Co je to?
Definice výrazu, termínu Statutární město. Co znamená odborný pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co je Statutární město?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Statutární město?

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.


Co je to Statutární město? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Statutární město. Co znamená odborný pojem Statutární město z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Statutární město je v kategorii právo

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, slovo, synonymum, význam, právo, přesný význam, co je to Statutární město?, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, co znamená, terminologie, vysvětlení, definice, lexikon, popis, přesný výraz


Pojem Statutární město je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Statutární město? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Statutární město je město, jehož správa je organizována (nebo může být organizována) podle základní městské vyhlášky, anebo jde o takové město, jež je plně řízeno dle zemského zákona, přičemž se oba typy těchto právních norem označují jako statut města.
V některých státech mají svůj statut nebo právo vyhlásit statut všechna města, popřípadě dokonce všechny obce, například na Slovensku, ve Slovinsku a v Itálii.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Statutární město ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Statutární město ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Statutární město ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Statutární město ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Statutární město ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Statutární město na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární město například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Statutární město? resp. co znamená Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Vypatlanec? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právní kniha, statutární město, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.