Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co to je Ecce homo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ecce homo

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.


Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ecce homo můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ecce homo je v kategorii Kultura

Klíčová slova: lexikon, co je to Ecce homo?, názvosloví, informace, synonymum, význam slova, popis, přesný výraz, slovník, wiki, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, co znamená, formulace, definice, slovo, vysvětlení


Pojem Ecce homo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ecce homo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ecce homo ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ecce homo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ecce homo na Youtube

Hledat heslo Ecce homo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ecce homo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ecce homo? resp. co znamená Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Pohan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?