Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Co to je Disimulace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Disimulace

Disimulace je definována jako popírání, utajování, zastírání nebo zakrývání skutečného stavu. S pojmem disimulace se člověk může setkat v oblasti lékařství nebo práva. V lékařství se tak označuje stav, kdy pacient zastírá, že trpí určitou chorobou. Zlehčuje své potíže a snaží se, aby okolí nic nepoznalo. Často tak jednají psychicky narušení lidé, lidé, kteří mají obavy ze ztráty zaměstnání nebo jedinci, kteří se obávají lékařských vyšetření a léčby.
V oblasti práva se jako disimulace označuje zastření nějakého právního úkonu jiným, ten však musí splňovat určité náležitosti.


Co je to Disimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Disimulace patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, význam slova, co to je, popis, slovník, Nemoce, termín, lexikon, odborný výraz, slovo, wiki, terminus technicus, co znamená, názvosloví, definice, význam, heslo


Pojem Disimulace je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Disimulace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disimulace je zakrývání, popírání či zastírání skutečnosti. Opakem disimulace je simulace.
Vyskytuje se např. v lékařství, kde pacienti mohou popírat, že trpí určitou nemocí. V právu je disimulací zastření právního jednání jiným jednáním, v takovém případě se však podle § 555 odst. 2 občanského zákoníku dané jednání vždy posuzuje podle jeho pravé povahy, tedy podle zastřeného právního jednání.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Disimulace na Youtube

Zkusit najít heslo Disimulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Disimulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Disimulace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Disimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Disimulace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Disimulace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Disimulace? resp. co to je Disimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Disimulace, odpověď na dotaz co je to Disimulace?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Fašista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Disimulace i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.