Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co je Epidemie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Epidemie?

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Epidemie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: názvosloví, popis, wiki, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, nemoce, definice, co znamená, termín, význam slova, vysvětlení, formulace, synonymum, terminologie, heslo


Pojem Epidemie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Epidemie dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Další informační zdroje

Najít heslo Epidemie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Epidemie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Epidemie na Youtube

Vyhledat slovo Epidemie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Epidemie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Epidemie? resp. jaký je význam pojmu Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Steve Yzerman? Znáte a víte kdo je Michel Foucault? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.