Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epidemie. Co znamená slovo Epidemie z kategorie Nemoce?

Co je Epidemie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epidemie?

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epidemie. Co znamená slovo Epidemie z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Epidemie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co znamená, Epidemie, informace, nemoce, vysvětlení, pojem, co to je, co je to Epidemie?, wiki, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, heslo, popis, synonymum, definice, lexikon, termín


Pojem Epidemie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Epidemie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Epidemie na Google.cz

Najít slovo Epidemie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Epidemie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Epidemie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Epidemie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Epidemie? resp. jaká je definice slova Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Baruch Spinoza? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, epidemie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.