Co je to?
Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Břit?

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Břit patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, Břit, synonymum, co je to Břit?, co znamená, definice pojmu, informace, význam, heslo, význam slova, wiki, definice, názvosloví, terminus technicus, co to je, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz


Pojem Břit je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Břit?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Břit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Břit ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Břit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Břit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Břit ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Břit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Břit? resp. co znamená výraz Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.