Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Co je Aritmetický průměr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aritmetický průměr?

Aritmetický průměr je název veličiny užívané především ve statistice. Bývá označován jako obvyklá hodnota ze souboru mnoha hodnot. Aritmetický průměr se zjišťuje součtem hodnot, který je pak vydělen jejich počtem.
Při používání aritmetického průměru dochází často k chybám. Často se používá tam, kde by bylo vhodné využít jinou veličinu (např. medián) a poskytuje pak zcela zkreslené údaje, ze kterých není možno vycházet. Proto bývá vhodné uvádět u aritmetického průměru i směrodatnou odchylku.


Co je to Aritmetický průměr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aritmetický průměr se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Aritmetický průměr se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: formulace, lexikon, význam pojmu, informace, přesný význam, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, definice, matematika, heslo, Aritmetický průměr, matematika, termín, wiki, co znamená, vysvětlení


Pojem Aritmetický průměr je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aritmetický průměr? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Hledejte výraz Aritmetický průměr v dalších zdrojích

Najít pojem Aritmetický průměr ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aritmetický průměr ve Wikimedia Commons

Najít termín Aritmetický průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Aritmetický průměr na Google.cz

Zkusit najít termín Aritmetický průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Aritmetický průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aritmetický průměr například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Aritmetický průměr? resp. co označuje slovo Aritmetický průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aritmetický průměr, odpověď na dotaz co je to Aritmetický průměr?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Aritmetický průměr hledat i v jiných kategoriích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.