Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oppidum. Co znamená slovo Oppidum z kategorie Různé?

Co je Oppidum? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oppidum

Oppidum je označení pro opevněné sídliště zpravidla umístěné na vyvýšeném místě. Pojem oppidum se používá hlavně v souvislosti s Kelty. Keltská oppida byla v Evropě zakládána v 2. a 1. století př. n. l. Mezi nejznámější keltská oppida v České republice patří oppidum Stradonice nedaleko Berouna, Závist u Zbraslavi a Staré Hradisko v Drahanské vrchovině.

Co je to Oppidum? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Oppidum. Co znamená slovo Oppidum z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Oppidum) můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Oppidum patří do kategorie různé

Klíčová slova: heslo, co znamená, formulace, význam, co to je, synonymum, wiki, slovník, význam pojmu, různé, pojem, termín, přesný význam, co je to Oppidum?, slovo, informace, Oppidum, názvosloví


Pojem Oppidum je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oppidum?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oppidum (snad z latinského ob pedes, obydlené místo, které bylo kvůli hradbám nutné obejít) je obecně opevněné sídliště s výraznými rysy města. V užším historickém smyslu se pod tímto pojmem nejčastěji rozumí protourbánní opevněné výšinné sídliště Keltů. Oppida se nacházela v západní a střední Evropě v 2. a 1. století př. n. l. (tj. podle Reineckovy periodizace laténské období C2 – D1). Je to označení, kterého užívali Římané, vlastní keltský výraz se nedochoval, ve střední Evropě názvy těchto sídlišť končily na -dunon (-dunum), -igium, -durum, což znamená týn.

Více informací o slovu Oppidum doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Oppidum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Oppidum ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Oppidum ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Oppidum ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Oppidum ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Oppidum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oppidum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oppidum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Oppidum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oppidum, odpověď na dotaz co je to Oppidum?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Sabina Slonková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Oppidum i v jiné sekci než je kategorie různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.