Co je to?
Definice výrazu, termínu Novoročenka. Co znamená odborný pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Co je to Novoročenka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Novoročenka?

Novoročenka čili blahopřání bývá obvykle kartička z papíru nebo v elektronické podobě. Originální novoročenky mohou být zhotoveny i z dalších materiálů. Blahopřání do nového roku se rozesílá koncem roku, někdy nahrazuje tradiční vánoční přání. Zkrácený název PF vychází z francouzštiny, ze slov pro poblahopřání, tedy Pour féliciter.
S rozšířením různých technologií se masově využívá elektronická forma a připravená PF. PF zasílají i partneři v obchodním styku. Novoročenky často bývají náhradou původních osobních návštěv.

Definice výrazu, termínu Novoročenka. Co znamená odborný pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Novoročenka je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, heslo, terminologie, odborný výraz, slovo, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, lexikon, synonymum, definice, názvosloví, co to je, informace, přesný význam, pojem, co je to Novoročenka?, slovník


Pojem Novoročenka je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Novoročenka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko – zkratka francouzského Pour féliciter – „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Jiné informační zdroje o pojmu Novoročenka

Najít slovo Novoročenka ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Novoročenka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Novoročenka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Novoročenka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Novoročenka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Novoročenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Novoročenka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Novoročenka? resp. jaký je přesný význam slova Novoročenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novoročenka, odpověď na dotaz co je to Novoročenka?. Víte např. kdo to je Kyklop? Znáte a víte kdo je Škarohlíd? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.