Co je to?
Definice výrazu HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je HIV? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu HIV?

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.


Co je to HIV? Význam slova, termín, Definice výrazu HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to HIV? s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo HIV je v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, lexikon, co je to HIV?, význam, slovo, formulace, definice, vysvětlení, terminus technicus, HIV, slovník, přesný výraz, termín, pojem, význam slova, definice pojmu, co znamená


Pojem HIV je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu HIV?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HIV (z angl. Human Immunodeficiency Virus, virus lidské imunitní nedostatečnosti) je obalený RNA virus, který náleží mezi retroviry. Retroviry je skupina virů, které mají schopnost vytvořit podle své RNA molekulu DNA a tu vložit do genomu hostitelské buňky. Může způsobovat nemoc AIDS (z angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome, též Acquired Immunodeficiency Syndrome) čili syndrom získané imunitní nedostatečnosti, též syndrom získaného selhání imunity.

Zkuste zjistit více informací o slovu HIV v následujících zdrojích

Vyhledat termín HIV ve Wikizdrojích

Najít slovo HIV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HIV ve Wikimedia Commons

Najít heslo HIV ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít HIV na Google.cz

Zkusit najít výraz HIV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo HIV například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je HIV? resp. co přesně znamená slovo HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Marpo? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.