Co je to?
Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co to je Digitalizace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Digitalizace?

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Digitalizace s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Digitalizace se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: popis, co znamená, Počítače, formulace, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, terminus technicus, význam, slovník, přesný výraz, Digitalizace, terminologie, heslo, názvosloví, slovo, definice, pojem


Pojem Digitalizace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Digitalizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Digitalizace (z angl. digital, číslicový) má v češtině více významů:

♦ Digitalizace signálu – převod analogového (spojitého) signálu (např. hlasový projev) do nespojité posloupnosti digitálních (číselných) údajů.
♦ Digitalizace televizního a rozhlasového vysílání – přechod z přenosu analogového televizního nebo rozhlasového signálu na digitální, který proběhl nebo probíhá ve většině zemí světa.
♦ Ochrana digitálních dokumentů – jejím prvním krokem je převod knih, dokumentů, zvukových a obrazových nahrávek do digitálního tvaru.
♦ digitalizace světa – informační věk

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Digitalizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Digitalizace na Google.cz

Vyhledat výraz Digitalizace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Digitalizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Digitalizace? resp. co přesně znamená slovo Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Přípravář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.