Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ecce homo. Co znamená odborný pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co je to Ecce homo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ecce homo?

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ecce homo. Co znamená odborný pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ecce homo se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, odborný výraz, definice, přesný význam, co je to Ecce homo?, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, slovo, wiki, význam, co znamená, co to je, formulace, terminologie, lexikon, termín


Pojem Ecce homo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ecce homo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Ecce homo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Ecce homo ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ecce homo ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ecce homo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ecce homo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Ecce homo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Karel Voříšek? Znáte a víte kdo je Pediatr? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?