Co je to?
Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Co to je Aorta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aorta

Aorta je název tepny v tělech savců. Je to nejdelší a největší tepna, která vychází z levé srdeční komory a rozvádí okysličenou krev po celém těle. K tomu to účelu slouží celý systém rozvětvených tepen. Tepenné větve, které z aorty vystupují, zajišťují zásobování krví pro jednotlivé orgány.
Z oblouku aorty je zásobován mozek a horní končetiny, z hrudní části hrudník a mícha, z části brániční pak břišní orgány. Aorta je velmi odolná, ale v průběhu života se opotřebovává a poškozuje. Onemocnění aorty většinou znamená ohrožení života.


Co je to Aorta? Význam slova, termín, Definice výrazu Aorta. Co znamená odborný pojem Aorta z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Aorta sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aorta patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice, terminus technicus, názvosloví, význam, vysvětlení, lexikon, Lékařství, přesný výraz, přesný význam, termín, pojem, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, odborný výraz, heslo


Pojem Aorta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aorta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Aorta (srdečnice) je největší a nejdelší tepna v těle savců (včetně člověka). Rozvádí krev z levé srdeční komory do celého těla pomocí systému větvících se tepen.

Zkuste zjistit více informací o slovu Aorta v následujících zdrojích

Hledat pojem Aorta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aorta na Youtube

Hledat výraz Aorta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Aorta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Aorta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Aorta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aorta například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Aorta? resp. jaký je význam pojmu Aorta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aorta, odpověď na dotaz co je to Aorta?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aorta v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem