Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epidemie. Co znamená odborný pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co je to Epidemie? Význam slova

Co znamená termín Epidemie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epidemie. Co znamená odborný pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Epidemie) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Epidemie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: názvosloví, slovo, termín, definice pojmu, význam slova, slovník, formulace, nemoce, co to je, pojem, přesný výraz, informace, definice, terminologie, odborný výraz, Epidemie, nemoce, co znamená


Pojem Epidemie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Epidemie?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Jiné zdroje informací o pojmu Epidemie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epidemie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Epidemie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Epidemie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Epidemie na Youtube

Vyhledat slovo Epidemie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Epidemie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Jiřina Švorcová? Znáte a víte kdo je Jan Vlasák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.