Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo IKEM. Co znamená pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Co je IKEM?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu IKEM

IKEM je zkratka označující Institut klinické a experimentální medicíny. Jde o zdravotnické zařízení v Praze Krči. Tato příspěvková organizace se zaměřuje především na kardiologická onemocnění, poruchy metabolizmu, transplantace různých orgánů, diabetologii a další.
V IKEMu se nacházejí tři základní centra – kardiocentrum, diabetologické centrum a transplantační centrum. Před založením IKEMu zde fungoval Výzkumný ústav experimentální terapie. Nový ústav vznikl v roce 1971, když se spojilo šest jiných výzkumných ústavů. Transplantační centrum je největším centrem tohoto typ v Evropě. Provádí se zde většina transplantací v ČR.


Co je to IKEM? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo IKEM. Co znamená pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín IKEM? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz IKEM se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to IKEM?, názvosloví, pojem, slovník, definice, odborný výraz, význam slova, terminologie, lexikon, IKEM, wiki, termín, formulace, význam pojmu, lékařství, co znamená, vysvětlení, terminus technicus


Pojem IKEM je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu IKEM dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je české zdravotnické zařízení, nacházející se v Praze-Krči, specializující se v rámci oboru kardiologie na léčbu kardiovaskulárních onemocněních, transplantaci orgánů, dále diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Sídlí na adrese Vídeňská 1958/9 v Praze 4-Krči. Je příspěvkovou organizací řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IKEM ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz IKEM ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem IKEM ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem IKEM na Google obrázcích

Najít heslo IKEM ve Wikislovníku

Zkusit najít IKEM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IKEM například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo IKEM? resp. co označuje slovo IKEM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IKEM, odpověď na dotaz co je to IKEM?. Víte např. kdo to je Lucia Siposová? Znáte a víte kdo je Shia LaBeouf? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo IKEM i v jiné sekci než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Vojenská lékařka, iKEM, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?