Co je to?
Definice výrazu Dislokace. Co znamená odborný pojem Dislokace z kategorie Různé?

Co to je Dislokace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dislokace?

Dislokace je pojem s více významy. Jako dislokace je označováno rozložení nebo umístění či čárová porucha krystalické mřížky. Tato porucha se týká celé roviny částic. Dislokace souvisí se vznikem a růstem krystalů, rozlišují se dva druhy dislokace - hranová a šroubová. Krystal vzniká v přesyceném roztoku a k jeho zárodku se přidávají další částice. U šroubové dislokace přibývají nové částice stále, u dislokace hranové dojde ke konečnému zaplnění a pak se musí vytvořit další krystalový zárodek.

Co je to Dislokace? Význam slova, termín, Definice výrazu Dislokace. Co znamená odborný pojem Dislokace z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dislokace můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dislokace je v kategorii Různé

Klíčová slova: terminologie, termín, slovník, popis, slovo, wiki, význam, Dislokace, co je to Dislokace?, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, Různé, lexikon, pojem, co znamená, synonymum, co to je


Pojem Dislokace je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Dislokace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dislokace ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dislokace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dislokace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dislokace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Dislokace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dislokace například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Dislokace? resp. jaký je význam pojmu Dislokace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dislokace, odpověď na dotaz co je to Dislokace?. Víte např. kdo to je Vdovec? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..