Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přírodní památka. Co znamená slovo Přírodní památka z kategorie Příroda?

Co je Přírodní památka?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Přírodní památka

Přírodní památka je označení pro takové chráněné území, které nemá značnou rozlohu a bylo vyhlášeno přírodní památkou proto, že se v něm nacházejí konkrétní přírodní objekty, které mají hodnotu pro region nebo celý stát. Tato území klasifikuje i Světová komise chráněných území, která přírodní památky zařazuje do kategorie III.
Může se jednat o geologický útvar, naleziště ojedinělých nerostů, útvary vytvořené člověkem nebo území s částí ohrožených druhů.


Co je to Přírodní památka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přírodní památka. Co znamená slovo Přírodní památka z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Přírodní památka s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Přírodní památka patří do kategorie příroda

Klíčová slova: co znamená, synonymum, definice pojmu, heslo, význam, popis, odborný výraz, wiki, definice, příroda, příroda, lexikon, názvosloví, informace, vysvětlení, přesný význam, termín, význam pojmu


Pojem Přírodní památka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přírodní památka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přírodní památka (PP) je právně chráněný přírodní útvar, zejména ceněný s ohledem na hodnoty vědecké, historické, kulturní ap.
V Česku je přírodní památka definována zákonem jako „Přírodní útvar menší rozlohy, zejména geologický či geomorfologický útvar, naleziště vzácných nerostů nebo ohrožených druhů ve fragmentech ekosystémů, s regionálním ekologickým, vědeckým či estetickým významem, a to i takový, který vedle přírody formoval svou činností člověk. PP může orgán ochrany přírody vyhlásit a stanovit přitom také její bližší ochranné podmínky.

Zkuste zjistit více informací o slovu Přírodní památka v následujících zdrojích

Najít slovo Přírodní památka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Přírodní památka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Přírodní památka na Youtube

Vyhledat pojem Přírodní památka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přírodní památka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Přírodní památka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní památka například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Přírodní památka? resp. co se skrývá pod slovem Přírodní památka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní památka, odpověď na dotaz co je to Přírodní památka?. Víte např. kdo to je Miroslav Kalousek? Znáte a víte kdo je Tiger Woods? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Přírodní památka hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Jeřáb, přírodní památka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.