Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polyester. Co znamená pojem Polyester z kategorie Materiály?

Co je Polyester? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polyester?

Polyester je název syntetického vlákna. Pro jeho výrobu se používají různé látky, obvykle PET. Materiál se uvede do tekutého stavu a pak je protlačen tryskou. Tímto způsobem vznikne vlákno. Využívá se nejen na výrobu oblečení, ale třeba i na závěsy nebo na záclony. Je odolný proti usazování mikroorganizmů. Velmi oceňována je jeho nemačkavost. Polyester vyniká vysokou odolností proti oděru a také příliš nepodléhá působení slunečních paprsků a světla. Je stálobarevný a trvanlivý. Dobře odvádí vlhkost, aniž by sám navlhl, proto rychle odvede i pot od kůže. Vlákna mají kruhový průřez, proto jsou lesklá a výrobky z polyesteru tak mají vzhled a jemnost hedvábí. Nevýhodou je obtížné barvení. Barva musí být uzavřena přímo ve struktuře vlákna, čímž se pak barvy stanou stálými a výraznými.
Protože samotný polyester vykazuje i negativní vlastnosti, používají se upravená vlákna, která jsou přizpůsobena účelu, ke kterému bude vlákno použito. Údržba je jednoduchá, navíc výrobky z polyesteru velmi rychle schnou. Polyester se kombinuje s mnoha dalšími materiály, jako jsou třeba vlákna elastanu. Doporučeno je praní v ruce, výrobky z polyesteru se nesmí bělit, chemicky čistit ani sušit v sušičce.


Co je to Polyester? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polyester. Co znamená pojem Polyester z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Polyester s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Polyester se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, co to je, co znamená, přesný význam, slovník, slovo, terminus technicus, terminologie, formulace, informace, přesný výraz, lexikon


Pojem Polyester je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Polyester ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyester ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyester ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Polyester ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Polyester ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Polyester ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyester například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Polyester? resp. co to je Polyester? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyester, odpověď na dotaz co je to Polyester?. Víte např. kdo to je Vladimír Darida? Znáte a víte kdo je Petr Novák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.