Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Co je Ecce homo?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ecce homo?

Ecce homo je latinský výraz, který znamená "Ejhle, člověk!". Objevuje se jako motiv výtvarného umění (obrazy nebo sochy) spočívající ve znázornění zbičovaného Ježíše Krista s trnovou korunou na hlavě. Slova Ecce homo údajně pronesl Pilát k davu (podle Janova evangelia 19,5), kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Co je to Ecce homo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ecce homo. Co znamená pojem Ecce homo z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ecce homo patří do sekce kultura

Klíčová slova: názvosloví, co je to Ecce homo?, Ecce homo, lexikon, wiki, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, pojem, formulace, heslo, definice, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, informace, definice pojmu


Pojem Ecce homo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ecce homo?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ecce homo je motiv výtvarného umění spočívající ve znázornění zbičovaného a trny korunovaného Ježíše Krista. Tato znázornění jsou zpravidla buďto malířská (obrazy), nebo sochařská (plastiky). Latinská slova Ecce homo znamenají „Ejhle (Hleďte, Tu je..) člověk“ a podle Janova evangelia je pronesl Pilát Pontský k davu, kterému zmučeného Ježíše nechal ukázat.

Pro více informací o heslu Ecce homo zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Ecce homo ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Ecce homo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Ecce homo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ecce homo ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ecce homo na Google.cz

Vyhledat termín Ecce homo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ecce homo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená Ecce homo? resp. jaká je definice termínu Ecce homo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ecce homo, odpověď na dotaz co je to Ecce homo?. Víte např. kdo to je Robert Anson Heinlein? Znáte a víte kdo je Demagog? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Ecce homo i v jiné části webu než je kategorie kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?