Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bitcoin. Co znamená pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Co je Bitcoin?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bitcoin

Ve světě počítačů existuje virtuální měna, která se skrývá pod názvem bitcoin. Vytvořena byla v roce 2009 Satoshim Nakamotem. Název také označuje Open source software a stejnojmennou peer-to-peer síť.
Měna bitcoin není narozdíl od většiny měn závislý na důvěře v jejího vydavatele. K zabezpečení sítě slouží kryptografie. Množství mincí v oběhu je předem přesně daný.


Co je to Bitcoin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bitcoin. Co znamená pojem Bitcoin z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bitcoin? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Bitcoin se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: terminus technicus, informace, definice, slovník, wiki, popis, názvosloví, slovo, odborné názvosloví, počítače, formulace, Bitcoin, definice pojmu, počítače, termín, přesný význam, přesný výraz, pojem


Pojem Bitcoin je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bitcoin?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu protokolu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Bitcoin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Bitcoin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Bitcoin ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Bitcoin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bitcoin ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Bitcoin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bitcoin například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Bitcoin? resp. co se skrývá pod slovem Bitcoin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bitcoin, odpověď na dotaz co je to Bitcoin?. Víte např. kdo to je Vladimír Polák? Znáte a víte kdo je Rasista? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, tablet, bitcoin, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.