Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Co je to Přírodní památka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přírodní památka

Přírodní památka je označení pro takové chráněné území, které nemá značnou rozlohu a bylo vyhlášeno přírodní památkou proto, že se v něm nacházejí konkrétní přírodní objekty, které mají hodnotu pro region nebo celý stát. Tato území klasifikuje i Světová komise chráněných území, která přírodní památky zařazuje do kategorie III.
Může se jednat o geologický útvar, naleziště ojedinělých nerostů, útvary vytvořené člověkem nebo území s částí ohrožených druhů.


Co je to Přírodní památka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přírodní památka. Co znamená pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Přírodní památka) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přírodní památka patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: význam, co je to Přírodní památka?, Příroda, význam pojmu, co to je, pojem, wiki, heslo, definice, názvosloví, přesný výraz, co znamená, význam slova, slovník, odborné názvosloví, lexikon, formulace, Přírodní památka


Pojem Přírodní památka je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přírodní památka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přírodní památka (PP) je právně chráněný přírodní útvar, zejména ceněný s ohledem na hodnoty vědecké, historické, kulturní ap.
V Česku je přírodní památka definována zákonem jako „Přírodní útvar menší rozlohy, zejména geologický či geomorfologický útvar, naleziště vzácných nerostů nebo ohrožených druhů ve fragmentech ekosystémů, s regionálním ekologickým, vědeckým či estetickým významem, a to i takový, který vedle přírody formoval svou činností člověk. PP může orgán ochrany přírody vyhlásit a stanovit přitom také její bližší ochranné podmínky.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Přírodní památka ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Přírodní památka na Google.cz

Najít pojem Přírodní památka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Přírodní památka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přírodní památka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Přírodní památka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní památka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přírodní památka? resp. co vlastně znamená slovo Přírodní památka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní památka, odpověď na dotaz co je to Přírodní památka?. Víte např. kdo to je Ludwig van Beethoven? Znáte a víte kdo je Asociál? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.