Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankomat? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bankomat?

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bankomat patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: termín, synonymum, co to je, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, terminologie, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, Bankovnictví, popis, wiki, heslo, formulace, slovo, informace


Pojem Bankomat je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankomat? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Hledejte pojem Bankomat v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Bankomat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bankomat ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Bankomat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bankomat na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankomat ve Wikimedia Commons

Najít termín Bankomat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bankomat? resp. co znamená výraz Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Uhlíř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.