Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je to Brousek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Brousek

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Brousek? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Brousek patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, wiki, slovník, co je to Brousek?, informace, co znamená, heslo, přesný význam, Nástroje, odborný výraz, termín, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, popis, pojem


Pojem Brousek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Brousek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Najít termín Brousek na Google.cz

Najít heslo Brousek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Brousek na Youtube

Vyhledat termín Brousek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Brousek? resp. co přesně označuje termín Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Kateřina Siniaková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.