Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankomat? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bankomat?

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Co je to Bankomat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bankomat? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Bankomat je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: informace, popis, terminus technicus, význam, co je to Bankomat?, co to je, význam slova, termín, přesný výraz, formulace, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, pojem, slovo, definice, slovník, odborné názvosloví


Pojem Bankomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bankomat?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankomat ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bankomat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Bankomat ve Wikislovníku

Hledat heslo Bankomat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bankomat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bankomat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Bankomat? resp. jaká je definice termínu Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Senior? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.