Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brousek. Co znamená slovo Brousek z kategorie Nástroje?

Co je Brousek?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brousek?

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brousek. Co znamená slovo Brousek z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brousek s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Brousek patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, heslo, informace, vysvětlení, význam pojmu, nástroje, názvosloví, definice, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, význam, slovník, co je to Brousek?, termín


Pojem Brousek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brousek?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Brousek v následujících zdrojích

Najít heslo Brousek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Brousek na Youtube

Vyhledat pojem Brousek ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Brousek na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Brousek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Brousek? resp. jaká je definice termínu Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je William Howard Taft? Znáte a víte kdo je Athéna? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Brousek v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, buldozer, brousek, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.