Co je to?
Odborný výraz, definice slova Novoročenka. Co znamená pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Co je to Novoročenka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Novoročenka

Novoročenka čili blahopřání bývá obvykle kartička z papíru nebo v elektronické podobě. Originální novoročenky mohou být zhotoveny i z dalších materiálů. Blahopřání do nového roku se rozesílá koncem roku, někdy nahrazuje tradiční vánoční přání. Zkrácený název PF vychází z francouzštiny, ze slov pro poblahopřání, tedy Pour féliciter.
S rozšířením různých technologií se masově využívá elektronická forma a připravená PF. PF zasílají i partneři v obchodním styku. Novoročenky často bývají náhradou původních osobních návštěv.

Co je to Novoročenka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Novoročenka. Co znamená pojem Novoročenka z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Novoročenka s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Novoročenka se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: terminologie, definice, odborné názvosloví, informace, slovník, heslo, formulace, co znamená, termín, kultura, co je to Novoročenka?, popis, vysvětlení, definice pojmu, význam, co to je, přesný výraz, synonymum


Pojem Novoročenka je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Novoročenka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Novoročenka (PF, slangově péefko – zkratka francouzského Pour féliciter – „pro poblahopřání“) je obvykle papírová kartička nebo e-mailová zpráva s přáním do nového roku. Novoročenka je nenáboženskou alternativou vánočního papírového přání „Šťastné a veselé Vánoce“. Zvyk rozesílat koncem roku novoročenky se ujal například v České republice, zatímco ve většině zemí světa zůstává doposud populární tradiční vánoční přání.

Pro další informace o termínu Novoročenka zkuste tyto odkazy

Najít termín Novoročenka na Google.cz

Vyhledat pojem Novoročenka ve Wikizdrojích

Najít výraz Novoročenka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Novoročenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Novoročenka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Novoročenka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Novoročenka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Novoročenka? resp. jaký je význam slova Novoročenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Novoročenka, odpověď na dotaz co je to Novoročenka?. Víte např. kdo to je Dan Přibáň? Znáte a víte kdo je Ája Vrzáňová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Novoročenka i v jiné kategorii než je sekce kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.