Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Co je to Konformita? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Konformita

Konformita, slovo s významem podobnost či shodnost, znamená potlačit vlastní názory a projevy a přizpůsobit se pravidlům, názorům a chování, které převládají u většiny společnosti. Člověk žije v určitém společenství lidí a má tendenci chovat se tak, aby se vyhnul konfliktům.
Konformita bývá definována jako výsledek socializačního procesu. Pokud je však tento nadměrné povahy, potlačuje individualitu a může vést k nezodpovědnosti a povrchnosti.


Co je to Konformita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konformita. Co znamená pojem Konformita z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Konformita se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: co je to Konformita?, lexikon, definice pojmu, význam slova, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, Psychologie, přesný výraz, Psychologie, formulace, význam pojmu, přesný význam, termín, pojem, význam


Pojem Konformita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konformita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konformita nebo konformismus (z lat. con-formis, shodného tvaru, podoby) je přizpůsobení se převažujícím či dominantním názorům, požadavkům, normám skupiny či společnosti, v níž člověk žije, a potlačení projevů vlastních. Tento pojem poprvé zmínil ve svém článku A. Jenness.

Hledejte pojem Konformita v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Konformita ve Wikislovníku

Hledat heslo Konformita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Konformita ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konformita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Konformita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konformita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konformita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Konformita? resp. co vlastně znamená slovo Konformita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konformita, odpověď na dotaz co je to Konformita?. Víte např. kdo to je David Lynch? Znáte a víte kdo je Prokurista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.