Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Poloostrov. Co znamená pojem Poloostrov z kategorie Příroda?

Co je Poloostrov? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Poloostrov

Poloostrov je pojmenování z oblasti zeměpisu. Jedná se o geografický útvar, který je definován jako pevninský výběžek, který pokračuje směrem do jezera či moře. Ze tří stran bývá ohraničen vodou, nejčastěji jde o většinu obvodu této pevniny. Poloostrov mívá zvláštní zakončení, označované jako mys. Mysů může být více. Umístění poloostrova může být různé, může ležet na kontinentu, může být částí jiného, většího poloostrova nebo přímo ležet na ostrově. Často se stává, že označení poloostrov bývá u poloostrovních šíjí nebo u částí pevniny sporné. Poloostrovy se dále mohou dělit na kosy nebo tombolové poloostrovy.
Kosa je označení dlouhého úzkého poloostrovu, který vznikl nahromaděním materiálu, který přinášejí mořské či říční proudy. Tombolový poloostrov je zase připojen k pevnině pouze velmi nízkým náspem, tombolem, což je úzká a nízká část souše, spojující ostrov s dalším ostrovem nebo blízkou pevninou. Tento typ poloostrova vzniká tak, že se na straně odvrácené od moře ukládají nánosy, které časem vystoupí nad hladinu a propojí ostrov a pobřeží. Pokud by stoupla hladina, může opět dojít k zaplavení.


Co je to Poloostrov? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Poloostrov. Co znamená pojem Poloostrov z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Poloostrov? Potom se o definici podělte s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Poloostrov se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: definice pojmu, popis, lexikon, co to je, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, synonymum, heslo, odborný výraz, přesný výraz, význam, co je to Poloostrov?, příroda, co znamená, informace, vysvětlení, význam slova


Pojem Poloostrov je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Poloostrov? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Poloostrov je geografický útvar, výběžek pevniny do moře nebo do jezera, který je ze tří stran (resp. z většiny svého obvodu, nikoliv ale zcela) obklopen vodou. Obvykle je zakončen jedním nebo více mysy. Poloostrov může být na kontinentu, na ostrově nebo i výběžkem většího poloostrova. S ostatní pevninou je spojen tzv. šíjí. Vymezení poloostrovní šíje nebo vůbec zařazení některých částí pevniny mezi poloostrovy může být sporné (Evropa, Balkán, Patagonie, Aljaška).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Poloostrov ve Wikizdrojích

Hledat heslo Poloostrov ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Poloostrov na Google.cz

Vyhledat slovo Poloostrov ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Poloostrov ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Poloostrov na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Poloostrov například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Poloostrov? resp. co vlastně znamená slovo Poloostrov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poloostrov, odpověď na dotaz co je to Poloostrov?. Víte např. kdo to je Filip Topol? Znáte a víte kdo je Marek Taclík? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Poloostrov i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.