Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co je to Alibismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alibismus

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alibismus doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Alibismus se nachází v sekci právo

Klíčová slova: význam pojmu, právo, synonymum, heslo, terminus technicus, přesný význam, slovo, význam, informace, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, co znamená, co je to Alibismus?, terminologie, co to je, popis, názvosloví


Pojem Alibismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Alibismus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alibismus v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alibismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alibismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Alibismus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Alibismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Alibismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Alibismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alibismus? resp. co se skrývá pod slovem Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Marie Kyselková? Znáte a víte kdo je Jan Cemper? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.