Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alibismus. Co znamená slovo Alibismus z kategorie Právo?

Co je Alibismus? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alibismus?

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alibismus. Co znamená slovo Alibismus z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Alibismus patří do kategorie právo

Klíčová slova: co znamená, informace, slovo, co je to Alibismus?, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, wiki, právo, synonymum, heslo, odborný výraz, pojem, vysvětlení, význam, co to je, terminologie, termín


Pojem Alibismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alibismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Alibismus ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Alibismus ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Alibismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibismus ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Alibismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alibismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Alibismus? resp. co přesně znamená slovo Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Moby? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.