Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ostropestřec mariánský. Co znamená pojem Ostropestřec mariánský z kategorie Rostliny?

Co je to Ostropestřec mariánský? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ostropestřec mariánský?

Ostropestřec mariánský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Jeho léčivé účinky jsou známy již několik tisíciletí. Pochází ze Středomoří, Afriky a Asie a roste i v našich podmínkách, především na hlinité a propustné půdě do 700 metrů n. m. Připomíná bodlák a je poměrně vysoký, až do dvou metrů. Jedná se o jedno až dvouletou bylinu s plody nažkami.
Využívány jsou právě nažky, popřípadě i kořen a listy. Ostropestřec mariánský má obnovovat a chránit tkáň jater, užívá se i při poruchách trávení, posiluje vylučování žluči a imunitní systém, zvyšuje chuť k jídlu a působí jako sedativum. Může také snižovat horečku. Pomáhá při léčení hemoroidů, křečových žil a bércových vředů. Při otravách zvyšuje šanci na přežití. Ostropestřec mariánský je vysoce ceněn pro široké spektrum účinků.


Co je to Ostropestřec mariánský? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ostropestřec mariánský. Co znamená pojem Ostropestřec mariánský z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ostropestřec mariánský s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ostropestřec mariánský je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, formulace, slovo, terminologie, popis, pojem, vysvětlení, terminus technicus, termín, informace, názvosloví, Rostliny, Ostropestřec mariánský, definice, význam pojmu, význam, co znamená, wiki


Pojem Ostropestřec mariánský je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ostropestřec mariánský? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá nebo dvouletá bylina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Pokud je to dvouletka, vypučí na jaře trsem bodlinatých listů s výraznými bílými žilkami. Koncem června se na asi 1 m dlouhých lodyhách objevují purpurově červená květenství. Na konci léta se z květů vyvinou plody, které se pak sklízí. Ostropestřec mariánský má blahodárné účinky na játra. Název souvisí se starou legendou, podle níž vznikly bílé skvrny na lístcích z mléka Panny Marie.

Boldák ostropestřec

Kvetoucí boldák ostropestřec mariánský. Autor: Anna Draghi, zdroj: Pixabay
Kvetoucí boldák ostropestřec mariánský. Autor: Anna Draghi, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Ostropestřec mariánský v následujících vyhledávačích

Najít slovo Ostropestřec mariánský ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ostropestřec mariánský ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ostropestřec mariánský na Youtube

Zkusit najít výraz Ostropestřec mariánský ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ostropestřec mariánský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ostropestřec mariánský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostropestřec mariánský například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ostropestřec mariánský? resp. co je to Ostropestřec mariánský? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostropestřec mariánský, odpověď na dotaz co je to Ostropestřec mariánský?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Oldřich Bubeníček? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.