Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bourbon? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bourbon se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: lexikon, definice, pojem, terminus technicus, terminologie, slovo, význam slova, význam, přesný význam, popis, vysvětlení, synonymum, Nápoje, význam pojmu, wiki, co to je, Nápoje, odborný výraz


Pojem Bourbon je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bourbon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Jim beam

Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Bourbon zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Bourbon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Bourbon ve Wikislovníku

Hledat termín Bourbon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bourbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bourbon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Bourbon? resp. co označuje slovo Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?