Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankomat? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bankomat

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Co je to Bankomat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Bankomat patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: slovník, termín, formulace, slovo, popis, Bankomat, přesný význam, informace, bankovnictví, názvosloví, synonymum, lexikon, bankovnictví, co to je, co je to Bankomat?, co znamená, definice, odborný výraz


Pojem Bankomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bankomat můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Bankomat ve vyhledávači Yandex

Najít termín Bankomat ve Wikislovníku

Hledat pojem Bankomat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Bankomat ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankomat ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bankomat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bankomat? resp. co je to Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Mánička? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Bankomat i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.