Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Co je to Plast? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Plast?

Plast čili umělá nebo plastická hmota je název celé skupiny polymerních syntetických materiálů. Plast má nízkou hustotu, jsou odolné, tvrdé i pružné a velmi dobře se zpracovávají. Díky tomu je ideální pro masovou výrobu nenáročnými technologiemi.
Nalézá široké uplatnění v domácnostech i výrobě. Vlastností plastu se široce využívá i při výrobě automobilů, v elektronice, elektrotechnice či výpočetní technice.


Co je to Plast? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plast. Co znamená pojem Plast z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Plast? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Plast se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, heslo, Plast, odborný výraz, terminologie, slovník, definice pojmu, význam pojmu, termín, synonymum, lexikon, význam, informace, pojem, Materiály, přesný význam, formulace, popis


Pojem Plast je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Plast můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plasty, známé také pod názvem plastické hmoty nebo pod ne zcela přesným (obecnějším) názvem „umělé hmoty“, označují řadu syntetických nebo polosyntetických polymerních materiálů. Často obsahují další látky ke zlepšení užitných vlastností, např. odolnosti proti stárnutí, zvýšení houževnatosti, pružnosti apod. Plasty mohou být formovány do předmětů, filmů nebo vláken. Jejich název je odvozen z faktu, že mnohé jsou tvarovatelné - mají vlastnost zvanou plasticita. Plasty se vyznačují velkou variabilitou vlastností, jako je např. tepelná odolnost, tvrdost, pružnost. Mezi jejich výhody patří nízká hustota, chemická odolnost, jednotnost složení, struktury a dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi vhodnými pro masovou výrobu (lisování, lisostřik, vstřikování, vyfukování, lití apod.). Díky tomu nalezly použití téměř ve všech průmyslových odvětvích i v domácnostech.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Plast na Youtube

Najít slovo Plast ve Wikislovníku

Hledat pojem Plast ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plast ve Wikimedia Commons

Najít termín Plast ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Plast ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Plast například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Plast? resp. co znamená výraz Plast? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plast, odpověď na dotaz co je to Plast?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Miroslav Pelta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?