Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je to Brousek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Brousek?

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Brousek můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brousek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, termín, význam slova, Nástroje, formulace, informace, synonymum, pojem, přesný význam, heslo, Nástroje, terminus technicus, terminologie, Brousek, lexikon, přesný výraz, slovo


Pojem Brousek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Brousek?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Pro další informace o termínu Brousek zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Brousek ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Brousek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Brousek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Brousek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Brousek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Brousek? resp. co vlastně znamená slovo Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Dráteník? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.