Co je to?
Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Co je to Psotník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Psotník?

Slovo psotník dříve označovalo křeče blíže neurčeného původu, které byly příčinou smrti malých dětí nebo úmrtí dětí doprovázely. Dnes se výraz psotník dochoval pouze ve slovním spojení "dostanu z tebe/ z toho psotník" ve smyslu "já jsem se tebe/ toho lekl!".


Co je to Psotník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Psotník můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Psotník je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, heslo, Nemoce, popis, pojem, význam, odborné názvosloví, formulace, slovník, přesný výraz, synonymum, informace, co to je, co znamená, názvosloví, co je to Psotník?, lexikon


Pojem Psotník je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psotník? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psotník (nebo jen konvulse od latinského convulsio - křeče) je zastaralý název choroby, uváděný jako příčina úmrtí u malých dětí. Jednalo se pravděpodobně o tetanické křeče (tj. křeče způsobené většinou nedostatkem vápníku, popř. hořčíku) spojené s bezvědomím. Vzhledem k nízké úrovni medicínských znalostí byly jako psotník zpravidla označovány jakékoliv křeče, které vedly k úmrtí dítěte v raném věku. Slovo psotník se používá i v přeneseném významu („já z toho dostanu psotník“ = velmi jsem se lekl), a to v důsledku mylné domněnky, že příčinou psotníku bylo leknutí.

Zkuste zjistit více informací o slovu Psotník v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Psotník na Google.cz

Hledat výraz Psotník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Psotník ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Psotník na Youtube

Vyhledat termín Psotník ve vyhledávači Qwant

Najít termín Psotník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Psotník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Psotník? resp. co se přesně ukrývá za slovem Psotník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psotník, odpověď na dotaz co je to Psotník?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Varuna? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.