Co je to?
Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co to je Aorta? Význam slova

Co znamená termín Aorta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aorta se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, slovník, termín, terminus technicus, heslo, odborný výraz, co je to Aorta?, Lékařství, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, Lékařství, co to je, synonymum, význam


Pojem Aorta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Aorta můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Další informační zdroje o slovu Aorta

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aorta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Aorta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Aorta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Aorta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aorta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Aorta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aorta? resp. co znamená výraz Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem