Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Co je to Meniskus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Meniskus

Meniskus je pojem z řečtiny, v překladu znamená půlměsíc. Tento tvar mají i chrupavčité útvary nacházející se uvnitř kolenního kloubu. Zde slouží k vyrovnání nerovností styčných ploch holenních a stehenních kostí.
Menisky jsou umístěny právě mezi těmito kostmi. Každý kolenní kloub obsahuje dva menisky, vnitřní a zevní.


Co je to Meniskus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Meniskus s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Meniskus se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, odborný výraz, slovník, lexikon, co to je, termín, odborné názvosloví, formulace, přesný význam, význam slova, terminologie, vysvětlení, definice, heslo, wiki, Meniskus, terminus technicus


Pojem Meniskus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Meniskus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meniskus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Meniskus na Google.cz

Vyhledat heslo Meniskus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Meniskus na Youtube

Najít termín Meniskus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Meniskus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Meniskus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Meniskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meniskus, odpověď na dotaz co je to Meniskus?. Víte např. kdo to je Skrblík? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.