Co je to?
Definice výrazu Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co to je Brousek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brousek?

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Definice výrazu Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Brousek? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Brousek patří do sekce nástroje

Klíčová slova: co to je, wiki, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, termín, co znamená, názvosloví, lexikon, přesný výraz, synonymum, heslo, slovo, odborné názvosloví, informace


Pojem Brousek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brousek?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Více informací o pojmu Brousek lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Brousek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Brousek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Brousek na Youtube

Zkusit najít frázi Brousek na Google.cz

Zkusit najít výraz Brousek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Brousek? resp. jaký je význam slova Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Vlastimil Válek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.