Co je to?
Výraz, termín, definice slova Torx. Co znamená odborný pojem Torx z kategorie Nástroje?

Co je to Torx? Význam slova

Co znamená termín Torx? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Torx je oficiální název hlavy šroubu, která má tvar šestiramenné růžice. Slouží k dotahování a povolování šroubu. Přenáší zvýšený točivý moment z klíče na šroub, který je utahován. Je účinnější, než jiné možnosti úpravy šroubu. Tento typ šroubu vznikl v americké společnosti Camcar Textron a je zahrnut i v normě ISO.
Velikosti šroubů se označují písmenem T a číslicí. Použitý klíč musí mít velikost odpovídající otvoru ve spojovacím materiálu. Existuje více variant těchto hlav šroubů. Klíče bývají často jako bity. Laici označují tyto torxy jako hvězdičky.


Co je to Torx? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Torx. Co znamená odborný pojem Torx z kategorie Nástroje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Torx doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Torx se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, co to je, synonymum, co znamená, formulace, význam slova, nástroje, wiki, definice pojmu, pojem, informace, vysvětlení, přesný význam, heslo, slovo, nástroje, co je to Torx?, Torx


Pojem Torx je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Torx? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Torx (laicky hvězdička) je obchodní označení zahloubení hlavy šroubu ve tvaru šestiramenné růžice pro umožnění dotahování a povolování šroubu. Poskytuje zvýšený přenos točivého momentu z klíče na utahovaný šroub, než ostatní systémy úpravy hlavy šroubu. Vyvinula ho americká společnost Camcar Textron v roce 1967. Šrouby s hlavou Torx popisuje norma ISO 10664.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Torx ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Torx ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Torx ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Torx ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Torx na Youtube

Najít pojem Torx ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Torx například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Torx? resp. co se přesně ukrývá za slovem Torx? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Torx, odpověď na dotaz co je to Torx?. Víte např. kdo to je Anthony Fauci? Znáte a víte kdo je Lidumil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.