Co je to?
Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je Břit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Břit

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Břit s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Břit je v kategorii nástroje

Klíčová slova: formulace, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, pojem, názvosloví, popis, nástroje, přesný význam, informace, Břit, synonymum, význam, definice pojmu, nástroje, co je to Břit?, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Břit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Břit? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Břit ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Břit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Břit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Břit ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Břit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Břit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Břit? resp. co přesně znamená slovo Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Johannes Kepler? Znáte a víte kdo je Badatel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.