Co je to?
Definice výrazu Disimulace. Co znamená odborný pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Co to je Disimulace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Disimulace?

Disimulace je definována jako popírání, utajování, zastírání nebo zakrývání skutečného stavu. S pojmem disimulace se člověk může setkat v oblasti lékařství nebo práva. V lékařství se tak označuje stav, kdy pacient zastírá, že trpí určitou chorobou. Zlehčuje své potíže a snaží se, aby okolí nic nepoznalo. Často tak jednají psychicky narušení lidé, lidé, kteří mají obavy ze ztráty zaměstnání nebo jedinci, kteří se obávají lékařských vyšetření a léčby.
V oblasti práva se jako disimulace označuje zastření nějakého právního úkonu jiným, ten však musí splňovat určité náležitosti.


Co je to Disimulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Disimulace. Co znamená odborný pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Disimulace je v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, termín, význam, synonymum, heslo, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, formulace, wiki, slovo, popis, názvosloví, informace, vysvětlení, terminologie, Disimulace, význam pojmu


Pojem Disimulace je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Disimulace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Disimulace je zakrývání, popírání či zastírání skutečnosti. Opakem disimulace je simulace.
Vyskytuje se např. v lékařství, kde pacienti mohou popírat, že trpí určitou nemocí. V právu je disimulací zastření právního jednání jiným jednáním, v takovém případě se však podle § 555 odst. 2 občanského zákoníku dané jednání vždy posuzuje podle jeho pravé povahy, tedy podle zastřeného právního jednání.

Zkuste zjistit více informací o slovu Disimulace v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Disimulace ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Disimulace ve Wikislovníku

Hledat pojem Disimulace na Google.cz

Najít výraz Disimulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Disimulace na Youtube

Najít heslo Disimulace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Disimulace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Disimulace? resp. co znamená slovo Disimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Disimulace, odpověď na dotaz co je to Disimulace?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Disimulace hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.