Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Co je Disimulace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Disimulace?

Disimulace je definována jako popírání, utajování, zastírání nebo zakrývání skutečného stavu. S pojmem disimulace se člověk může setkat v oblasti lékařství nebo práva. V lékařství se tak označuje stav, kdy pacient zastírá, že trpí určitou chorobou. Zlehčuje své potíže a snaží se, aby okolí nic nepoznalo. Často tak jednají psychicky narušení lidé, lidé, kteří mají obavy ze ztráty zaměstnání nebo jedinci, kteří se obávají lékařských vyšetření a léčby.
V oblasti práva se jako disimulace označuje zastření nějakého právního úkonu jiným, ten však musí splňovat určité náležitosti.


Co je to Disimulace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Disimulace. Co znamená pojem Disimulace z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Disimulace? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Disimulace se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, terminologie, přesný význam, heslo, nemoce, názvosloví, definice, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, význam, wiki, co je to Disimulace?, pojem, formulace


Pojem Disimulace je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Disimulace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Disimulace je zakrývání, popírání či zastírání skutečnosti. Opakem disimulace je simulace.
Vyskytuje se např. v lékařství, kde pacienti mohou popírat, že trpí určitou nemocí. V právu je disimulací zastření právního jednání jiným jednáním, v takovém případě se však podle § 555 odst. 2 občanského zákoníku dané jednání vždy posuzuje podle jeho pravé povahy, tedy podle zastřeného právního jednání.

Více informací o pojmu Disimulace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Disimulace ve Wikislovníku

Najít heslo Disimulace ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Disimulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Disimulace ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Disimulace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Disimulace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Disimulace například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co znamená Disimulace? resp. co přesně znamená slovo Disimulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Disimulace, odpověď na dotaz co je to Disimulace?. Víte např. kdo to je Magor? Znáte a víte kdo je Hédonista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Disimulace v jiné sekci než nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zlomená noha, disimulace, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.