Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bitcoin. Co znamená odborný pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Co je to Bitcoin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bitcoin

Ve světě počítačů existuje virtuální měna, která se skrývá pod názvem bitcoin. Vytvořena byla v roce 2009 Satoshim Nakamotem. Název také označuje Open source software a stejnojmennou peer-to-peer síť.
Měna bitcoin není narozdíl od většiny měn závislý na důvěře v jejího vydavatele. K zabezpečení sítě slouží kryptografie. Množství mincí v oběhu je předem přesně daný.


Co je to Bitcoin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bitcoin. Co znamená odborný pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bitcoin je v sekci počítače

Klíčová slova: wiki, názvosloví, přesný výraz, co je to Bitcoin?, přesný význam, definice, lexikon, význam, pojem, popis, co to je, formulace, odborný výraz, Bitcoin, heslo, terminus technicus, synonymum, informace


Pojem Bitcoin je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bitcoin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu.

Další zdroje informací

Hledat heslo Bitcoin ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bitcoin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bitcoin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bitcoin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Bitcoin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bitcoin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bitcoin například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bitcoin? resp. co označuje slovo Bitcoin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bitcoin, odpověď na dotaz co je to Bitcoin?. Víte např. kdo to je Animírka? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bitcoin hledat i v jiných kategoriích (než počítače) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.