Co je to?
Definice výrazu Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Co je Bankomat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bankomat?

Bankomat je název pro zařízení, pomocí kterého může držitel platební karty získat hotovost z běžného nebo úvěrového účtu. Bankomat může nabízet i další služby. Jedná se o samoobslužné zařízení, které je dostupné v kteroukoli denní i noční dobu a na mnoha místech.
Bankomat má čtečku karet, displej a numerickou klávesnici, popřípadě funguje i bezkontaktně, řídící jednotek, zařízení pro vydání bankovek, tiskárnu pro stvrzenky, zásobník bankovek a zvukové zařízení. Provoz bankomatu bývá monitorován kamerami.


Co je to Bankomat? Význam slova, termín, Definice výrazu Bankomat. Co znamená odborný pojem Bankomat z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bankomat? s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bankomat je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: termín, slovník, přesný význam, Bankomat, definice, bankovnictví, význam slova, přesný výraz, bankovnictví, co to je, heslo, co znamená, formulace, terminus technicus, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, wiki


Pojem Bankomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankomat? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bankomat je samoobslužné zařízení, které vydává držitelům platebních karet peněžní hotovost z běžných nebo úvěrových účtů, popřípadě poskytuje další služby.
Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet. Klient tak byl omezen úředními hodinami a rozmístěním poboček banky. (Některé banky mají své pobočky pouze ve větších nebo jen ve velkých městech.) Naproti tomu většina současných bank umožňuje svým klientům vybírat peníze v libovolnou denní i noční dobu, z jakéhokoli bankomatu, které jsou již hojně rozšířeny.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bankomat v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankomat ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bankomat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bankomat ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bankomat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bankomat ve Wikislovníku

Najít pojem Bankomat na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankomat například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Bankomat? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bankomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankomat, odpověď na dotaz co je to Bankomat?. Víte např. kdo to je Jana Mařasová? Znáte a víte kdo je Michaela Dolinová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.