Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co to je Statutární město? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Statutární město?

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.


Co je to Statutární město? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Statutární město sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Statutární město je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, Statutární město, význam pojmu, Právo, vysvětlení, přesný význam, terminologie, definice, informace, wiki, lexikon, slovník, názvosloví, Právo, odborný výraz, formulace, co to je, význam


Pojem Statutární město je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Statutární město dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Statutární město je město, jehož správa je organizována (nebo může být organizována) podle základní městské vyhlášky, anebo jde o takové město, jež je plně řízeno dle zemského zákona, přičemž se oba typy těchto právních norem označují jako statut města.
V některých státech mají svůj statut nebo právo vyhlásit statut všechna města, popřípadě dokonce všechny obce, například na Slovensku, ve Slovinsku a v Itálii.

Pro další informace o termínu Statutární město zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Statutární město ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Statutární město na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Statutární město ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Statutární město na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Statutární město ve Wikimedia Commons

Najít výraz Statutární město ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární město například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Statutární město? resp. co vlastně znamená slovo Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Karel Roden? Znáte a víte kdo je Košíkář? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Statutární město i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.