Co je to?
Definice výrazu, termínu Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Co je to Aritmetický průměr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aritmetický průměr?

Aritmetický průměr je název veličiny užívané především ve statistice. Bývá označován jako obvyklá hodnota ze souboru mnoha hodnot. Aritmetický průměr se zjišťuje součtem hodnot, který je pak vydělen jejich počtem.
Při používání aritmetického průměru dochází často k chybám. Často se používá tam, kde by bylo vhodné využít jinou veličinu (např. medián) a poskytuje pak zcela zkreslené údaje, ze kterých není možno vycházet. Proto bývá vhodné uvádět u aritmetického průměru i směrodatnou odchylku.


Co je to Aritmetický průměr? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aritmetický průměr. Co znamená odborný pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aritmetický průměr je v sekci Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, formulace, heslo, terminologie, wiki, definice pojmu, Matematika, lexikon, termín, Matematika, odborné názvosloví, co znamená, co je to Aritmetický průměr?, synonymum, význam pojmu, Aritmetický průměr, význam


Pojem Aritmetický průměr je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aritmetický průměr píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Aritmetický průměr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Aritmetický průměr na Google.cz

Hledat výraz Aritmetický průměr ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aritmetický průměr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aritmetický průměr na Youtube

Zkusit najít heslo Aritmetický průměr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aritmetický průměr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aritmetický průměr? resp. jaký je význam slova Aritmetický průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aritmetický průměr, odpověď na dotaz co je to Aritmetický průměr?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Ťaman? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aritmetický průměr hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.