Co je to?
Definice výrazu WinRAR. Co znamená odborný pojem WinRAR z kategorie Software?

Co je WinRAR? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu WinRAR?

WinRAR je název kompresního programu, který ke komerčním účelům vyvinuli Jevgenij a Alexander Rošalovi. Jeho přirozeným formátem je RAR. Jde o aplikaci s grafickým uživatelským rozhraním. RAR mohou používat operační systémy MacOS, Linux, Android a další, kdežto WinRAR je určen pouze pro operační systém MS Windows. Zájemce si může pořídit zkušební verzi platnou 40 dní, nebo zakoupit placenou plnou verzi. Formát RAR není otevřený, jediná aplikace, která je může vytvářet, je právě WinRAR.
Program byl poprvé vydán v roce 1995, od té doby vznikají stále nové dokonalejší verze. Může pracovat v téměř 5 jazycích, také v češtině. Tento kompresní program dokáže vytvářet dělené i samorozbalovací archivy, podporuje šifrování a vlastnosti NTFS i názvy souborů v Unicode. Disponuje také přenosnou verzí, díky které může být spuštěn i z jiného nosiče. Kromě formátu RAR umí program vytvářet archivy i ve formátu ZIP a přečte také archivy jiných formátů.


Co je to WinRAR? Význam slova, termín, Definice výrazu WinRAR. Co znamená odborný pojem WinRAR z kategorie Software?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to WinRAR? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz WinRAR je v sekci software

Klíčová slova: synonymum, wiki, WinRAR, formulace, terminologie, co je to WinRAR?, co to je, terminus technicus, software, definice pojmu, význam pojmu, software, co znamená, termín, informace, popis, přesný výraz, definice


Pojem WinRAR je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu WinRAR?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

WinRAR je komerční kompresní program, vyvíjený Jevgenijem a Alexandrem Rošalovými od roku 1995. Jeho nativním formátem je RAR.
WinRAR – aplikace s grafickým uživatelským rozhraním – je určen pouze pro operační systém MS Windows, zatímco RAR (bez zkratky „Win“ v názvu) je k dispozici též pro macOS, GNU/Linux, FreeBSD a Android; s výjimkou verze pro Android jde o konzolovou aplikaci určenou pro příkazový řádek (CLI).

Jiné zdroje informací o pojmu WinRAR

Zkusit najít pojem WinRAR ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo WinRAR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem WinRAR ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem WinRAR na Youtube

Zkusit najít výraz WinRAR ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo WinRAR ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo WinRAR například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo WinRAR? resp. jaký je přesný význam slova WinRAR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WinRAR, odpověď na dotaz co je to WinRAR?. Víte např. kdo to je František Řehák? Znáte a víte kdo je Toxický člověk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu WinRAR i v jiné kategorii než je sekce software. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.