Co je to?
Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co to je Digitalizace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Digitalizace?

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Digitalizace sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Digitalizace je v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam, Počítače, odborný výraz, přesný význam, terminologie, význam pojmu, formulace, wiki, terminus technicus, heslo, Počítače, co to je, přesný výraz, význam slova, synonymum, definice, termín, Digitalizace


Pojem Digitalizace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Digitalizace lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Zkusit najít pojem Digitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Digitalizace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Digitalizace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Digitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Digitalizace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Digitalizace? resp. jaký je přesný význam slova Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Semetrika? Znáte a víte kdo je Mikuláš Peksa? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Digitalizace i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.