Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co je to Aorta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aorta?

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Aorta patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, co je to Aorta?, slovník, přesný výraz, termín, odborný výraz, význam, formulace, informace, slovo, lékařství, terminologie, synonymum


Pojem Aorta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aorta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Aorta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aorta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aorta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Aorta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Aorta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Aorta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aorta? resp. co je to Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je Špión? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem