Co je to?
Výraz, termín, definice slova Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co je to Digitalizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Digitalizace

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Digitalizace? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Digitalizace patří do sekce počítače

Klíčová slova: co znamená, počítače, Digitalizace, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, popis, terminus technicus, informace, počítače, terminologie, slovo, co to je, formulace, co je to Digitalizace?, definice, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Digitalizace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Digitalizace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Digitalizace (z angl. digital, číslicový) má v češtině více významů:

♦ Digitalizace signálu – převod analogového (spojitého) signálu (např. hlasový projev) do nespojité posloupnosti digitálních (číselných) údajů.
♦ Digitalizace televizního a rozhlasového vysílání – přechod z přenosu analogového televizního nebo rozhlasového signálu na digitální, který proběhl nebo probíhá ve většině zemí světa.
♦ Ochrana digitálních dokumentů – jejím prvním krokem je převod knih, dokumentů, zvukových a obrazových nahrávek do digitálního tvaru.
♦ digitalizace světa – informační věk

Více informací o slovu Digitalizace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Najít pojem Digitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Digitalizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Digitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Digitalizace ve Wikislovníku

Najít heslo Digitalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Digitalizace? resp. jaká je definice slova Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Mentalista? Znáte a víte kdo je Masér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.