Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Co to je Epidemie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Epidemie

Epidemie je označení pro hromadný výskyt určitého druhu onemocnění v daném čase a místě. Existuje více druhů epidemií, pokud dojde k prudkému nárůstu a rychlému rozšíření choroby, která však trvá krátce a také rychle skončí, jde o epidemii explozivní.
Pokud jde o onemocnění dlouhodobé, pomalu narůstající a s dlouhou inkubační dobou, označuje se jako epidemie kontaktní. V obou případech musí jít o chorobu s velkým nárůstem počtu případů oproti obvyklému stavu.


Co je to Epidemie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epidemie. Co znamená pojem Epidemie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Epidemie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epidemie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice, Epidemie, význam, Nemoce, slovník, názvosloví, formulace, co to je, informace, popis, terminologie, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, definice pojmu, wiki, co znamená, co je to Epidemie?


Pojem Epidemie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epidemie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Epidemie (resp. epidemický výskyt choroby) představuje větší nahromadění výskytů onemocnění v časových a místních souvislostech. Epidemie extrémně velkého rozsahu zahrnující většinu světa se nazývá pandemie.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Epidemie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Epidemie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epidemie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Epidemie ve Wikislovníku

Najít termín Epidemie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Epidemie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Epidemie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Epidemie? resp. co přesně označuje termín Epidemie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epidemie, odpověď na dotaz co je to Epidemie?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Lektor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.