Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bourbon. Co znamená slovo Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je Bourbon?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bourbon. Co znamená slovo Bourbon z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bourbon s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bourbon patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: Bourbon, co to je, slovník, význam pojmu, pojem, názvosloví, synonymum, slovo, nápoje, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, definice, popis, informace, definice pojmu, co je to Bourbon?, lexikon


Pojem Bourbon je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bourbon?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Jim beam

Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Bourbon na Google obrázcích

Vyhledat slovo Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bourbon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bourbon na Youtube

Zkusit najít frázi Bourbon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Bourbon ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Bourbon? resp. co to je Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Steve McQueen? Znáte a víte kdo je Mešuge? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Bourbon i v jiné kategorii než je sekce nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Kokosové pití, bourbon, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?