Co je to?
Výraz, termín, definice slova IKEM. Co znamená odborný pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Co je to IKEM? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu IKEM?

IKEM je zkratka označující Institut klinické a experimentální medicíny. Jde o zdravotnické zařízení v Praze Krči. Tato příspěvková organizace se zaměřuje především na kardiologická onemocnění, poruchy metabolizmu, transplantace různých orgánů, diabetologii a další.
V IKEMu se nacházejí tři základní centra – kardiocentrum, diabetologické centrum a transplantační centrum. Před založením IKEMu zde fungoval Výzkumný ústav experimentální terapie. Nový ústav vznikl v roce 1971, když se spojilo šest jiných výzkumných ústavů. Transplantační centrum je největším centrem tohoto typ v Evropě. Provádí se zde většina transplantací v ČR.


Co je to IKEM? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IKEM. Co znamená odborný pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem IKEM je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: IKEM, informace, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, wiki, lexikon, význam slova, pojem, terminologie, Lékařství, synonymum, co znamená, význam, termín, popis, definice, slovník


Pojem IKEM je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu IKEM?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je české zdravotnické zařízení, nacházející se v Praze-Krči, specializující se v rámci oboru kardiologie na léčbu kardiovaskulárních onemocněních, transplantaci orgánů, dále diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Sídlí na adrese Vídeňská 1958/9 v Praze 4-Krči. Je příspěvkovou organizací řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Více informací o slovu IKEM doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IKEM ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem IKEM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo IKEM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz IKEM ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IKEM ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem IKEM na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo IKEM například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to IKEM? resp. co se skrývá pod slovem IKEM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IKEM, odpověď na dotaz co je to IKEM?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Charlize Theron? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?