Co je to?
Definice odborného termínu, slova HIV. Co znamená pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Co znamená termín HIV? Vysvětlení pojmu, definice hesla

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.


Co je to HIV? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova HIV. Co znamená pojem HIV z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu HIV? Pak se o ní podělte s ostatními na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo HIV je v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, informace, popis, co to je, co je to HIV?, význam, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, slovo, pojem, význam pojmu, lékařství, definice, slovník, wiki, co znamená, terminologie


Pojem HIV je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu HIV můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

HIV (z angl. Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je obalený RNA virus, který náleží mezi retroviry. Retroviry je skupina virů, které mají schopnost vytvořit podle své RNA molekulu DNA a tu vložit do genomu hostitelské buňky. Může způsobovat nemoc AIDS (z angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome, též Acquired Immunodeficiency Syndrome) čili syndrom získané imunitní nedostatečnosti, též syndrom získaného selhání imunity.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít frázi HIV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo HIV ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín HIV ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem HIV na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HIV ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín HIV ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo HIV například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je HIV? resp. co znamená HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Jiří Adamíra? Znáte a víte kdo je Hejtman? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.