Co je to?
Definice odborného termínu, slova USB-C. Co znamená pojem USB-C z kategorie Hardware?

Co je USB-C? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu USB-C?

USB – C je nový druh USB portu pro chytré telefony, který umožňuje velké zrychlení přenosu dat a zvýšenou dodávku energie. USB-C port je univerzální. Jeho obrovskou předností je to, že ho lze využít na veškeré potřebné činnosti a tyto je možné provádět současně – například nabíjet telefon a sdílet obrazovku.
Proces nabíjení se navíc zkracuje a nabíjet je snadné z jakéhokoli jiného zařízení. Tato technologie je nazývána technologií budoucnosti a velice rychle se rozšiřuje.


Co je to USB-C? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova USB-C. Co znamená pojem USB-C z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz USB-C patří do sekce hardware

Klíčová slova: termín, odborný výraz, význam, přesný výraz, definice, heslo, hardware, USB-C, slovník, názvosloví, terminologie, hardware, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu


Pojem USB-C je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem USB-C? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

3. prosince 2013 byl znám konkrétní návrh standardu a konektoru (nazývaného typ C). Ten se má rozměry blížit variantě microUSB, svými vlastnostmi konektoru Lightning od Applu. Stejně jako ten půjde typ C USB 3.1 zasunout oběma směry navíc i vzhůru nohama, takže bude opět lehčí potmě zapojit nabíječku. První zařízení s novým USB-C se začala objevovat v polovině roku 2014. (Nový MacBook). Nový konektor nebude disponovat pouze datovou prostupností 10Gb/s, ale může být použit i k napájení. Maximem je 5A při 20V, tedy 100W (v porovnání se starší verzí je to až 400x více), což bude dostačovat i pro napájení většiny notebooků. Tento konektor je kompatibilní s: Linux, Windows 10, Windows 8.1, OS X, Android 6 a Chrome OS. USB typu C má na obou stranách stejný konektor skládající se z 24 kontaktů (12 shora, 12 zespoda). Díky již zmíněným zajímavostem bude USB-C používáno ve téměř ve všech zařízení.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem USB-C ve Wikizdrojích

Hledat výraz USB-C ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem USB-C na Youtube

Hledat termín USB-C ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo USB-C na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem USB-C ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo USB-C například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu USB-C? resp. co se přesně ukrývá za slovem USB-C? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB-C, odpověď na dotaz co je to USB-C?. Víte např. kdo to je Friedrich Nietzsche? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín USB-C i v jiné kategorii než v hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.