Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přírodní památka. Co znamená odborný pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Co je to Přírodní památka? Význam slova

Co znamená termín Přírodní památka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Přírodní památka je označení pro takové chráněné území, které nemá značnou rozlohu a bylo vyhlášeno přírodní památkou proto, že se v něm nacházejí konkrétní přírodní objekty, které mají hodnotu pro region nebo celý stát. Tato území klasifikuje i Světová komise chráněných území, která přírodní památky zařazuje do kategorie III.
Může se jednat o geologický útvar, naleziště ojedinělých nerostů, útvary vytvořené člověkem nebo území s částí ohrožených druhů.


Co je to Přírodní památka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přírodní památka. Co znamená odborný pojem Přírodní památka z kategorie Příroda?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Přírodní památka se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: informace, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, příroda, termín, heslo, co je to Přírodní památka?, slovo, definice pojmu, příroda, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, pojem, přesný význam, definice, význam


Pojem Přírodní památka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přírodní památka?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Přírodní památka (PP) je právně chráněný přírodní útvar, zejména ceněný s ohledem na hodnoty vědecké, historické, kulturní ap.
V Česku je přírodní památka definována zákonem jako „Přírodní útvar menší rozlohy, zejména geologický či geomorfologický útvar, naleziště vzácných nerostů nebo ohrožených druhů ve fragmentech ekosystémů, s regionálním ekologickým, vědeckým či estetickým významem, a to i takový, který vedle přírody formoval svou činností člověk. PP může orgán ochrany přírody vyhlásit a stanovit přitom také její bližší ochranné podmínky.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přírodní památka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Přírodní památka na Google.cz

Hledat heslo Přírodní památka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Přírodní památka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Přírodní památka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přírodní památka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Přírodní památka například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Přírodní památka? resp. co je to Přírodní památka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přírodní památka, odpověď na dotaz co je to Přírodní památka?. Víte např. kdo to je Světlana Witowská? Znáte a víte kdo je Joe Biden? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.