Co je to?
Odborný výraz, definice slova Káva Americano. Co znamená slovo Káva Americano z kategorie Nápoje?

Co je Káva Americano? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Káva Americano

Káva Americano čili americká káva je název druhu kávy podle způsobu přípravy. Její vznik se datuje do doby druhé světové války, kdy Američanům v Evropě nechutnalo espresso, protože se jim zdálo malé a příliš silné. Z těchto důvodů přelili espresso do velkého hrnku a dolili horkou vodou. Proto se Americano hodí pro jedince, kteří nemají rádi silnou kávu, nebo pro ty, kteří si chtějí u kávy posedět. Americano tedy vychází z klasického espressa. Říká se mu také prodloužená káva. Druhů kávy doplněných vodou je více, ale Americano má typický poměr vody a kávy, pět ku jedné. Někdy se nazývá také velké espresso. Podává se většinou v šálku o objemu od 150 do 180 ml, kde je 30 ml espressa a k tomu horká voda na dolití. Americano si lze snadno připravit i doma. Základem je silné espresso připravené v presovači nebo v moka konvičce. To se pak dolije 120 až 150 ml horké vody. Kdo má rád hodně silnou kávu, může jako základ zvolit dvojité espresso a množství vody upravit podle své chuti.
Setkat se je možno i s kávou Americano s jiným způsobem přípravy. Tomu se říká long black. Jde o postup opačný, kdy se přímo do horké vody vypustí dávka espressa. Takto připravené Americano však nemá skoro žádnou pěnu, což některým lidem vadí. Pokud by bylo Americano připraveno prolitím přes páku s kávou, má káva zvláštní chuť, která nemusí být každému příjemná. Je hodně hořká a má velké množství kofeinu. Americano se často podává s mlékem.


Co je to Káva Americano? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Káva Americano. Co znamená slovo Káva Americano z kategorie Nápoje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Káva Americano) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Káva Americano patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam slova, definice, heslo, wiki, odborný výraz, přesný výraz, co to je, nápoje, synonymum, Káva Americano, slovník, pojem, slovo, informace, co znamená, význam pojmu, termín, terminologie


Pojem Káva Americano je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Káva Americano ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Káva Americano na Youtube

Vyhledat výraz Káva Americano ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Káva Americano ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Káva Americano na Google.cz

Zkusit najít termín Káva Americano ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Káva Americano například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Káva Americano? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Káva Americano? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Káva Americano, odpověď na dotaz co je to Káva Americano?. Víte např. kdo to je Irena Greifová? Znáte a víte kdo je Dominika Mesarošová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.