastnota a připáleniny.
Parní čistič má dezinfekční funkci. Pomáhá čistit i na místech, kde by neměla být používána voda. Čištění je tak skoro suché a není potřeba chemických čisticích prostředků.


Co je to Parní čistič? Význam slova, termín, Definice výrazu Parní čistič. Co znamená odborný pojem Parní čistič z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Parní čistič je v sekci technika

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, pojem, slovník, význam slova, synonymum, popis, co to je, lexikon, co je to Parní čistič?, vysvětlení, termín, význam, definice, slovo, přesný význam, definice pojmu, technika


Pojem Parní čistič je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Parní čistič?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čištění párou je metoda čištění za pomoci parního čističe nebo stroje. Pára se klasifikuje jako skupenský stav vody a patří do plynného skupenství. Pára je vytvořena z vody za pomoci tlaku a teploty. Parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem žene molekuly vody potrubním systémem ven ze stroje speciální úzkou tryskou. Objem vody, která je umístěna v nádobě parního čističe, se při jejím odpařování zvětšuje 1700 krát. Čištění údajně párou patří mezi neúčinnější ekologické metody vůbec. Není třeba používat žádné chemické, čisticí a odmašťovací přípravky. Pára z čističe dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu, a za vysoké teploty uvolní a odstraní mastnotu, oleje, vosk a další silné nečistoty.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parní čistič ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parní čistič ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Parní čistič ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Parní čistič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Parní čistič ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Parní čistič ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Parní čistič například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Parní čistič? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Parní čistič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parní čistič, odpověď na dotaz co je to Parní čistič?. Víte např. kdo to je Tomáš Němec? Znáte a víte kdo je Martin Hlaváček? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.