Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bourbon se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bourbon je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam slova, Nápoje, přesný význam, co to je, Bourbon, co znamená, terminologie, co je to Bourbon?, formulace, názvosloví, slovník, pojem, termín, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, synonymum, význam


Pojem Bourbon je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bourbon dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Jim beam

Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Jim beam je typický bourbon. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Bourbon lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bourbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bourbon ve Wikislovníku

Najít termín Bourbon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bourbon ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bourbon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bourbon? resp. jaký je význam slova Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Ondřej Havelka? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?