Co je to?
Odborný výraz, definice slova Meniskus. Co znamená slovo Meniskus z kategorie Lékařství?

Co je Meniskus? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Meniskus?

Meniskus je pojem z řečtiny, v překladu znamená půlměsíc. Tento tvar mají i chrupavčité útvary nacházející se uvnitř kolenního kloubu. Zde slouží k vyrovnání nerovností styčných ploch holenních a stehenních kostí.
Menisky jsou umístěny právě mezi těmito kostmi. Každý kolenní kloub obsahuje dva menisky, vnitřní a zevní.


Co je to Meniskus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Meniskus. Co znamená slovo Meniskus z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Meniskus s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Meniskus patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: význam, odborný výraz, lékařství, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, termín, vysvětlení, informace, význam pojmu, lékařství, význam slova, slovník, pojem, popis, definice pojmu, lexikon, definice


Pojem Meniskus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Meniskus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Meniskus (řec. půlměsíc) je útvar tvořený vazivovou chrupavkou, který se nachází uvnitř kolenního kloubu. Kolenní kloub je složený kloub, kloubí se v něm tři kosti, a navíc je tzv. inkongruentní, styčné plochy stehenní a holenní kosti do sebe nezapadají. Tuto nerovnost vyrovnávají právě menisky, které jsou umístěné v prostoru mezi kostmi a reprezentují většinu kloubní plochy. V každém kolenním kloubu jsou menisky dva, větší mediální (vnitřní, meniscus medialis) a menší laterální (zevní, meniscus lateralis).

Další informace o pojmu Meniskus hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Meniskus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Meniskus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Meniskus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meniskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Meniskus ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Meniskus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Meniskus například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Meniskus? resp. co označuje slovo Meniskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meniskus, odpověď na dotaz co je to Meniskus?. Víte např. kdo to je Rónin? Znáte a víte kdo je Pavel Kadeřábek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Meniskus v jiné sekci než lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.