Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sukcese. Co znamená odborný pojem Sukcese z kategorie Právo?

Co je to Sukcese? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sukcese

Sukcese je pojem z oblasti ekologie. Společenstva v ekosystémech se vyvíjejí a mění své složení. Stejně se mění i představy o tomto vývoji a změnách. Sukcese může být primární, v tom případě společenstva vznikají na úplně novém území, nebo sekundární, jejíž náplní je zkoumání vývoje ve společenstvech, která již existují.
Sukcese probíhající v přírodě představuje určitou posloupnost změn rostlinstva, které se vyskytuje na určitém území. Tuto posloupnost lze předvídat. Změny probíhají do té doby, dokud se společenství rostlin neustálí.


Co je to Sukcese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sukcese. Co znamená odborný pojem Sukcese z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Sukcese se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, synonymum, odborné názvosloví, právo, význam pojmu, slovník, co je to Sukcese?, definice pojmu, wiki, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, význam, definice, informace, popis, přesný výraz


Pojem Sukcese je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sukcese? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sukcese je právní nástupnictví, při kterém určitý subjekt vstupuje do pozice subjektu jiného. Podle toho, zda jsou přebíraná práva či povinnosti omezena, nebo jde o všechna práva a povinnosti právního předchůdce, se rozlišuje mezi sukcesí singulární a univerzální. Pokud k tomu dojde v průběhu soudního řízení, soud posoudí, zda a s kým v řízení pokračovat.
Při singulární sukcesi právní nástupce vstupuje jen do jednoho určitého práva či povinnosti, případně více, jež jsou však přesně vymezena. Dochází k tomu při převzetí závazku, tedy postoupení pohledávky (cese) či převzetí dluhu, případně též u dědického odkazu a u prodeje obchodního závodu (viz rozhodnutí NSS 4 As 72/2012-52).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sukcese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Sukcese ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Sukcese ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sukcese na Youtube

Najít termín Sukcese na Google.cz

Hledat heslo Sukcese ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukcese například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Sukcese? resp. co znamená výraz Sukcese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukcese, odpověď na dotaz co je to Sukcese?. Víte např. kdo to je Libertarián? Znáte a víte kdo je Příživník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.