Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je to Brousek? Význam slova

Co znamená termín Brousek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Brousek je v sekci nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, nástroje, definice pojmu, slovo, význam slova, nástroje, lexikon, Brousek, heslo, popis, termín, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, terminologie, pojem, přesný význam


Pojem Brousek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Brousek můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Brousek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Brousek ve Wikizdrojích

Hledat pojem Brousek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Brousek na Google.cz

Najít heslo Brousek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brousek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brousek? resp. co znamená výraz Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Soudní znalec? Znáte a víte kdo je Lidumil? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Brousek i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.