Co je to?
Definice výrazu, termínu WinRAR. Co znamená odborný pojem WinRAR z kategorie Software?

Co je to WinRAR? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu WinRAR?

WinRAR je název kompresního programu, který ke komerčním účelům vyvinuli Jevgenij a Alexander Rošalovi. Jeho přirozeným formátem je RAR. Jde o aplikaci s grafickým uživatelským rozhraním. RAR mohou používat operační systémy MacOS, Linux, Android a další, kdežto WinRAR je určen pouze pro operační systém MS Windows. Zájemce si může pořídit zkušební verzi platnou 40 dní, nebo zakoupit placenou plnou verzi. Formát RAR není otevřený, jediná aplikace, která je může vytvářet, je právě WinRAR.
Program byl poprvé vydán v roce 1995, od té doby vznikají stále nové dokonalejší verze. Může pracovat v téměř 5 jazycích, také v češtině. Tento kompresní program dokáže vytvářet dělené i samorozbalovací archivy, podporuje šifrování a vlastnosti NTFS i názvy souborů v Unicode. Disponuje také přenosnou verzí, díky které může být spuštěn i z jiného nosiče. Kromě formátu RAR umí program vytvářet archivy i ve formátu ZIP a přečte také archivy jiných formátů.


Co je to WinRAR? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu WinRAR. Co znamená odborný pojem WinRAR z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text WinRAR se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz WinRAR se nachází v sekci software

Klíčová slova: WinRAR, terminologie, synonymum, odborné názvosloví, co to je, termín, definice, formulace, slovo, význam pojmu, pojem, co je to WinRAR?, slovník, popis, názvosloví, lexikon, co znamená, definice pojmu


Pojem WinRAR je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem WinRAR? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

WinRAR je komerční kompresní program, vyvíjený Jevgenijem a Alexandrem Rošalovými od roku 1995. Jeho nativním formátem je RAR.
WinRAR – aplikace s grafickým uživatelským rozhraním – je určen pouze pro operační systém MS Windows, zatímco RAR (bez zkratky „Win“ v názvu) je k dispozici též pro macOS, GNU/Linux, FreeBSD a Android; s výjimkou verze pro Android jde o konzolovou aplikaci určenou pro příkazový řádek (CLI).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem WinRAR na Youtube

Vyhledat výraz WinRAR ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo WinRAR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem WinRAR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem WinRAR ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít WinRAR ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo WinRAR například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo WinRAR? resp. co přesně označuje termín WinRAR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu WinRAR, odpověď na dotaz co je to WinRAR?. Víte např. kdo to je Vladimír Dvořák? Znáte a víte kdo je Milan Lasica? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.