Co je to?
Definice výrazu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Co to je USB-C? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu USB-C?

USB – C je nový druh USB portu pro chytré telefony, který umožňuje velké zrychlení přenosu dat a zvýšenou dodávku energie. USB-C port je univerzální. Jeho obrovskou předností je to, že ho lze využít na veškeré potřebné činnosti a tyto je možné provádět současně – například nabíjet telefon a sdílet obrazovku.
Proces nabíjení se navíc zkracuje a nabíjet je snadné z jakéhokoli jiného zařízení. Tato technologie je nazývána technologií budoucnosti a velice rychle se rozšiřuje.


Co je to USB-C? Význam slova, termín, Definice výrazu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín USB-C se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: co je to USB-C?, terminologie, informace, co znamená, odborné názvosloví, význam, slovník, definice, popis, synonymum, Hardware, definice pojmu, slovo, USB-C, terminus technicus, přesný význam, wiki, názvosloví


Pojem USB-C je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem USB-C? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

3. prosince 2013 byl znám konkrétní návrh standardu a konektoru (nazývaného typ C). Ten se má rozměry blížit variantě microUSB, svými vlastnostmi konektoru Lightning od Applu. Stejně jako ten půjde typ C USB 3.1 zasunout oběma směry navíc i vzhůru nohama, takže bude opět lehčí potmě zapojit nabíječku. První zařízení s novým USB-C se začala objevovat v polovině roku 2014. (Nový MacBook). Nový konektor nebude disponovat pouze datovou prostupností 10Gb/s, ale může být použit i k napájení. Maximem je 5A při 20V, tedy 100W (v porovnání se starší verzí je to až 400x více), což bude dostačovat i pro napájení většiny notebooků. Tento konektor je kompatibilní s: Linux, Windows 10, Windows 8.1, OS X, Android 6 a Chrome OS. USB typu C má na obou stranách stejný konektor skládající se z 24 kontaktů (12 shora, 12 zespoda). Díky již zmíněným zajímavostem bude USB-C používáno ve téměř ve všech zařízení.

Jiné informační zdroje o pojmu USB-C

Chraňte své soukromí a hledejte slovo USB-C ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem USB-C ve Wikimedia Commons

Najít pojem USB-C ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem USB-C ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo USB-C ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem USB-C na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo USB-C například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená USB-C? resp. jaký je význam pojmu USB-C? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB-C, odpověď na dotaz co je to USB-C?. Víte např. kdo to je Švejk? Znáte a víte kdo je Technolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.