Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Co je to Sukcese? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sukcese?

Sukcese je pojem z oblasti ekologie. Společenstva v ekosystémech se vyvíjejí a mění své složení. Stejně se mění i představy o tomto vývoji a změnách. Sukcese může být primární, v tom případě společenstva vznikají na úplně novém území, nebo sekundární, jejíž náplní je zkoumání vývoje ve společenstvech, která již existují.
Sukcese probíhající v přírodě představuje určitou posloupnost změn rostlinstva, které se vyskytuje na určitém území. Tuto posloupnost lze předvídat. Změny probíhají do té doby, dokud se společenství rostlin neustálí.


Co je to Sukcese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Sukcese) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sukcese patří do kategorie Právo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, co znamená, Sukcese, definice, synonymum, co je to Sukcese?, přesný význam, terminus technicus, význam slova, Právo, co to je, vysvětlení, definice pojmu, informace, heslo


Pojem Sukcese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sukcese?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sukcese je právní nástupnictví, při kterém určitý subjekt vstupuje do pozice subjektu jiného. Podle toho, zda jsou přebíraná práva či povinnosti omezena, nebo jde o všechna práva a povinnosti právního předchůdce, se rozlišuje mezi sukcesí singulární a univerzální. Pokud k tomu dojde v průběhu soudního řízení, soud posoudí, zda a s kým v řízení pokračovat.
Při singulární sukcesi právní nástupce vstupuje jen do jednoho určitého práva či povinnosti, případně více, jež jsou však přesně vymezena. Dochází k tomu při převzetí závazku, tedy postoupení pohledávky (cese) či převzetí dluhu, případně též u dědického odkazu a u prodeje obchodního závodu (viz rozhodnutí NSS 4 As 72/2012-52).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Sukcese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Sukcese ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sukcese ve Wikimedia Commons

Najít pojem Sukcese na Google.cz

Vyhledat výraz Sukcese ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sukcese ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukcese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sukcese? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sukcese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukcese, odpověď na dotaz co je to Sukcese?. Víte např. kdo to je Sponzor? Znáte a víte kdo je Příživník? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.