Co je to?
Odborný výraz, definice slova Břit. Co znamená pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Břit

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Břit. Co znamená pojem Břit z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Břit s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Břit se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, synonymum, význam slova, definice, co znamená, slovo, přesný význam, terminus technicus, co je to Břit?, lexikon, názvosloví, heslo, nástroje, význam, formulace


Pojem Břit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Břit?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Pro další informace o termínu Břit zkuste tyto odkazy

Najít slovo Břit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Břit na Google.cz

Zkusit najít výraz Břit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Břit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Břit na Youtube

Zkusit najít pojem Břit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Břit? resp. co znamená výraz Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Jakub Kulhánek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Břit v jiné sekci než nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.