Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aorta. Co znamená pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co je Aorta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aorta?

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aorta. Co znamená pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aorta? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Aorta patří do sekce lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, Aorta, přesný význam, význam, co to je, definice pojmu, terminus technicus, co je to Aorta?, názvosloví, odborné názvosloví, formulace, lexikon, synonymum, co znamená, pojem, význam pojmu, lékařství, význam slova


Pojem Aorta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aorta píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Aorta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Aorta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aorta ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aorta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aorta na Youtube

Zkusit najít frázi Aorta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aorta? resp. co to je Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je Steven Seagal? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem