Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co to je Epidemie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Epidemie

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epidemie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Epidemie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, Nemoce, heslo, odborný výraz, co znamená, synonymum, popis, význam pojmu, informace, vysvětlení, význam, pojem, wiki, definice, význam slova, termín, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Epidemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Epidemie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Epidemie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Epidemie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Epidemie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Epidemie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Epidemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Epidemie? resp. co se skrývá pod slovem Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Jakub Kohák? Znáte a víte kdo je Filozof? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.