Co je to?
Definice výrazu, termínu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Co je USB-C?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova USB-C?

USB – C je nový druh USB portu pro chytré telefony, který umožňuje velké zrychlení přenosu dat a zvýšenou dodávku energie. USB-C port je univerzální. Jeho obrovskou předností je to, že ho lze využít na veškeré potřebné činnosti a tyto je možné provádět současně – například nabíjet telefon a sdílet obrazovku.
Proces nabíjení se navíc zkracuje a nabíjet je snadné z jakéhokoli jiného zařízení. Tato technologie je nazývána technologií budoucnosti a velice rychle se rozšiřuje.


Co je to USB-C? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova USB-C? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín USB-C je v kategorii hardware

Klíčová slova: význam pojmu, termín, definice pojmu, definice, wiki, názvosloví, lexikon, co to je, terminologie, synonymum, terminus technicus, informace, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, co je to USB-C?, USB-C, význam


Pojem USB-C je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu USB-C?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

3. prosince 2013 byl znám konkrétní návrh standardu a konektoru (nazývaného typ C). Ten se má rozměry blížit variantě microUSB, svými vlastnostmi konektoru Lightning od Applu. Stejně jako ten půjde typ C USB 3.1 zasunout oběma směry navíc i vzhůru nohama, takže bude opět lehčí potmě zapojit nabíječku. První zařízení s novým USB-C se začala objevovat v polovině roku 2014. (Nový MacBook). Nový konektor nebude disponovat pouze datovou prostupností 10Gb/s, ale může být použit i k napájení. Maximem je 5A při 20V, tedy 100W (v porovnání se starší verzí je to až 400x více), což bude dostačovat i pro napájení většiny notebooků. Tento konektor je kompatibilní s: Linux, Windows 10, Windows 8.1, OS X, Android 6 a Chrome OS. USB typu C má na obou stranách stejný konektor skládající se z 24 kontaktů (12 shora, 12 zespoda). Díky již zmíněným zajímavostem bude USB-C používáno ve téměř ve všech zařízení.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín USB-C ve Wikislovníku

Vyhledat výraz USB-C ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz USB-C ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem USB-C ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo USB-C ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi USB-C ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo USB-C například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená USB-C? resp. jaký je význam slova USB-C? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB-C, odpověď na dotaz co je to USB-C?. Víte např. kdo to je Pavel Peca? Znáte a víte kdo je André Rieu? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hardware. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie hardware, počítač hw, uSB-C, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.