Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankomat? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bankomat?

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bankomat? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bankomat je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: popis, Bankomat, odborný výraz, přesný význam, význam slova, význam, lexikon, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, Bankovnictví, synonymum, Bankovnictví, termín, wiki, pojem, informace, slovník


Pojem Bankomat je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankomat? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Bankomat na Google.cz

Najít heslo Bankomat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bankomat na Youtube

Hledat výraz Bankomat ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Bankomat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bankomat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bankomat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Benito Mussolini? Znáte a víte kdo je Srágora? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.