Co je to?
Definice výrazu, termínu Novoročenka. Co znamená odborný pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Co je Novoročenka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Novoročenka?

Novoročenka čili blahopřání bývá obvykle kartička z papíru nebo v elektronické podobě. Originální novoročenky mohou být zhotoveny i z dalších materiálů. Blahopřání do nového roku se rozesílá koncem roku, někdy nahrazuje tradiční vánoční přání. Zkrácený název PF vychází z francouzštiny, ze slov pro poblahopřání, tedy Pour féliciter.
S rozšířením různých technologií se masově využívá elektronická forma a připravená PF. PF zasílají i partneři v obchodním styku. Novoročenky často bývají náhradou původních osobních návštěv.

Co je to Novoročenka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Novoročenka. Co znamená odborný pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Novoročenka s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Novoročenka je v kategorii kultura

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, popis, synonymum, definice pojmu, kultura, význam, terminologie, slovník, heslo, co znamená, wiki, co je to Novoročenka?, lexikon, odborný výraz, co to je, přesný výraz, Novoročenka


Pojem Novoročenka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novoročenka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko – zkratka francouzského Pour féliciter – „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Novoročenka na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Novoročenka na Google.cz

Hledat frázi Novoročenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novoročenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Novoročenka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Novoročenka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Novoročenka například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Novoročenka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Novoročenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novoročenka, odpověď na dotaz co je to Novoročenka?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Jana Adamcová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Novoročenka hledat i v jiných kategoriích (než kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.