Co je to?
Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co to je Digitalizace? Význam slova

Co znamená termín Digitalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Digitalizace? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Digitalizace je v kategorii Počítače

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, co je to Digitalizace?, synonymum, terminus technicus, terminologie, informace, přesný význam, význam slova, co to je, slovo, heslo, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, lexikon, slovník


Pojem Digitalizace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Digitalizace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Digitalizace ve Wikislovníku

Hledat výraz Digitalizace ve Wikipedii

Najít výraz Digitalizace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Digitalizace? resp. co vlastně znamená slovo Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Námořník? Znáte a víte kdo je Mikuláš Peksa? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Digitalizace v jiné sekci než Počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.