Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Co je Aritmetický průměr?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aritmetický průměr

Aritmetický průměr je název veličiny užívané především ve statistice. Bývá označován jako obvyklá hodnota ze souboru mnoha hodnot. Aritmetický průměr se zjišťuje součtem hodnot, který je pak vydělen jejich počtem.
Při používání aritmetického průměru dochází často k chybám. Často se používá tam, kde by bylo vhodné využít jinou veličinu (např. medián) a poskytuje pak zcela zkreslené údaje, ze kterých není možno vycházet. Proto bývá vhodné uvádět u aritmetického průměru i směrodatnou odchylku.


Co je to Aritmetický průměr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aritmetický průměr. Co znamená pojem Aritmetický průměr z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Aritmetický průměr doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Aritmetický průměr se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, co je to Aritmetický průměr?, co znamená, význam slova, co to je, názvosloví, synonymum, odborný výraz, význam, formulace, slovník, matematika, popis, definice, Aritmetický průměr, terminus technicus, heslo


Pojem Aritmetický průměr je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aritmetický průměr?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aritmetický průměr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Aritmetický průměr ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Aritmetický průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Aritmetický průměr ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aritmetický průměr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Aritmetický průměr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aritmetický průměr například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co to je Aritmetický průměr? resp. jaká je definice termínu Aritmetický průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aritmetický průměr, odpověď na dotaz co je to Aritmetický průměr?. Víte např. kdo to je Miley Cyrus? Znáte a víte kdo je Alena Šeredová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Aritmetický průměr i v jiných kategoriích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, matematici, aritmetický průměr, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.