Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je to Brousek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Brousek?

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brousek. Co znamená odborný pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Brousek patří do sekce nástroje

Klíčová slova: slovo, Brousek, definice, odborné názvosloví, co znamená, slovník, přesný význam, formulace, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, pojem, popis, co je to Brousek?, přesný výraz, informace, význam


Pojem Brousek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Brousek dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Více informací o pojmu Brousek lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Brousek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Brousek ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brousek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Brousek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Brousek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brousek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Brousek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Pantáta? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Brousek hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.