Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Co je to Plast? Význam slova

Co znamená termín Plast? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Plast čili umělá nebo plastická hmota je název celé skupiny polymerních syntetických materiálů. Plast má nízkou hustotu, jsou odolné, tvrdé i pružné a velmi dobře se zpracovávají. Díky tomu je ideální pro masovou výrobu nenáročnými technologiemi.
Nalézá široké uplatnění v domácnostech i výrobě. Vlastností plastu se široce využívá i při výrobě automobilů, v elektronice, elektrotechnice či výpočetní technice.


Co je to Plast? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Plast je v sekci Materiály

Klíčová slova: popis, Plast, přesný výraz, co to je, definice pojmu, Materiály, slovo, co je to Plast?, synonymum, definice, názvosloví, slovník, pojem, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam pojmu


Pojem Plast je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plast? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Plasty, známé také pod názvem plastické hmoty nebo pod ne zcela přesným (obecnějším) názvem „umělé hmoty“, označují řadu syntetických nebo polosyntetických polymerních materiálů. Často obsahují další látky ke zlepšení užitných vlastností, např. odolnosti proti stárnutí, zvýšení houževnatosti, pružnosti apod. Plasty mohou být formovány do předmětů, filmů nebo vláken. Jejich název je odvozen z faktu, že mnohé jsou tvarovatelné - mají vlastnost zvanou plasticita. Plasty se vyznačují velkou variabilitou vlastností, jako je např. tepelná odolnost, tvrdost, pružnost. Mezi jejich výhody patří nízká hustota, chemická odolnost, jednotnost složení, struktury a dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi vhodnými pro masovou výrobu (lisování, lisostřik, vstřikování, vyfukování, lití apod.). Díky tomu nalezly použití téměř ve všech průmyslových odvětvích i v domácnostech.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Plast ve Wikislovníku

Hledat heslo Plast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Plast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plast ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Plast ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plast ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plast například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Plast? resp. co se skrývá pod slovem Plast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plast, odpověď na dotaz co je to Plast?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Patriot? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?