Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je Bankomat?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bankomat?

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Co je to Bankomat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bankomat. Co znamená pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Bankomat doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bankomat se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, termín, význam pojmu, význam, názvosloví, slovník, význam slova, informace, wiki, definice pojmu, slovo, co to je, terminus technicus, pojem, heslo, lexikon, formulace, odborné názvosloví


Pojem Bankomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankomat? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Další informační zdroje o slovu Bankomat

Najít slovo Bankomat ve Wikislovníku

Najít heslo Bankomat ve Wikizdrojích

Najít výraz Bankomat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bankomat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bankomat na Youtube

Vyhledat slovo Bankomat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bankomat? resp. jaká je definice slova Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Zlobr? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, Moderní banka, bankomat, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.