Co je to?
Definice výrazu, termínu Skot. Co znamená odborný pojem Skot z kategorie Různé?

Co je Skot?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Skot

Skot je název pro hovězí dobytek. Jako skot je nejčastěji označován tur domácí a další domestikované druhy. Existují dvě hlavní skupiny plemen skotu, zebu s hřbetním pruhem a ostatní druhy.
Skot je chován především pro maso a mléko. Pěstován je i skot určený speciálně pro býčí zápasy. Užitkovost může být jednostranná, kdy převažuje pouze jeden ze způsobů využití, nebo dvoustranná, kdy se dobytek pěstuje jak pro mléko, tak pro maso.

Co je to Skot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skot. Co znamená odborný pojem Skot z kategorie Různé?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Skot? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Skot je v kategorii různé

Klíčová slova: heslo, synonymum, termín, terminologie, názvosloví, formulace, popis, slovo, definice, různé, pojem, odborný výraz, informace, terminus technicus, co to je, co znamená, význam pojmu, slovník


Pojem Skot je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Skot?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Synonymem názvu tur domácí je označení skot domácí, které se užívá společně s pojmenováním plemene: např. herefordský skot, charolaiský skot. Po narození se mládě nazývá tele. Odrostlá samice která ještě nerodila je jalovice. Po připuštění – oplodnění se gravidní samice označuje pojmem březí nebo stelná. Samice po porodu – otelení se nazývá dojnice – kráva. V období kdy kráva nedojí se z hlediska mléčné užitkovosti se užívá označení odstavená, zaprahlá nebo zasušená kráva. Potrat se nazývá zmetání a potracený plod je zmetek. Samec se nazývá býk nebo jalovec, vykastrovaný býk se označuje slovem vůl. Vůl je méně agresivní, snáze ovladatelný a má chutnější maso než býk.

Další informační zdroje

Najít heslo Skot na Google obrázcích

Hledat termín Skot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skot ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Skot ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Skot ve Wikislovníku

Hledat termín Skot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Skot například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co to je Skot? resp. co přesně označuje termín Skot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skot, odpověď na dotaz co je to Skot?. Víte např. kdo to je Bill Hader? Znáte a víte kdo je Geodet? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Zelený otazník s dolíkem, skot, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.