Co je to?
Výraz, termín, definice slova Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Břit?

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Břit je v kategorii nástroje

Klíčová slova: synonymum, informace, odborné názvosloví, přesný význam, význam, terminus technicus, význam pojmu, co to je, formulace, nástroje, terminologie, wiki, odborný výraz, co znamená, co je to Břit?, termín, slovník, význam slova


Pojem Břit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Břit píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Další zdroje informací o slovu Břit

Vyhledat slovo Břit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Břit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Břit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Břit ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Břit ve Wikislovníku

Hledat slovo Břit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Břit? resp. co přesně označuje termín Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Kádrovák? Znáte a víte kdo je Libero? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.