Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Co je to Sukcese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sukcese

Sukcese je pojem z oblasti ekologie. Společenstva v ekosystémech se vyvíjejí a mění své složení. Stejně se mění i představy o tomto vývoji a změnách. Sukcese může být primární, v tom případě společenstva vznikají na úplně novém území, nebo sekundární, jejíž náplní je zkoumání vývoje ve společenstvech, která již existují.
Sukcese probíhající v přírodě představuje určitou posloupnost změn rostlinstva, které se vyskytuje na určitém území. Tuto posloupnost lze předvídat. Změny probíhají do té doby, dokud se společenství rostlin neustálí.


Co je to Sukcese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Sukcese můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sukcese je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, význam slova, informace, slovník, synonymum, odborný výraz, definice, definice pojmu, vysvětlení, Právo, termín, přesný význam, co to je, heslo, přesný výraz, formulace, terminologie, wiki


Pojem Sukcese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Sukcese?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sukcese je právní nástupnictví, při kterém určitý subjekt vstupuje do pozice subjektu jiného. Podle toho, zda jsou přebíraná práva či povinnosti omezena, nebo jde o všechna práva a povinnosti právního předchůdce, se rozlišuje mezi sukcesí singulární a univerzální. Pokud k tomu dojde v průběhu soudního řízení, soud posoudí, zda a s kým v řízení pokračovat.
Při singulární sukcesi právní nástupce vstupuje jen do jednoho určitého práva či povinnosti, případně více, jež jsou však přesně vymezena. Dochází k tomu při převzetí závazku, tedy postoupení pohledávky (cese) či převzetí dluhu, případně též u dědického odkazu a u prodeje obchodního závodu (viz rozhodnutí NSS 4 As 72/2012-52).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sukcese ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sukcese na Youtube

Najít výraz Sukcese ve Wikizdrojích

Najít termín Sukcese ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Sukcese ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Sukcese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukcese například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Sukcese? resp. co znamená výraz Sukcese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukcese, odpověď na dotaz co je to Sukcese?. Víte např. kdo to je Václav IV? Znáte a víte kdo je Sodomita? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.