Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odrůdové víno. Co znamená odborný pojem Odrůdové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Odrůdové víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Odrůdové víno?

Odrůdové víno je typickým oblíbeným evropským vínem. Jde vždy o víno, které se vyrábí pouze z jediné odrůdy vinné révy. Odrůda se uvádí na etiketě a víno musí být vyrobeno z uvedené odrůdy alespoň v 85 %. Odrůdové víno se vyznačuje specifickým aromatem, které mu dodávají účinné látky typické pro použitou odrůdu.
Pokud se smíchají odrůdová jakostní vína, vznikne známkové jakostní víno. Směs vín více odrůd se nazývá cuvée.


Co je to Odrůdové víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odrůdové víno. Co znamená odborný pojem Odrůdové víno z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Odrůdové víno se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: co to je, pojem, definice, význam slova, co je to Odrůdové víno?, názvosloví, heslo, informace, vysvětlení, co znamená, nápoje, wiki, význam, terminus technicus, slovo, význam pojmu, přesný výraz, slovník


Pojem Odrůdové víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Odrůdové víno?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Odrůdové víno je víno vyrobené z jedné odrůdy vinné révy. Jde o víno, které má charakteristicky aromaticky účinné látky dané odrůdy. Musí obsahovat nejméně 85% vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Známkové jakostní víno - může být vyrobeno smícháním odrůdových jakostních vín. Naopak cuvée je směsí vín více odrůd. Odrůdová vína jsou žádaná zejména v evropských zemích (s výjimkou Francie).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Odrůdové víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Odrůdové víno ve Wikizdrojích

Najít termín Odrůdové víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odrůdové víno ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Odrůdové víno na Google.cz

Hledat videa s názvem Odrůdové víno na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Odrůdové víno například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Odrůdové víno? resp. co označuje slovo Odrůdové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odrůdové víno, odpověď na dotaz co je to Odrůdové víno?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Extrovert? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Odrůdové víno v jiné sekci než nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?