Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co to je Ecce homo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ecce homo

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ecce homo? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ecce homo se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, heslo, Ecce homo, lexikon, terminologie, informace, pojem, co je to Ecce homo?, definice, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, slovník, význam pojmu, názvosloví, wiki, vysvětlení


Pojem Ecce homo je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ecce homo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Jiné zdroje informací o pojmu Ecce homo

Hledat heslo Ecce homo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ecce homo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ecce homo na Google.cz

Hledat videa s názvem Ecce homo na Youtube

Zkusit najít heslo Ecce homo ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ecce homo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ecce homo? resp. co přesně znamená slovo Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Sangvinik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?