Co je to?
Definice výrazu, termínu Konformita. Co znamená odborný pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Co je Konformita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Konformita?

Konformita, slovo s významem podobnost či shodnost, znamená potlačit vlastní názory a projevy a přizpůsobit se pravidlům, názorům a chování, které převládají u většiny společnosti. Člověk žije v určitém společenství lidí a má tendenci chovat se tak, aby se vyhnul konfliktům.
Konformita bývá definována jako výsledek socializačního procesu. Pokud je však tento nadměrné povahy, potlačuje individualitu a může vést k nezodpovědnosti a povrchnosti.


Co je to Konformita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konformita. Co znamená odborný pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Konformita je v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, definice, popis, terminus technicus, psychologie, termín, odborný výraz, co to je, přesný výraz, slovník, definice pojmu, vysvětlení, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, význam, přesný význam, wiki


Pojem Konformita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Konformita píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Konformita nebo konformismus (z lat. con-formis, shodného tvaru, podoby) je přizpůsobení se převažujícím či dominantním názorům, požadavkům, normám skupiny či společnosti, v níž člověk žije, a potlačení projevů vlastních. Tento pojem poprvé zmínil ve svém článku A. Jenness.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Konformita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Konformita ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Konformita na Youtube

Zkusit najít frázi Konformita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Konformita na Google.cz

Vyhledat pojem Konformita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konformita například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Konformita? resp. jaká je definice slova Konformita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konformita, odpověď na dotaz co je to Konformita?. Víte např. kdo to je Mikuláš Peksa? Znáte a víte kdo je Saddám Husajn? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.