Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co to je Statutární město? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Statutární město

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.


Co je to Statutární město? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Statutární město můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Statutární město je v sekci Právo

Klíčová slova: pojem, význam, význam pojmu, slovo, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, Právo, lexikon, termín, slovník, Právo, terminus technicus, informace, popis, formulace


Pojem Statutární město je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Statutární město ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Statutární město ve Wikipedii

Hledat slovo Statutární město ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Statutární město na Youtube

Zkusit najít slovo Statutární město ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Statutární město ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární město například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Statutární město? resp. jaký je význam pojmu Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Alan Rickman? Znáte a víte kdo je Dwight Eisenhower? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.