Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co to je Epidemie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Epidemie

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Epidemie) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epidemie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, Nemoce, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, heslo, informace, význam slova, wiki, přesný význam, Epidemie, Nemoce, formulace, lexikon, definice pojmu


Pojem Epidemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Epidemie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Epidemie na Google.cz

Hledat videa s názvem Epidemie na Youtube

Zkusit najít heslo Epidemie ve Wikislovníku

Najít výraz Epidemie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Epidemie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Epidemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Epidemie? resp. jaká je definice slova Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Filozof? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Epidemie hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.