Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dislokace. Co znamená slovo Dislokace z kategorie Různé?

Co je Dislokace? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dislokace

Dislokace je pojem s více významy. Jako dislokace je označováno rozložení nebo umístění či čárová porucha krystalické mřížky. Tato porucha se týká celé roviny částic. Dislokace souvisí se vznikem a růstem krystalů, rozlišují se dva druhy dislokace - hranová a šroubová. Krystal vzniká v přesyceném roztoku a k jeho zárodku se přidávají další částice. U šroubové dislokace přibývají nové částice stále, u dislokace hranové dojde ke konečnému zaplnění a pak se musí vytvořit další krystalový zárodek.

Co je to Dislokace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dislokace. Co znamená slovo Dislokace z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Dislokace) můžete sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Dislokace patří do kategorie různé

Klíčová slova: co je to Dislokace?, co to je, přesný význam, terminus technicus, synonymum, slovník, přesný výraz, význam slova, popis, různé, termín, odborný výraz, formulace, pojem, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, názvosloví


Pojem Dislokace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Dislokace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dislokace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Dislokace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Dislokace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dislokace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dislokace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dislokace například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Dislokace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dislokace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dislokace, odpověď na dotaz co je to Dislokace?. Víte např. kdo to je Zendaya? Znáte a víte kdo je Petr Hannig? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Dislokace i v jiné sekci než je kategorie různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..