Co je to?
Definice výrazu, termínu Odrůdové víno. Co znamená odborný pojem Odrůdové víno z kategorie Nápoje?

Co je Odrůdové víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Odrůdové víno?

Odrůdové víno je typickým oblíbeným evropským vínem. Jde vždy o víno, které se vyrábí pouze z jediné odrůdy vinné révy. Odrůda se uvádí na etiketě a víno musí být vyrobeno z uvedené odrůdy alespoň v 85 %. Odrůdové víno se vyznačuje specifickým aromatem, které mu dodávají účinné látky typické pro použitou odrůdu.
Pokud se smíchají odrůdová jakostní vína, vznikne známkové jakostní víno. Směs vín více odrůd se nazývá cuvée.


Co je to Odrůdové víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Odrůdové víno. Co znamená odborný pojem Odrůdové víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Odrůdové víno je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, termín, přesný význam, popis, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, Odrůdové víno, význam pojmu, definice pojmu, nápoje, význam, co je to Odrůdové víno?, terminus technicus, lexikon, wiki, co znamená, informace


Pojem Odrůdové víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Odrůdové víno dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Odrůdové víno je víno vyrobené z jedné odrůdy vinné révy. Jde o víno, které má charakteristicky aromaticky účinné látky dané odrůdy. Musí obsahovat nejméně 85% vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Známkové jakostní víno - může být vyrobeno smícháním odrůdových jakostních vín. Naopak cuvée je směsí vín více odrůd. Odrůdová vína jsou žádaná zejména v evropských zemích (s výjimkou Francie).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Odrůdové víno na Google.cz

Vyhledat slovo Odrůdové víno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Odrůdové víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Odrůdové víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Odrůdové víno na Youtube

Zkusit najít pojem Odrůdové víno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Odrůdové víno například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Odrůdové víno? resp. jaká je definice slova Odrůdové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odrůdové víno, odpověď na dotaz co je to Odrůdové víno?. Víte např. kdo to je Bufeťák? Znáte a víte kdo je Komtur? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Odrůdové víno i v jiné kategorii než v nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?