Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co je to Aorta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Aorta

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Aorta se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, slovník, lékařství, terminus technicus, termín, přesný význam, lékařství, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, přesný výraz, terminologie, co to je, vysvětlení, pojem, lexikon, význam slova


Pojem Aorta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aorta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Aorta ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Aorta na Youtube

Zkusit najít heslo Aorta ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Aorta ve Wikislovníku

Hledat pojem Aorta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Aorta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Aorta? resp. co znamená Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je Biochemik? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem