Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bourbon je v sekci Nápoje

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, Nápoje, pojem, terminologie, význam, názvosloví, slovník, wiki, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, informace, co je to Bourbon?, popis


Pojem Bourbon je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bourbon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Jim beam

Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Bourbon

Zkusit najít slovo Bourbon ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bourbon ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bourbon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bourbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Bourbon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Bourbon? resp. co je to Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Omezenec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?