Co je to?
Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Co je to Psotník? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Psotník?

Slovo psotník dříve označovalo křeče blíže neurčeného původu, které byly příčinou smrti malých dětí nebo úmrtí dětí doprovázely. Dnes se výraz psotník dochoval pouze ve slovním spojení "dostanu z tebe/ z toho psotník" ve smyslu "já jsem se tebe/ toho lekl!".


Co je to Psotník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Psotník. Co znamená pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Psotník sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Psotník je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, definice pojmu, termín, co je to Psotník?, odborné názvosloví, význam slova, heslo, terminologie, wiki, slovo, popis, Nemoce, vysvětlení, odborný výraz, pojem, formulace, názvosloví, co znamená


Pojem Psotník je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Psotník? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Psotník (nebo jen konvulse od latinského convulsio - křeče) je zastaralý název choroby, uváděný jako příčina úmrtí u malých dětí. Jednalo se pravděpodobně o tetanické křeče (tj. křeče způsobené většinou nedostatkem vápníku, popř. hořčíku) spojené s bezvědomím. Vzhledem k nízké úrovni medicínských znalostí byly jako psotník zpravidla označovány jakékoliv křeče, které vedly k úmrtí dítěte v raném věku. Slovo psotník se používá i v přeneseném významu („já z toho dostanu psotník“ = velmi jsem se lekl), a to v důsledku mylné domněnky, že příčinou psotníku bylo leknutí.

Další zdroje informací o slovu Psotník

Zkusit najít pojem Psotník ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psotník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Psotník ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psotník ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Psotník na Google.cz

Hledat videa s názvem Psotník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Psotník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Psotník? resp. jaká je definice slova Psotník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psotník, odpověď na dotaz co je to Psotník?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Hrobník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.