Co je to?
Definice výrazu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Co to je USB-C? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova USB-C

USB – C je nový druh USB portu pro chytré telefony, který umožňuje velké zrychlení přenosu dat a zvýšenou dodávku energie. USB-C port je univerzální. Jeho obrovskou předností je to, že ho lze využít na veškeré potřebné činnosti a tyto je možné provádět současně – například nabíjet telefon a sdílet obrazovku.
Proces nabíjení se navíc zkracuje a nabíjet je snadné z jakéhokoli jiného zařízení. Tato technologie je nazývána technologií budoucnosti a velice rychle se rozšiřuje.


Co je to USB-C? Význam slova, termín, Definice výrazu USB-C. Co znamená odborný pojem USB-C z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova USB-C sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem USB-C patří do sekce Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, přesný význam, význam slova, co je to USB-C?, význam, Hardware, vysvětlení, terminologie, slovník, lexikon, heslo, odborné názvosloví, definice, pojem


Pojem USB-C je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem USB-C? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

3. prosince 2013 byl znám konkrétní návrh standardu a konektoru (nazývaného typ C). Ten se má rozměry blížit variantě microUSB, svými vlastnostmi konektoru Lightning od Applu. Stejně jako ten půjde typ C USB 3.1 zasunout oběma směry navíc i vzhůru nohama, takže bude opět lehčí potmě zapojit nabíječku. První zařízení s novým USB-C se začala objevovat v polovině roku 2014. (Nový MacBook). Nový konektor nebude disponovat pouze datovou prostupností 10Gb/s, ale může být použit i k napájení. Maximem je 5A při 20V, tedy 100W (v porovnání se starší verzí je to až 400x více), což bude dostačovat i pro napájení většiny notebooků. Tento konektor je kompatibilní s: Linux, Windows 10, Windows 8.1, OS X, Android 6 a Chrome OS. USB typu C má na obou stranách stejný konektor skládající se z 24 kontaktů (12 shora, 12 zespoda). Díky již zmíněným zajímavostem bude USB-C používáno ve téměř ve všech zařízení.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo USB-C ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo USB-C ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo USB-C ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo USB-C ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo USB-C na Google.cz

Zkusit najít pojem USB-C ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo USB-C například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova USB-C? resp. co přesně znamená slovo USB-C? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu USB-C, odpověď na dotaz co je to USB-C?. Víte např. kdo to je Naďa Urbánková? Znáte a víte kdo je Technolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín USB-C hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.