Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bourbon. Co znamená odborný pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bourbon. Co znamená odborný pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bourbon s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bourbon se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, vysvětlení, termín, definice, co znamená, heslo, význam, terminologie, nápoje, formulace, nápoje, význam pojmu, co je to Bourbon?, slovo, co to je, význam slova, synonymum, názvosloví


Pojem Bourbon je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bourbon? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Jim beam

Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Bourbon ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Bourbon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bourbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bourbon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bourbon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Bourbon? resp. co označuje slovo Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Jana Plodková? Znáte a víte kdo je Trestanec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?