Co je to?
Výraz, termín, definice slova Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Co znamená termín Břit? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Břit se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, definice, nástroje, terminologie, termín, co to je, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, pojem, synonymum, přesný význam, popis, slovo, lexikon, co je to Břit?, wiki


Pojem Břit je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Břit?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Břit (neboli řezný klín) je aktivní část řezného nástroje, která při obrábění vniká do materiálu a odděluje třísky.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Břit ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Břit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Břit ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Břit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Břit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Břit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Břit? resp. jaká je definice termínu Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Kardiolog? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.