Co je to?
Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Co to je Alibismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alibismus?

Slovo alibismus pochází z výrazu alibi, což je argument obhajoby, že obviněná osoba se v době spáchání zločinu nacházela na prokazatelném místě. Alibi dokládá, že obviněný neměl se zločin nic společného.
V přeneseném významu pak slovo alibi signalizuje, že se člověk od něčeho distancuje. Odtud se dostaneme k alibismu. Znamená to, že člověk namísto aby zaujal jasné stanovisko a snažil se zabránit špatným věcem, hledá způsob, jak se zbavit odpovědnosti. Mezi projevy alibismu můžeme zařadit i snahu o odložení nebo přesunutí nepopulárního rozhodnutí.


Co je to Alibismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Alibismus. Co znamená odborný pojem Alibismus z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alibismus sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alibismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: heslo, popis, wiki, přesný význam, formulace, definice pojmu, informace, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, názvosloví, slovník, lexikon, terminus technicus, pojem, termín, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Alibismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Alibismus píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alibi (lat. alibi, někde jinde) je argument obhajoby, který dokazuje, že obviněný byl v době spáchání zločinu „někde jinde“. Alibi tedy nehledá polehčující okolnosti, ale chce doložit, že obviněný se zločinem nemohl mít nic společného. Alibi hraje významnou roli ve vyšetřování trestných činů a protože může způsobit dramatickou změnu, je oblíbené zejména v detektivkách a kriminálních filmech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Alibismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alibismus na Youtube

Najít slovo Alibismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alibismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Alibismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alibismus? resp. co znamená výraz Alibismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibismus, odpověď na dotaz co je to Alibismus?. Víte např. kdo to je Eva Perkausová? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Alibismus hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.