Co je to?
Definice výrazu, termínu Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Co je to Aritmetický průměr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aritmetický průměr?

Aritmetický průměr je název veličiny užívané především ve statistice. Bývá označován jako obvyklá hodnota ze souboru mnoha hodnot. Aritmetický průměr se zjišťuje součtem hodnot, který je pak vydělen jejich počtem.
Při používání aritmetického průměru dochází často k chybám. Často se používá tam, kde by bylo vhodné využít jinou veličinu (např. medián) a poskytuje pak zcela zkreslené údaje, ze kterých není možno vycházet. Proto bývá vhodné uvádět u aritmetického průměru i směrodatnou odchylku.


Co je to Aritmetický průměr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aritmetický průměr? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aritmetický průměr je v sekci Matematika

Klíčová slova: Matematika, Aritmetický průměr, význam slova, terminus technicus, slovo, terminologie, přesný výraz, názvosloví, co to je, vysvětlení, přesný význam, co je to Aritmetický průměr?, wiki, význam, co znamená, pojem, termín, význam pojmu


Pojem Aritmetický průměr je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aritmetický průměr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Zkuste zjistit více informací o slovu Aritmetický průměr v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Aritmetický průměr na Google.cz

Hledat pojem Aritmetický průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Aritmetický průměr ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Aritmetický průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aritmetický průměr ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Aritmetický průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aritmetický průměr například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aritmetický průměr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aritmetický průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aritmetický průměr, odpověď na dotaz co je to Aritmetický průměr?. Víte např. kdo to je Košíkář? Znáte a víte kdo je Jan Bierhanzl? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.