Co je to?
Definice výrazu, termínu Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Co je to Inulin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inulin?

Inulin je druh nestrukturalizovaného uhlohydrátu. Je čistě rostlinného původu, vyskytuje se v kořenech nebo hlízách mnoha rostlin, např. póru, cibule, česneku, artyčoku, topinambur, chřestu a podobně. Je složen z jednotek fruktózy, na konci je vždy glukózová molekula. Tyto jednotky se připojují k lineárním řetězcům pomocí beta vazeb. Řetězce mají různou délku, což závisí na druhu rostliny a podmínkách jejího růstu.
Inulin se používá jako náhražka cukru a tuku, vláknina nebo plnivo a aktivátor střevních mikroorganizmů. Jeho energetická hodnota je velice nízká, proto nabízí široké možnosti využití.


Definice výrazu, termínu Inulin. Co znamená odborný pojem Inulin z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Inulin můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inulin je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie, formulace, Inulin, heslo, Jídlo, slovník, definice, informace, přesný výraz, co znamená, co je to Inulin?, definice pojmu, termín


Pojem Inulin je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inulin? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inulin je polysacharid patřící do skupiny fruktanů, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Jde o jemný bílý prášek, chuťově působí sladce, ale neštěpí se amylázou, takže živočišný organismus ho neumí využít. Ve střevě se tedy chová jako rozpustná vláknina. Protože bakteriální enzymy ho dokáží rozštěpit, inulin je zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie, má prebiotický efekt.

Pro další informace o termínu Inulin zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Inulin na Youtube

Vyhledat pojem Inulin ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Inulin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inulin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Inulin na Google.cz

Zkusit najít slovo Inulin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Inulin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Inulin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Inulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inulin, odpověď na dotaz co je to Inulin?. Víte např. kdo to je Romanista? Znáte a víte kdo je Producent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.