Co je to?
Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu HIV

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.


Co je to HIV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (HIV) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HIV patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, terminologie, význam pojmu, význam, odborný výraz, popis, HIV, odborné názvosloví, Lékařství, slovo, co je to HIV?, termín, terminus technicus, názvosloví, co znamená, informace, pojem


Pojem HIV je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu HIV?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

HIV (z angl. Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je obalený RNA virus, který náleží mezi retroviry. Retroviry je skupina virů, které mají schopnost vytvořit podle své RNA molekulu DNA a tu vložit do genomu hostitelské buňky. Může způsobovat nemoc AIDS (z angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome, též Acquired Immunodeficiency Syndrome) čili syndrom získané imunitní nedostatečnosti, též syndrom získaného selhání imunity.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem HIV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo HIV ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem HIV na Youtube

Vyhledat pojem HIV ve Wikislovníku

Najít termín HIV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem HIV ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo HIV například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to HIV? resp. co je to HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Fabio Aru? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín HIV hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.