Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co je Ecce homo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ecce homo?

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Ecce homo patří do sekce kultura

Klíčová slova: definice, význam slova, synonymum, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, wiki, kultura, co je to Ecce homo?, kultura, formulace, význam pojmu, slovo, lexikon, popis, co to je, co znamená


Pojem Ecce homo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ecce homo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Pro další informace o termínu Ecce homo zkuste tyto odkazy

Najít výraz Ecce homo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ecce homo ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Ecce homo ve Wikislovníku

Hledat heslo Ecce homo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ecce homo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ecce homo? resp. co vlastně znamená slovo Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Stevie Nicks? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?