Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Počítače

Pojmy a termíny z oboru Počítače. Významy slov, definice, výrazy a hesla

Informační technologie jsou dynamickým odvětvím plným neustálých novinek. Mezi tyto novinky můžeme zařadit i neustále nově vznikající pojmy, které jsou většinou převzaté z angličtiny. Ne každý tak zná odpověď na otázku co je to Bitcoin nebo třeba QR kód? Od toho zde jsou naše stránky, které vám pomohou zorientovat se v počítačové terminologii. S počítači úzce souvisí i kategorie hardware, software a internet.

Vysvětlení pojmů z oblasti informatiky a počítačů. Co znamenají nejrůznější počítačové termíny?

K 1.6. 2017 se zde nacházejí definice následujících termínů a výrazů: chat, smartphone, editace, NFC, USB, QOS, Bios, UPS, Modem, Malware, Bit, Ubuntu, Ultrabook, QR kód, Operační systém, Desktop, Virus, Viber, Firmware, Geek, Hardware, Software, Licence, Verifikace, Login, Databáze, Chipset, Multitasking, Utilita, Minecraft, Firewall, IP adresa, Upgrade, Skript, Pixel, Id, Plugin, Bitcoin, Root, Selfie, Mac adresa, Benchmark, procesor, linux, roaming, HDMI, Imho, algoritmus, notifikace, defragmentace, digitalizace a netbook.