Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Co je to Brousek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Brousek

Brousek patří mezi ruční pracovní nástroje malých rozměrů. Je určen k broušení břitů nebo ostří dalších nástrojů i jiných předmětů, nožů, nůžek a podobně. Klasické brousky byly kamenné a měly různý tvar, kruh, ovál, trojhran nebo kvádr. Používají se i další druhy brousků, karborundový, diamantový nebo keramický.
V domácnostech se vyskytují nejčastěji brousky karborundové. Karborundum je karbid křemíku, který byl chemicky upraven. Nejedná se o strojní zařízení, to nese název bruska.


Co je to Brousek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brousek. Co znamená pojem Brousek z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Brousek s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brousek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: pojem, co znamená, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, formulace, terminologie, heslo, slovník, Brousek, názvosloví, odborné názvosloví, význam, Nástroje, Nástroje, synonymum, termín, význam slova


Pojem Brousek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brousek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brousek je malý ruční pracovní nástroj určený pro obroušení ostří i břitů různých jiných pracovních nástrojů, pomůcek a předmětů všední denní potřeby. Může se jednat o zcela prostý brousek kamenný, nebo o speciální brousek keramický, karborundový či diamantový. Jako takové se brousky vyrábí v mnoha různých velikostech, tvarech a provedeních. Někdy je slovem brousek zcela nesprávně nebo ne zcela vhodně označováno příbuzné strojní zařízení brus či bruska, popřípadě též jiná mechanická pomůcka určená pro ostření břitů: ostřič nástrojů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Brousek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Brousek na Google.cz

Hledat videa s názvem Brousek na Youtube

Hledat heslo Brousek ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Brousek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Brousek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brousek například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Brousek? resp. co znamená výraz Brousek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brousek, odpověď na dotaz co je to Brousek?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Ben Cristovao? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.