Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Co je to Sukcese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sukcese

Sukcese je pojem z oblasti ekologie. Společenstva v ekosystémech se vyvíjejí a mění své složení. Stejně se mění i představy o tomto vývoji a změnách. Sukcese může být primární, v tom případě společenstva vznikají na úplně novém území, nebo sekundární, jejíž náplní je zkoumání vývoje ve společenstvech, která již existují.
Sukcese probíhající v přírodě představuje určitou posloupnost změn rostlinstva, které se vyskytuje na určitém území. Tuto posloupnost lze předvídat. Změny probíhají do té doby, dokud se společenství rostlin neustálí.


Co je to Sukcese? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sukcese. Co znamená pojem Sukcese z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sukcese s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sukcese se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, informace, wiki, terminologie, slovník, termín, Sukcese, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, lexikon, pojem, definice pojmu, synonymum, formulace, názvosloví, přesný význam, význam slova


Pojem Sukcese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sukcese? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sukcese je právní nástupnictví, při kterém určitý subjekt vstupuje do pozice subjektu jiného. Podle toho, zda jsou přebíraná práva či povinnosti omezena, nebo jde o všechna práva a povinnosti právního předchůdce, se rozlišuje mezi sukcesí singulární a univerzální. Pokud k tomu dojde v průběhu soudního řízení, soud posoudí, zda a s kým v řízení pokračovat.
Při singulární sukcesi právní nástupce vstupuje jen do jednoho určitého práva či povinnosti, případně více, jež jsou však přesně vymezena. Dochází k tomu při převzetí závazku, tedy postoupení pohledávky (cese) či převzetí dluhu, případně též u dědického odkazu a u prodeje obchodního závodu (viz rozhodnutí NSS 4 As 72/2012-52).

Jiné informační zdroje o pojmu Sukcese

Vyhledat slovo Sukcese ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Sukcese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Sukcese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sukcese ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Sukcese ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sukcese ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukcese například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sukcese? resp. co znamená slovo Sukcese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukcese, odpověď na dotaz co je to Sukcese?. Víte např. kdo to je Předák? Znáte a víte kdo je Humanista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.