Co je to?
Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu HIV

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.


Co je to HIV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem HIV se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem HIV je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to HIV?, slovo, heslo, wiki, terminus technicus, informace, definice, názvosloví, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, terminologie, formulace, Lékařství, HIV, odborné názvosloví, pojem, co znamená


Pojem HIV je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu HIV píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HIV (z angl. Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je obalený RNA virus, který náleží mezi retroviry. Retroviry je skupina virů, které mají schopnost vytvořit podle své RNA molekulu DNA a tu vložit do genomu hostitelské buňky. Může způsobovat nemoc AIDS (z angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome, též Acquired Immunodeficiency Syndrome) čili syndrom získané imunitní nedostatečnosti, též syndrom získaného selhání imunity.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín HIV ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem HIV na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HIV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo HIV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz HIV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín HIV na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HIV například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova HIV? resp. co přesně znamená slovo HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.