Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Co to je Statutární město? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Statutární město?

Statutární město je oficiální pojmenování města, které má správu organizovanou podle městské vyhlášky, popřípadě se jedná o město, které má statut města a je řízeno podle pravidel zemského zákona.
Statutární město se dále může členit na další samosprávné prvky, které vymezuje statut města. I hlavní město Praha je podle zákona statutárním městem. Vydat statut města může být buď právem, nebo povinností města.


Co je to Statutární město? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Statutární město. Co znamená pojem Statutární město z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Statutární město? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Statutární město se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: termín, pojem, co znamená, Právo, slovo, přesný výraz, wiki, popis, co je to Statutární město?, odborné názvosloví, Právo, význam, synonymum, slovník, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, definice


Pojem Statutární město je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Statutární město

Vyhledat heslo Statutární město ve Wikislovníku

Najít výraz Statutární město ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Statutární město na Youtube

Hledat výraz Statutární město ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Statutární město ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Statutární město ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Statutární město například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Statutární město? resp. co přesně označuje termín Statutární město? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární město, odpověď na dotaz co je to Statutární město?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je Dwight Eisenhower? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.