Co je to?
Výraz, termín, definice slova IKEM. Co znamená odborný pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Co je to IKEM? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu IKEM

IKEM je zkratka označující Institut klinické a experimentální medicíny. Jde o zdravotnické zařízení v Praze Krči. Tato příspěvková organizace se zaměřuje především na kardiologická onemocnění, poruchy metabolizmu, transplantace různých orgánů, diabetologii a další.
V IKEMu se nacházejí tři základní centra – kardiocentrum, diabetologické centrum a transplantační centrum. Před založením IKEMu zde fungoval Výzkumný ústav experimentální terapie. Nový ústav vznikl v roce 1971, když se spojilo šest jiných výzkumných ústavů. Transplantační centrum je největším centrem tohoto typ v Evropě. Provádí se zde většina transplantací v ČR.


Co je to IKEM? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IKEM. Co znamená odborný pojem IKEM z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu IKEM sdílejte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín IKEM je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, přesný význam, definice pojmu, wiki, co znamená, definice, názvosloví, význam pojmu, lékařství, co je to IKEM?, terminologie, informace, vysvětlení, pojem, slovo, terminus technicus, synonymum, termín


Pojem IKEM je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín IKEM? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) je české zdravotnické zařízení, nacházející se v Praze-Krči, specializující se v rámci oboru kardiologie na léčbu kardiovaskulárních onemocněních, transplantaci orgánů, dále diabetologii a léčbu poruch metabolismu. Sídlí na adrese Vídeňská 1958/9 v Praze 4-Krči. Je příspěvkovou organizací řízenou Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Hledejte pojem IKEM v následujících vyhledávačích

Hledat slovo IKEM ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem IKEM ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz IKEM ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IKEM ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo IKEM ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IKEM ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo IKEM například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova IKEM? resp. co se skrývá pod slovem IKEM? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IKEM, odpověď na dotaz co je to IKEM?. Víte např. kdo to je Koncipient? Znáte a víte kdo je Amy Belle? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?