Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nostrifikace. Co znamená odborný pojem Nostrifikace z kategorie Školství?

Co je to Nostrifikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nostrifikace?

Nostrifikace je termín používaný pro úřední uznání faktu, že i u nás platí oprávnění, které bylo získáno v zahraničí. Latinské slovo nostrum znamená naše. Nejčastěji se využívá, když domácí úřady rozhodují o platnosti zahraničního vysvědčení, diplomu, cenných papírů a podobně. Porovnává se stupeň dosaženého vzdělání v zahraničí s domácím vzděláváním. To může být uznáno jako rovnocenné, popř. může být vydáno pouze osvědčení o uznání rovnocennosti vysvědčení ze zahraničí.
Nostrifikaci a podmínky pro ni zakotvují zákonné normy. Počet nutných dokladů a ověřených podpisů je dán také druhem státu, ve kterém bylo vysvědčení nebo jiný dokument získáno. V případě kladného vyřízení je vydána nostrifikační doložka.


Výraz, termín, definice slova Nostrifikace. Co znamená odborný pojem Nostrifikace z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Nostrifikace s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nostrifikace patří do kategorie Školství

Klíčová slova: termín, význam slova, význam, terminus technicus, slovník, informace, definice, přesný význam, terminologie, vysvětlení, popis, lexikon, wiki, heslo, co je to Nostrifikace?, co znamená, Školství, co to je


Pojem Nostrifikace je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nostrifikace dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nostrifikace (z lat. nostrum = „naše“) je úřední uznání platnosti oprávnění získaného v zahraničí. Typicky vysvědčení, diplomu, cenných papírů, podniku atp. Typicky se nostrifikace používá při rozhodnutí o platnosti zahraničního vysvědčení domácími úřady. Tím je dosažený stupeň zahraničního vzdělání (základního, středního, vyššího odborného nebo i vysokoškolského) uznán za rovnocenný s příslušným stupněm domácího vzdělání. Stanoví-li tak mezinárodní smlouva, je namísto rozhodnutí o nostrifikaci vydáváno jen osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Nostrifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nostrifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nostrifikace ve Wikizdrojích

Najít výraz Nostrifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Nostrifikace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Nostrifikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nostrifikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Nostrifikace? resp. co znamená slovo Nostrifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nostrifikace, odpověď na dotaz co je to Nostrifikace?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Hysterka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?