Co je to?
Definice výrazu Přestupek. Co znamená odborný pojem Přestupek z kategorie Právo?

Co to je Přestupek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Přestupek?

V právních předpisech se pod pojmem přestupek rozumí nezákonné jednání nižšího stupně závažnosti než trestný čin nebo přečin. Toto jednání je společensky závadné a za přestupek je výslovně uvedeno v zákoně. Přestupku se může dopustit pouze fyzická osoba.
Pojem přestupek se poprvé v českém právním systému objevil již v osmnáctém století. V současnosti přestupky u nás projednávají ve většině případů obecní úřady namísto soudů. Jako potrestání za přestupek lze nařídit propadnutí věci, zákaz činnosti, napomenutí a pokuta.


Co je to Přestupek? Význam slova, termín, Definice výrazu Přestupek. Co znamená odborný pojem Přestupek z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přestupek se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, popis, vysvětlení, informace, význam slova, definice, formulace, slovo, heslo, slovník, přesný výraz, pojem, terminus technicus, názvosloví, co to je, terminologie, wiki, lexikon


Pojem Přestupek je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přestupek?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přestupek je deliktní jednání nižšího stupně závažnosti než trestný čin, které je společensky škodlivé a které je výslovně za přestupek označeno zákonem. Klasickými přestupky jsou přestupky dopravní, proti veřejnému pořádku nebo proti občanskému soužití. Přestupku se dopouští přestupce, což může být jak fyzická, tak právnická osoba či podnikající fyzická osoba.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přestupek ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přestupek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Přestupek ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Přestupek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Přestupek na Google.cz

Najít heslo Přestupek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Přestupek například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Přestupek? resp. co se skrývá pod slovem Přestupek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přestupek, odpověď na dotaz co je to Přestupek?. Víte např. kdo to je Bud Spencer? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?