Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psotník. Co znamená odborný pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Co je to Psotník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Psotník

Slovo psotník dříve označovalo křeče blíže neurčeného původu, které byly příčinou smrti malých dětí nebo úmrtí dětí doprovázely. Dnes se výraz psotník dochoval pouze ve slovním spojení "dostanu z tebe/ z toho psotník" ve smyslu "já jsem se tebe/ toho lekl!".


Co je to Psotník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psotník. Co znamená odborný pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Psotník se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Psotník se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: co znamená, termín, přesný význam, slovo, synonymum, popis, co to je, přesný výraz, informace, heslo, Psotník, názvosloví, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, formulace


Pojem Psotník je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Psotník?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Psotník (nebo jen konvulse od latinského convulsio - křeče) je zastaralý název choroby, uváděný jako příčina úmrtí u malých dětí. Jednalo se pravděpodobně o tetanické křeče (tj. křeče způsobené většinou nedostatkem vápníku, popř. hořčíku) spojené s bezvědomím. Vzhledem k nízké úrovni medicínských znalostí byly jako psotník zpravidla označovány jakékoliv křeče, které vedly k úmrtí dítěte v raném věku. Slovo psotník se používá i v přeneseném významu („já z toho dostanu psotník“ = velmi jsem se lekl), a to v důsledku mylné domněnky, že příčinou psotníku bylo leknutí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Psotník v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Psotník ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Psotník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Psotník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psotník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Psotník na Youtube

Najít pojem Psotník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Psotník například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Psotník? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Psotník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psotník, odpověď na dotaz co je to Psotník?. Víte např. kdo to je Julianne Moore? Znáte a víte kdo je Hrobník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.