Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Co je to Konformita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Konformita

Konformita, slovo s významem podobnost či shodnost, znamená potlačit vlastní názory a projevy a přizpůsobit se pravidlům, názorům a chování, které převládají u většiny společnosti. Člověk žije v určitém společenství lidí a má tendenci chovat se tak, aby se vyhnul konfliktům.
Konformita bývá definována jako výsledek socializačního procesu. Pokud je však tento nadměrné povahy, potlačuje individualitu a může vést k nezodpovědnosti a povrchnosti.


Co je to Konformita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Konformita sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Konformita patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: význam slova, wiki, pojem, informace, heslo, terminologie, Konformita, termín, co je to Konformita?, odborný výraz, vysvětlení, formulace, význam pojmu, definice pojmu, slovník, co znamená, slovo, přesný význam


Pojem Konformita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Konformita zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Konformita ve Wikislovníku

Hledat heslo Konformita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Konformita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Konformita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Konformita ve Wikipedii

Vyhledat slovo Konformita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Konformita například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Konformita? resp. jaký je přesný význam slova Konformita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konformita, odpověď na dotaz co je to Konformita?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Prokurista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Konformita v jiné sekci než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.