Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alibismus. Co znamená pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co je to Alibismus? Význam slova

Co znamená termín Alibismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alibismus. Co znamená pojem Alibismus z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Alibismus) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Alibismus patří do kategorie právo

Klíčová slova: právo, termín, odborný výraz, Alibismus, lexikon, přesný význam, definice, slovník, informace, co znamená, heslo, pojem, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, právo, vysvětlení


Pojem Alibismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Alibismus můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Alibismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alibismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Alibismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Alibismus na Google.cz

Vyhledat termín Alibismus ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Alibismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alibismus? resp. co přesně označuje termín Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Mikuláš Ferjenčík? Znáte a víte kdo je Klára Vytisková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.