Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alma mater. Co znamená odborný pojem Alma mater z kategorie Školství?

Co je to Alma mater? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alma mater

Alma mater je pojem z latiny a označuje matku živitelku, původně se jednalo o označení antické bohyně matky. Ve středověkém pojetí se název užíval i pro Pannu Marii jako Ježíšovu matku. Univerzita v Bologni jako nejstarší evropská univerzita používá toto spojení ve svém mottu. V dnešním významu se jedná o přenesené označení vysoké školy nebo univerzity, kterou určitý student navštěvoval, tedy mateřskou univerzitu.
V USA je možno výraz alma mater použít i pro nižší typ školy, často těmito slovy začínají i hymny škol.


Co je to Alma mater? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alma mater. Co znamená odborný pojem Alma mater z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Alma mater? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Alma mater je v sekci Školství

Klíčová slova: co je to Alma mater?, přesný význam, slovo, synonymum, co to je, definice, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, terminologie, formulace, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, Alma mater, význam slova


Pojem Alma mater je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alma mater? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alma mater (latinsky matka živitelka) je původně antické označení pro bohyni matku (častěji označovanou jako magna mater, Velká matka). Ve středověké poezii se spojení někdy užívalo i pro Pannu Marii jako „Matku Boží“ (např. v hymnu Alma Redemptoris Mater). Nejstarší evropská univerzita v Boloni užívá motto Alma mater studiorum.
Odtud dnes spojení alma mater metaforicky označuje univerzitu nebo vysokou školu, na které student získal své vzdělání. Ve Spojených státech se podobně užívá i pro různé nižší školy a často označuje také školní hymnu, která těmito slovy začíná. „Odchovanec“ školy se pak nazývá alumnus (mn. č. alumni; v češtině chovanec internátní školy).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Alma mater na Youtube

Vyhledat pojem Alma mater ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Alma mater ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alma mater ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Alma mater ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Alma mater ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alma mater například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Alma mater? resp. co znamená Alma mater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alma mater, odpověď na dotaz co je to Alma mater?. Víte např. kdo to je Dělník? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?