Co je to?
Definice výrazu Anxieta. Co znamená odborný pojem Anxieta z kategorie Psychologie?

Co je Anxieta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anxieta?

Anxieta je cizí slovo k označení emoce-úzkosti. Konkrétně se jedná o pocity obav, strachu, nervozity či znepokojení. Tento stav nastává bez jakéhokoli podnětu, jde o to, že postižený jedinec již dopředu počítá s tím, že nastávající situace bude nepříjemná, a tím se úzkost ještě zvýší. Úzkostné reakce jsou přirozené a pocity strachu a úzkosti jsou normální. Obvyklá úzkost a strach se pojí vždy s něčím konkrétním, jako je třeba strach z pavouků, z uzavřených prostor, z noci a podobně. Anxieta však znamená, že tato úzkost se k ničemu konkrétnímu neváže a tudíž se jí obtížněji odolává. Její problém je v tom, že jedinec reaguje citlivěji i na běžné situace, které ostatní lehce zvládnou.
Člověk s anxietou je nezdravě napjatý a je neustále, i bez důvodu, v pohotovosti. S úzkostí se pak pojí i další obtíže, například poruchy příjmu, spánkové obtíže a další. Důsledkem pak mohou být například dýchací potíže, kardiovaskulární onemocnění, obtíže trávicího traktu a další. Další zátěže a stresy pak anxietu zhoršují. Postižený jedinec má tendence se takovým situacím vyhýbat, což není řešením. Je nutné naučit se postupně čelit úzkostem, prožívat je a postupně si na ně zvykat. Ideální je spolupráce s psychologem neb psychterapeutem.


Definice výrazu Anxieta. Co znamená odborný pojem Anxieta z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Anxieta můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anxieta je v sekci psychologie

Klíčová slova: slovník, popis, co je to Anxieta?, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, význam slova, definice, vysvětlení, synonymum, psychologie, terminologie, lexikon, heslo, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Anxieta je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Anxieta

Hledat videa s názvem Anxieta na Youtube

Najít heslo Anxieta ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anxieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Anxieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Anxieta ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Anxieta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anxieta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Anxieta? resp. co přesně znamená slovo Anxieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anxieta, odpověď na dotaz co je to Anxieta?. Víte např. kdo to je Maisie Williams? Znáte a víte kdo je Hermann von Helmholtz? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.