Co je to?
Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Co je to Břit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Břit?

Břit, jinak také řezný klín, je název pro tu část řezného nástroje, která vstupuje do materiálu. Při obrábění také odstraňuje třísky. U břitu se rozlišuje několik druhů úhlů, úhel břitu, úhel hřbetu a úhel čela. Úhel břitu je stálý, určuje ho typ použitého nástroje. Úhly hřbetu a čela se označují jako řezné, protože umožňují měnit směr posuvu a také polohu břitu vůči zpracovávanému povrchu.
Místo, kde se setkávají čelní a hřbetní plochy, se označuje jako ostří. Úhel břitu se liší podle používaného materiálu, u měkkých kovů má hodnotu 60 stupňů, u středně tvrdých od 70 do 75 stupňů a u tvrdých kovů od 80 do 90 stupňů.


Co je to Břit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Břit. Co znamená odborný pojem Břit z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Břit s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Břit se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, terminologie, Nástroje, co znamená, přesný výraz, lexikon, co to je, informace, význam, heslo, popis, slovo, co je to Břit?, vysvětlení, přesný význam, slovník, význam pojmu


Pojem Břit je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Břit ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Břit na Youtube

Hledat slovo Břit ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Břit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Břit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Břit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Břit například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Břit? resp. co to je Břit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Břit, odpověď na dotaz co je to Břit?. Víte např. kdo to je Manažer kvality? Znáte a víte kdo je Vondroušová Markéta? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.