Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Co je to Aritmetický průměr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aritmetický průměr?

Aritmetický průměr je název veličiny užívané především ve statistice. Bývá označován jako obvyklá hodnota ze souboru mnoha hodnot. Aritmetický průměr se zjišťuje součtem hodnot, který je pak vydělen jejich počtem.
Při používání aritmetického průměru dochází často k chybám. Často se používá tam, kde by bylo vhodné využít jinou veličinu (např. medián) a poskytuje pak zcela zkreslené údaje, ze kterých není možno vycházet. Proto bývá vhodné uvádět u aritmetického průměru i směrodatnou odchylku.


Co je to Aritmetický průměr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aritmetický průměr? s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Aritmetický průměr je v sekci matematika

Klíčová slova: význam slova, co znamená, terminus technicus, lexikon, co je to Aritmetický průměr?, termín, co to je, Aritmetický průměr, odborný výraz, wiki, heslo, přesný význam, pojem, vysvětlení, přesný výraz, matematika, matematika, význam pojmu


Pojem Aritmetický průměr je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aritmetický průměr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Aritmetický průměr ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Aritmetický průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Aritmetický průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Aritmetický průměr na Google.cz

Vyhledat termín Aritmetický průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Aritmetický průměr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aritmetický průměr například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Aritmetický průměr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aritmetický průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aritmetický průměr, odpověď na dotaz co je to Aritmetický průměr?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aritmetický průměr v jiné sekci než matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.