Co je to?
Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co to je Alibismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Alibismus?

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Alibismus s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alibismus se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, Právo, synonymum, definice, lexikon, popis, Právo, odborný výraz, přesný výraz, co je to Alibismus?, názvosloví, terminus technicus, formulace, pojem, co to je, slovo, odborné názvosloví


Pojem Alibismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Alibismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alibismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Alibismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alibismus na Youtube

Vyhledat slovo Alibismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Alibismus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alibismus? resp. co přesně označuje termín Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Šibal? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.