Co je to?
Definice výrazu, termínu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co je Alibismus?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alibismus

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Alibismus je v kategorii právo

Klíčová slova: lexikon, wiki, heslo, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, formulace, synonymum, slovo, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, právo, definice, pojem


Pojem Alibismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Alibismus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Jiné zdroje informací o pojmu Alibismus

Zkusit najít termín Alibismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Alibismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Alibismus ve Wikislovníku

Hledat heslo Alibismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Alibismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co znamená Alibismus? resp. co vlastně znamená slovo Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Petr Svěcený? Znáte a víte kdo je Tomáš Ortel? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Alibismus i v jiné sekci než v právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudce, alibismus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.