Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co to je Ecce homo? Význam slova

Co znamená termín Ecce homo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.


Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ecce homo doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ecce homo se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, Kultura, wiki, vysvětlení, informace, slovník, přesný výraz, heslo, význam slova, co znamená, Kultura, terminus technicus, co to je, přesný význam, pojem, termín, formulace


Pojem Ecce homo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ecce homo můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Další informační zdroje o slovu Ecce homo

Najít termín Ecce homo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ecce homo ve Wikizdrojích

Najít výraz Ecce homo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ecce homo na Google.cz

Zkusit najít pojem Ecce homo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ecce homo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Svatoušek? Znáte a víte kdo je Pohan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?