Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psotník. Co znamená odborný pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Co je to Psotník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Psotník?

Slovo psotník dříve označovalo křeče blíže neurčeného původu, které byly příčinou smrti malých dětí nebo úmrtí dětí doprovázely. Dnes se výraz psotník dochoval pouze ve slovním spojení "dostanu z tebe/ z toho psotník" ve smyslu "já jsem se tebe/ toho lekl!".


Co je to Psotník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Psotník. Co znamená odborný pojem Psotník z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Psotník se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, co to je, synonymum, vysvětlení, slovo, definice, informace, význam slova, význam, co je to Psotník?, termín, přesný význam, nemoce, slovník, definice pojmu, wiki, význam pojmu


Pojem Psotník je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Psotník? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Psotník (nebo jen konvulse od latinského convulsio - křeče) je zastaralý název choroby, uváděný jako příčina úmrtí u malých dětí. Jednalo se pravděpodobně o tetanické křeče (tj. křeče způsobené většinou nedostatkem vápníku, popř. hořčíku) spojené s bezvědomím. Vzhledem k nízké úrovni medicínských znalostí byly jako psotník zpravidla označovány jakékoliv křeče, které vedly k úmrtí dítěte v raném věku. Slovo psotník se používá i v přeneseném významu („já z toho dostanu psotník“ = velmi jsem se lekl), a to v důsledku mylné domněnky, že příčinou psotníku bylo leknutí.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Psotník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Psotník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Psotník ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Psotník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Psotník ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psotník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Psotník například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Psotník? resp. jaká je definice slova Psotník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psotník, odpověď na dotaz co je to Psotník?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Finanční poradce? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.