Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ostropestřec mariánský. Co znamená odborný pojem Ostropestřec mariánský z kategorie Rostliny?

Co je Ostropestřec mariánský? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ostropestřec mariánský?

Ostropestřec mariánský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Jeho léčivé účinky jsou známy již několik tisíciletí. Pochází ze Středomoří, Afriky a Asie a roste i v našich podmínkách, především na hlinité a propustné půdě do 700 metrů n. m. Připomíná bodlák a je poměrně vysoký, až do dvou metrů. Jedná se o jedno až dvouletou bylinu s plody nažkami.
Využívány jsou právě nažky, popřípadě i kořen a listy. Ostropestřec mariánský má obnovovat a chránit tkáň jater, užívá se i při poruchách trávení, posiluje vylučování žluči a imunitní systém, zvyšuje chuť k jídlu a působí jako sedativum. Může také snižovat horečku. Pomáhá při léčení hemoroidů, křečových žil a bércových vředů. Při otravách zvyšuje šanci na přežití. Ostropestřec mariánský je vysoce ceněn pro široké spektrum účinků.


Co je to Ostropestřec mariánský? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ostropestřec mariánský. Co znamená odborný pojem Ostropestřec mariánský z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Ostropestřec mariánský můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Ostropestřec mariánský je v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, co je to Ostropestřec mariánský?, formulace, heslo, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, co to je, rostliny, informace, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, Ostropestřec mariánský, význam, lexikon


Pojem Ostropestřec mariánský je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ostropestřec mariánský? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá nebo dvouletá bylina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Pokud je to dvouletka, vypučí na jaře trsem bodlinatých listů s výraznými bílými žilkami. Koncem června se na asi 1 m dlouhých lodyhách objevují purpurově červená květenství. Na konci léta se z květů vyvinou plody, které se pak sklízí. Ostropestřec mariánský má blahodárné účinky na játra. Název souvisí se starou legendou, podle níž vznikly bílé skvrny na lístcích z mléka Panny Marie.

Boldák ostropestřec

Kvetoucí boldák ostropestřec mariánský. Autor: Anna Draghi, zdroj: Pixabay
Kvetoucí boldák ostropestřec mariánský. Autor: Anna Draghi, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Ostropestřec mariánský ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ostropestřec mariánský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostropestřec mariánský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ostropestřec mariánský ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Ostropestřec mariánský ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ostropestřec mariánský na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostropestřec mariánský například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ostropestřec mariánský? resp. co znamená výraz Ostropestřec mariánský? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostropestřec mariánský, odpověď na dotaz co je to Ostropestřec mariánský?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Šéfredaktor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Ostropestřec mariánský i v jiné kategorii než v rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.