Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Co je to Plast? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Plast?

Plast čili umělá nebo plastická hmota je název celé skupiny polymerních syntetických materiálů. Plast má nízkou hustotu, jsou odolné, tvrdé i pružné a velmi dobře se zpracovávají. Díky tomu je ideální pro masovou výrobu nenáročnými technologiemi.
Nalézá široké uplatnění v domácnostech i výrobě. Vlastností plastu se široce využívá i při výrobě automobilů, v elektronice, elektrotechnice či výpočetní technice.


Co je to Plast? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plast se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminologie, pojem, synonymum, Materiály, vysvětlení, význam slova, heslo, formulace, význam, Plast, přesný význam, popis, termín, Materiály, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví


Pojem Plast je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Plast dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Plasty, známé také pod názvem plastické hmoty nebo pod ne zcela přesným (obecnějším) názvem „umělé hmoty“, označují řadu syntetických nebo polosyntetických polymerních materiálů. Často obsahují další látky ke zlepšení užitných vlastností, např. odolnosti proti stárnutí, zvýšení houževnatosti, pružnosti apod. Plasty mohou být formovány do předmětů, filmů nebo vláken. Jejich název je odvozen z faktu, že mnohé jsou tvarovatelné - mají vlastnost zvanou plasticita. Plasty se vyznačují velkou variabilitou vlastností, jako je např. tepelná odolnost, tvrdost, pružnost. Mezi jejich výhody patří nízká hustota, chemická odolnost, jednotnost složení, struktury a dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi vhodnými pro masovou výrobu (lisování, lisostřik, vstřikování, vyfukování, lití apod.). Díky tomu nalezly použití téměř ve všech průmyslových odvětvích i v domácnostech.

Více informací o pojmu Plast lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Plast ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plast ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Plast ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Plast ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Plast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Plast na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plast například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Plast? resp. co se skrývá pod slovem Plast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plast, odpověď na dotaz co je to Plast?. Víte např. kdo to je Salma Hayek? Znáte a víte kdo je Technik BOZP? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plast v jiné sekci než Materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?