Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co to je Epidemie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Epidemie

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Epidemie doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epidemie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, formulace, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, definice, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, terminologie, Nemoce, přesný význam, Epidemie, vysvětlení, odborné názvosloví, popis, pojem, význam


Pojem Epidemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epidemie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Více informací o slovu Epidemie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Epidemie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epidemie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Epidemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Epidemie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Epidemie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Epidemie? resp. co je to Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Pavel Bém? Znáte a víte kdo je Adamita? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.