Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co to je Ecce homo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ecce homo?

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.


Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ecce homo patří do sekce Kultura

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, Ecce homo, co to je, Kultura, pojem, informace, slovo, slovník, Kultura, lexikon, význam, definice pojmu, přesný význam, formulace, co znamená, popis


Pojem Ecce homo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ecce homo dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ecce homo ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ecce homo na Google.cz

Hledat videa s názvem Ecce homo na Youtube

Najít termín Ecce homo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ecce homo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ecce homo? resp. jaká je definice termínu Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Pohan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?