Co je to?
Definice výrazu, termínu Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Co je to Inulin? Význam slova

Co znamená termín Inulin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inulin je druh nestrukturalizovaného uhlohydrátu. Je čistě rostlinného původu, vyskytuje se v kořenech nebo hlízách mnoha rostlin, např. póru, cibule, česneku, artyčoku, topinambur, chřestu a podobně. Je složen z jednotek fruktózy, na konci je vždy glukózová molekula. Tyto jednotky se připojují k lineárním řetězcům pomocí beta vazeb. Řetězce mají různou délku, což závisí na druhu rostliny a podmínkách jejího růstu.
Inulin se používá jako náhražka cukru a tuku, vláknina nebo plnivo a aktivátor střevních mikroorganizmů. Jeho energetická hodnota je velice nízká, proto nabízí široké možnosti využití.


Definice výrazu, termínu Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inulin se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: informace, pojem, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, definice pojmu, slovo, přesný význam, terminus technicus, slovník, odborný výraz, co znamená, lexikon, popis, heslo, termín, význam slova, Jídlo


Pojem Inulin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inulin? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Inulin je polysacharid patřící do skupiny fruktanů, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Jde o jemný bílý prášek, chuťově působí sladce, ale neštěpí se amylázou, takže živočišný organismus ho neumí využít. Ve střevě se tedy chová jako rozpustná vláknina. Protože bakteriální enzymy ho dokáží rozštěpit, inulin je zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie, má prebiotický efekt.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Inulin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Inulin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Inulin ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Inulin ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Inulin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Inulin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Inulin například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Inulin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Inulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inulin, odpověď na dotaz co je to Inulin?. Víte např. kdo to je Josef Kokta? Znáte a víte kdo je Nestyda? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.