Co je to?
Výraz, termín, definice slova Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Co je to Digitalizace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Digitalizace

Digitalizace je pojem pocházející z angličtiny, kde znamená složený z číslic. V češtině může být použit ve více významech. Setkat se s tímto pojmem lze u digitalizace signálu, u rozhlasového a televizního vysílání (změna analogového signálu na digitální) a také při ochraně digitálních dokumentů (převod dokumentů do digitálního tvaru). Umožňuje využití všech možností digitálních technologií pro zefektivnění a zrychlení nejrůznějších proces a funkcí.
Samotný termín digitalizace je veřejností chápán především jako digitalizace TV a rozhlasového vysílání nebo jako přechod na digitální nosiče, obrovský přínos má však její využití v oblasti informačních systémů a všech systémů pracujících se sdílením nebo zpracováním informací. Digitalizace má i určité nevýhody, mezi největší patří možnost zneužití dat.


Co je to Digitalizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Digitalizace. Co znamená odborný pojem Digitalizace z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Digitalizace je v kategorii počítače

Klíčová slova: pojem, přesný význam, lexikon, slovník, význam, slovo, formulace, definice pojmu, co to je, počítače, vysvětlení, definice, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, názvosloví


Pojem Digitalizace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Digitalizace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Digitalizace (z angl. digital, číslicový) má v češtině více významů:

♦ Digitalizace signálu – převod analogového (spojitého) signálu (např. hlasový projev) do nespojité posloupnosti digitálních (číselných) údajů.
♦ Digitalizace televizního a rozhlasového vysílání – přechod z přenosu analogového televizního nebo rozhlasového signálu na digitální, který proběhl nebo probíhá ve většině zemí světa.
♦ Ochrana digitálních dokumentů – jejím prvním krokem je převod knih, dokumentů, zvukových a obrazových nahrávek do digitálního tvaru.
♦ digitalizace světa – informační věk

Zkuste zjistit více informací o slovu Digitalizace v následujících zdrojích

Najít slovo Digitalizace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Digitalizace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Digitalizace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Digitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Digitalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Digitalizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Digitalizace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Digitalizace? resp. co znamená Digitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Digitalizace, odpověď na dotaz co je to Digitalizace?. Víte např. kdo to je Vladimír Darida? Znáte a víte kdo je Programátor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.