Co je to?
Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla HIV?

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.


Co je to HIV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín HIV patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, Lékařství, slovo, definice pojmu, co to je, Lékařství, co znamená, formulace, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, definice, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, wiki


Pojem HIV je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu HIV?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HIV (z angl. Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je obalený RNA virus, který náleží mezi retroviry. Retroviry je skupina virů, které mají schopnost vytvořit podle své RNA molekulu DNA a tu vložit do genomu hostitelské buňky. Může způsobovat nemoc AIDS (z angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome, též Acquired Immunodeficiency Syndrome) čili syndrom získané imunitní nedostatečnosti, též syndrom získaného selhání imunity.

Více informací o pojmu HIV lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo HIV na Google.cz

Hledat videa s názvem HIV na Youtube

Hledat heslo HIV ve vyhledávači Yandex

Hledat termín HIV ve Wikislovníku

Zkusit najít termín HIV ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo HIV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HIV například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova HIV? resp. co znamená HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Jiří Rusnok? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu HIV i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.