Co je to?
Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co to je Digitalizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Digitalizace

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Digitalizace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Digitalizace patří do sekce Počítače

Klíčová slova: přesný význam, Počítače, wiki, Digitalizace, pojem, popis, formulace, význam, názvosloví, vysvětlení, co znamená, význam slova, odborné názvosloví, co to je, heslo, co je to Digitalizace?, termín, lexikon


Pojem Digitalizace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Digitalizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Digitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Digitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Digitalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Digitalizace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitalizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Digitalizace? resp. jaký je význam pojmu Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Operátor CNC? Znáte a víte kdo je Rekvizitář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.