Co je to?
Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Břit

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Břit je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, význam slova, pojem, co znamená, odborný výraz, slovo, co je to Břit?, definice pojmu, wiki, názvosloví, formulace, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, Nástroje, Nástroje, co to je


Pojem Břit je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Břit? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Jiné zdroje informací o pojmu Břit

Vyhledat heslo Břit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Břit na Youtube

Zkusit najít výraz Břit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Břit ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Břit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Břit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Břit? resp. co přesně znamená slovo Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Éterická bytost? Znáte a víte kdo je Karl Marx? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.