Co je to?
Výraz, termín, definice slova Štóla. Co znamená odborný pojem Štóla z kategorie Jídlo?

Co je to Štóla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Štóla

Štóla je oblíbené vánoční pečivo. Jde o moučník, ve kterém jsou zapečené ořechy a sušené ovoce a který je na povrchu důkladně zasypán moučkovým cukrem. Tvarově připomíná bochník. Štóla je původem z Německa, poprvé měla být upečena v Drážďanech jako vánoční dárek biskupovi z Naumburgu.
V původní variantě štóly nebylo máslo ani mléko, protože se podávala jako postní jídlo. Použití másla muselo být povoleno papežem, a tak vznikla legendární drážďanská štóla. Tradičně se prodává ve vánočním čase na nejstarším německém vánočním trhu, drážďanském Striezelmarktu. Pečou se zde také obrovské štóly, které se pak nosí v průvodu. Má také svou ochrannou známku.


Co je to Štóla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Štóla. Co znamená odborný pojem Štóla z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Štóla můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Štóla je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, jídlo, přesný význam, jídlo, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, pojem, formulace, terminologie, co znamená, lexikon, informace, význam, názvosloví


Pojem Štóla je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Štóla? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Štóla je druh pečeného vánočního moučníku. Uvnitř je zapečené například sušené ovoce a ořechy a z vrchu je štóla posypaná moučkovým cukrem. Má tvar bochníku, který má připomínat „malého Ježíška zabaleného v plenkách“, a pochází z Německa. Stejně jako u národních jídel existuje tolik variant, kolik je oblastí, jen v sousedním Sasku lze nalézt krušnohorskou štólu, vogtlandskou štólu, lužickou štólu a také nejznámější drážďanskou štólu. Právě v Drážďanech byla údajně, podle historických zdrojů, poprvé upečena.

Drážďanská štóla

Tradiční vánoční pečivo štóla. Autor: Gürgi, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tradiční vánoční pečivo štóla. Autor: Gürgi, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štóla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štóla ve Wikimedia Commons

Najít výraz Štóla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Štóla ve Wikizdrojích

Najít termín Štóla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Štóla na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Štóla například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Štóla? resp. co označuje slovo Štóla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štóla, odpověď na dotaz co je to Štóla?. Víte např. kdo to je Muškař? Znáte a víte kdo je Kateřina Marie Fialová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?