Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Co je to Plast? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Plast?

Plast čili umělá nebo plastická hmota je název celé skupiny polymerních syntetických materiálů. Plast má nízkou hustotu, jsou odolné, tvrdé i pružné a velmi dobře se zpracovávají. Díky tomu je ideální pro masovou výrobu nenáročnými technologiemi.
Nalézá široké uplatnění v domácnostech i výrobě. Vlastností plastu se široce využívá i při výrobě automobilů, v elektronice, elektrotechnice či výpočetní technice.


Co je to Plast? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Plast s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plast je v kategorii Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Plast?, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, popis, terminologie, slovo, definice, co znamená, slovník, termín, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, informace, názvosloví, význam slova


Pojem Plast je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plast? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plasty, známé také pod názvem plastické hmoty nebo pod ne zcela přesným (obecnějším) názvem „umělé hmoty“, označují řadu syntetických nebo polosyntetických polymerních materiálů. Často obsahují další látky ke zlepšení užitných vlastností, např. odolnosti proti stárnutí, zvýšení houževnatosti, pružnosti apod. Plasty mohou být formovány do předmětů, filmů nebo vláken. Jejich název je odvozen z faktu, že mnohé jsou tvarovatelné - mají vlastnost zvanou plasticita. Plasty se vyznačují velkou variabilitou vlastností, jako je např. tepelná odolnost, tvrdost, pružnost. Mezi jejich výhody patří nízká hustota, chemická odolnost, jednotnost složení, struktury a dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi vhodnými pro masovou výrobu (lisování, lisostřik, vstřikování, vyfukování, lití apod.). Díky tomu nalezly použití téměř ve všech průmyslových odvětvích i v domácnostech.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Plast ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Plast ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plast ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Plast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Plast ve Wikizdrojích

Hledat slovo Plast ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Plast například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Plast? resp. co přesně označuje termín Plast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plast, odpověď na dotaz co je to Plast?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Miroslav Pelta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?