Co je to?
Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co to je Aorta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aorta

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aorta? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aorta patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, přesný výraz, terminologie, synonymum, definice pojmu, co je to Aorta?, slovo, heslo, co to je, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, přesný význam, Lékařství, pojem, odborné názvosloví, formulace, informace


Pojem Aorta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aorta? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Aorta na Youtube

Hledat heslo Aorta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Aorta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aorta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Aorta ve Wikislovníku

Najít pojem Aorta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aorta? resp. jaký je význam slova Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je Ivan Medek? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem