Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Digitalizace. Co znamená pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co je Digitalizace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Digitalizace

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Digitalizace. Co znamená pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Digitalizace s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Digitalizace se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, definice, slovník, pojem, definice pojmu, význam, co je to Digitalizace?, popis, synonymum, Digitalizace, terminus technicus, co znamená, lexikon, význam pojmu, počítače, význam slova


Pojem Digitalizace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Digitalizace můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Digitalizace (z angl. digital, číslicový) má v češtině více významů:

♦ Digitalizace signálu – převod analogového (spojitého) signálu (např. hlasový projev) do nespojité posloupnosti digitálních (číselných) údajů.
♦ Digitalizace televizního a rozhlasového vysílání – přechod z přenosu analogového televizního nebo rozhlasového signálu na digitální, který proběhl nebo probíhá ve většině zemí světa.
♦ Ochrana digitálních dokumentů – jejím prvním krokem je převod knih, dokumentů, zvukových a obrazových nahrávek do digitálního tvaru.
♦ digitalizace světa – informační věk

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Digitalizace na Google.cz

Zkusit najít heslo Digitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Digitalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Digitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Digitalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Digitalizace? resp. co znamená Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Michail Gorbačov? Znáte a víte kdo je Manažer kvality? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Digitalizace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.