Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Co je to Inulin? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Inulin?

Inulin je druh nestrukturalizovaného uhlohydrátu. Je čistě rostlinného původu, vyskytuje se v kořenech nebo hlízách mnoha rostlin, např. póru, cibule, česneku, artyčoku, topinambur, chřestu a podobně. Je složen z jednotek fruktózy, na konci je vždy glukózová molekula. Tyto jednotky se připojují k lineárním řetězcům pomocí beta vazeb. Řetězce mají různou délku, což závisí na druhu rostliny a podmínkách jejího růstu.
Inulin se používá jako náhražka cukru a tuku, vláknina nebo plnivo a aktivátor střevních mikroorganizmů. Jeho energetická hodnota je velice nízká, proto nabízí široké možnosti využití.


Co je to Inulin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Inulin se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, informace, slovník, přesný výraz, význam, význam slova, slovo, jídlo, lexikon, jídlo, termín, wiki, definice pojmu, co to je, názvosloví, co je to Inulin?, heslo, přesný význam


Pojem Inulin je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inulin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inulin je polysacharid patřící do skupiny fruktanů, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Jde o jemný bílý prášek, chuťově působí sladce, ale neštěpí se amylázou, takže živočišný organismus ho neumí využít. Ve střevě se tedy chová jako rozpustná vláknina. Protože bakteriální enzymy ho dokáží rozštěpit, inulin je zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie, má prebiotický efekt.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Inulin ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Inulin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Inulin ve Wikizdrojích

Najít termín Inulin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Inulin na Google.cz

Hledat termín Inulin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inulin například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Inulin? resp. co se skrývá pod slovem Inulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inulin, odpověď na dotaz co je to Inulin?. Víte např. kdo to je Jude Law? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.