Co je to?
Definice výrazu Torx. Co znamená odborný pojem Torx z kategorie Nástroje?

Co je Torx?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Torx?

Torx je oficiální název hlavy šroubu, která má tvar šestiramenné růžice. Slouží k dotahování a povolování šroubu. Přenáší zvýšený točivý moment z klíče na šroub, který je utahován. Je účinnější, než jiné možnosti úpravy šroubu. Tento typ šroubu vznikl v americké společnosti Camcar Textron a je zahrnut i v normě ISO.
Velikosti šroubů se označují písmenem T a číslicí. Použitý klíč musí mít velikost odpovídající otvoru ve spojovacím materiálu. Existuje více variant těchto hlav šroubů. Klíče bývají často jako bity. Laici označují tyto torxy jako hvězdičky.


Co je to Torx? Význam slova, termín, Definice výrazu Torx. Co znamená odborný pojem Torx z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Torx? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Torx je v sekci nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, formulace, význam pojmu, nástroje, informace, pojem, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, nástroje, terminologie, význam, definice, synonymum, lexikon, přesný výraz, slovo


Pojem Torx je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Torx? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Torx (laicky hvězdička) je obchodní označení zahloubení hlavy šroubu ve tvaru šestiramenné růžice pro umožnění dotahování a povolování šroubu. Poskytuje zvýšený přenos točivého momentu z klíče na utahovaný šroub, než ostatní systémy úpravy hlavy šroubu. Vyvinula ho americká společnost Camcar Textron v roce 1967. Šrouby s hlavou Torx popisuje norma ISO 10664.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Torx ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Torx ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Torx ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Torx ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Torx na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Torx na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Torx například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená slovo Torx? resp. co přesně označuje termín Torx? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Torx, odpověď na dotaz co je to Torx?. Víte např. kdo to je Klára Kolouchová? Znáte a víte kdo je Aleš Chmelař? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Torx i v jiné kategorii než v nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, buldozer, torx, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.