Co je to?
Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co to je Alibismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alibismus?

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alibismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, pojem, formulace, definice, přesný výraz, synonymum, lexikon, definice pojmu, terminus technicus, wiki, slovo, vysvětlení, význam slova, Alibismus


Pojem Alibismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Alibismus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Hledejte pojem Alibismus v následujících vyhledávačích

Hledat termín Alibismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Alibismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Alibismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Alibismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Alibismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alibismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alibismus? resp. co označuje slovo Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Polyglot? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.