Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Co je to Konformita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Konformita

Konformita, slovo s významem podobnost či shodnost, znamená potlačit vlastní názory a projevy a přizpůsobit se pravidlům, názorům a chování, které převládají u většiny společnosti. Člověk žije v určitém společenství lidí a má tendenci chovat se tak, aby se vyhnul konfliktům.
Konformita bývá definována jako výsledek socializačního procesu. Pokud je však tento nadměrné povahy, potlačuje individualitu a může vést k nezodpovědnosti a povrchnosti.


Co je to Konformita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Konformita můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Konformita je v sekci psychologie

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, termín, terminologie, názvosloví, pojem, synonymum, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, psychologie, význam, přesný výraz, informace, co to je, slovo, psychologie, Konformita


Pojem Konformita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Konformita můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konformita nebo konformismus (z lat. con-formis, shodného tvaru, podoby) je přizpůsobení se převažujícím či dominantním názorům, požadavkům, normám skupiny či společnosti, v níž člověk žije, a potlačení projevů vlastních. Tento pojem poprvé zmínil ve svém článku A. Jenness.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Konformita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Konformita na Google.cz

Hledat videa s názvem Konformita na Youtube

Najít termín Konformita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Konformita ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Konformita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konformita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Konformita? resp. co vlastně znamená slovo Konformita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konformita, odpověď na dotaz co je to Konformita?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Jan Blatný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Konformita v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.