Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Co je to Meniskus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Meniskus

Meniskus je pojem z řečtiny, v překladu znamená půlměsíc. Tento tvar mají i chrupavčité útvary nacházející se uvnitř kolenního kloubu. Zde slouží k vyrovnání nerovností styčných ploch holenních a stehenních kostí.
Menisky jsou umístěny právě mezi těmito kostmi. Každý kolenní kloub obsahuje dva menisky, vnitřní a zevní.


Co je to Meniskus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Meniskus můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Meniskus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Meniskus?, slovník, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, heslo, názvosloví, termín, co znamená, význam slova, Lékařství, popis, definice pojmu, terminologie, synonymum, definice, Lékařství, informace


Pojem Meniskus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Meniskus dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meniskus (řec. půlměsíc) je útvar tvořený vazivovou chrupavkou, který se nachází uvnitř kolenního kloubu. Kolenní kloub je složený kloub, kloubí se v něm tři kosti, a navíc je tzv. inkongruentní, styčné plochy stehenní a holenní kosti do sebe nezapadají. Tuto nerovnost vyrovnávají právě menisky, které jsou umístěné v prostoru mezi kostmi a reprezentují většinu kloubní plochy. V každém kolenním kloubu jsou menisky dva, větší mediální (vnitřní, meniscus medialis) a menší laterální (zevní, meniscus lateralis).

Hledejte pojem Meniskus v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Meniskus na Google.cz

Vyhledat heslo Meniskus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Meniskus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Meniskus na Youtube

Najít slovo Meniskus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Meniskus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Meniskus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Meniskus? resp. jaká je definice slova Meniskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meniskus, odpověď na dotaz co je to Meniskus?. Víte např. kdo to je Carl Zeiss? Znáte a víte kdo je Hamoun? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.