Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ecce homo. Co znamená odborný pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co je to Ecce homo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ecce homo?

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ecce homo. Co znamená odborný pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ecce homo? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Ecce homo se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: Ecce homo, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, význam, co znamená, formulace, význam pojmu, slovo, názvosloví, definice, synonymum, přesný význam, co to je, informace, slovník, heslo, terminologie


Pojem Ecce homo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ecce homo?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Více informací o slovu Ecce homo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Ecce homo na Google.cz

Zkusit najít slovo Ecce homo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ecce homo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Ecce homo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Ecce homo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ecce homo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu Ecce homo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Robert De Niro? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?