Co je to?
Výraz, termín, definice slova USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Co je to USB-C? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu USB-C?

USB – C je nový druh USB portu pro chytré telefony, který umožňuje velké zrychlení přenosu dat a zvýšenou dodávku energie. USB-C port je univerzální. Jeho obrovskou předností je to, že ho lze využít na veškeré potřebné činnosti a tyto je možné provádět současně – například nabíjet telefon a sdílet obrazovku.
Proces nabíjení se navíc zkracuje a nabíjet je snadné z jakéhokoli jiného zařízení. Tato technologie je nazývána technologií budoucnosti a velice rychle se rozšiřuje.


Co je to USB-C? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu USB-C? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz USB-C je v kategorii hardware

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, co znamená, význam slova, lexikon, slovník, názvosloví, hardware, termín, pojem, přesný význam, slovo, terminologie


Pojem USB-C je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín USB-C? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

3. prosince 2013 byl znám konkrétní návrh standardu a konektoru (nazývaného typ C). Ten se má rozměry blížit variantě microUSB, svými vlastnostmi konektoru Lightning od Applu. Stejně jako ten půjde typ C USB 3.1 zasunout oběma směry navíc i vzhůru nohama, takže bude opět lehčí potmě zapojit nabíječku. První zařízení s novým USB-C se začala objevovat v polovině roku 2014. (Nový MacBook). Nový konektor nebude disponovat pouze datovou prostupností 10Gb/s, ale může být použit i k napájení. Maximem je 5A při 20V, tedy 100W (v porovnání se starší verzí je to až 400x více), což bude dostačovat i pro napájení většiny notebooků. Tento konektor je kompatibilní s: Linux, Windows 10, Windows 8.1, OS X, Android 6 a Chrome OS. USB typu C má na obou stranách stejný konektor skládající se z 24 kontaktů (12 shora, 12 zespoda). Díky již zmíněným zajímavostem bude USB-C používáno ve téměř ve všech zařízení.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo USB-C ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz USB-C ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo USB-C ve Wikislovníku

Hledat slovo USB-C ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem USB-C na Google.cz

Najít heslo USB-C ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo USB-C například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu USB-C? resp. jaká je definice termínu USB-C? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB-C, odpověď na dotaz co je to USB-C?. Víte např. kdo to je Stevie Nicks? Znáte a víte kdo je Kyborg? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.