Co je to?
Definice výrazu, termínu Anxieta. Co znamená odborný pojem Anxieta z kategorie Psychologie?

Co je Anxieta?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anxieta

Anxieta je cizí slovo k označení emoce-úzkosti. Konkrétně se jedná o pocity obav, strachu, nervozity či znepokojení. Tento stav nastává bez jakéhokoli podnětu, jde o to, že postižený jedinec již dopředu počítá s tím, že nastávající situace bude nepříjemná, a tím se úzkost ještě zvýší. Úzkostné reakce jsou přirozené a pocity strachu a úzkosti jsou normální. Obvyklá úzkost a strach se pojí vždy s něčím konkrétním, jako je třeba strach z pavouků, z uzavřených prostor, z noci a podobně. Anxieta však znamená, že tato úzkost se k ničemu konkrétnímu neváže a tudíž se jí obtížněji odolává. Její problém je v tom, že jedinec reaguje citlivěji i na běžné situace, které ostatní lehce zvládnou.
Člověk s anxietou je nezdravě napjatý a je neustále, i bez důvodu, v pohotovosti. S úzkostí se pak pojí i další obtíže, například poruchy příjmu, spánkové obtíže a další. Důsledkem pak mohou být například dýchací potíže, kardiovaskulární onemocnění, obtíže trávicího traktu a další. Další zátěže a stresy pak anxietu zhoršují. Postižený jedinec má tendence se takovým situacím vyhýbat, což není řešením. Je nutné naučit se postupně čelit úzkostem, prožívat je a postupně si na ně zvykat. Ideální je spolupráce s psychologem neb psychterapeutem.


Co je to Anxieta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anxieta. Co znamená odborný pojem Anxieta z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anxieta se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Anxieta je v kategorii psychologie

Klíčová slova: co je to Anxieta?, názvosloví, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, slovo, co znamená, slovník, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, wiki, význam, přesný význam, heslo, definice, terminologie, význam slova


Pojem Anxieta je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Anxieta v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Anxieta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Anxieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anxieta ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Anxieta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Anxieta ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Anxieta ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Anxieta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Anxieta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anxieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anxieta, odpověď na dotaz co je to Anxieta?. Víte např. kdo to je Kosmas? Znáte a víte kdo je František Kriegel? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anxieta v jiné sekci než psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, anxieta, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.