Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je Brousek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brousek

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Brousek? Pak se o ní podělte se známými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Brousek patří do sekce nástroje

Klíčová slova: Brousek, význam, co znamená, odborné názvosloví, wiki, lexikon, přesný výraz, synonymum, pojem, definice, definice pojmu, vysvětlení, slovo, terminologie, přesný význam, co je to Brousek?, slovník, význam slova


Pojem Brousek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brousek dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Další informace o pojmu Brousek hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Brousek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brousek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Brousek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Brousek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Brousek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Brousek? resp. co přesně znamená slovo Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Lubomír Metnar? Znáte a víte kdo je Ben Shapiro? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Brousek i v jiné sekci než v nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.