Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Co to je Disimulace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Disimulace

Disimulace je definována jako popírání, utajování, zastírání nebo zakrývání skutečného stavu. S pojmem disimulace se člověk může setkat v oblasti lékařství nebo práva. V lékařství se tak označuje stav, kdy pacient zastírá, že trpí určitou chorobou. Zlehčuje své potíže a snaží se, aby okolí nic nepoznalo. Často tak jednají psychicky narušení lidé, lidé, kteří mají obavy ze ztráty zaměstnání nebo jedinci, kteří se obávají lékařských vyšetření a léčby.
V oblasti práva se jako disimulace označuje zastření nějakého právního úkonu jiným, ten však musí splňovat určité náležitosti.


Co je to Disimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Disimulace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Disimulace patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, význam, slovník, názvosloví, popis, pojem, přesný význam, wiki, termín, co znamená, informace, co je to Disimulace?, význam slova, synonymum, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Disimulace je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Disimulace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disimulace je zakrývání, popírání či zastírání skutečnosti. Opakem disimulace je simulace.
Vyskytuje se např. v lékařství, kde pacienti mohou popírat, že trpí určitou nemocí. V právu je disimulací zastření právního jednání jiným jednáním, v takovém případě se však podle § 555 odst. 2 občanského zákoníku dané jednání vždy posuzuje podle jeho pravé povahy, tedy podle zastřeného právního jednání.

Více informací o pojmu Disimulace lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Disimulace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Disimulace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Disimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Disimulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Disimulace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Disimulace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Disimulace například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Disimulace? resp. co se skrývá pod slovem Disimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Disimulace, odpověď na dotaz co je to Disimulace?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Humanista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.