Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtečka knih. Co znamená odborný pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co je to Čtečka knih? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čtečka knih?

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtečka knih. Co znamená odborný pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čtečka knih? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Čtečka knih patří do sekce hardware

Klíčová slova: hardware, odborné názvosloví, formulace, slovník, význam, heslo, popis, co to je, lexikon, přesný výraz, informace, názvosloví, synonymum, terminologie, terminus technicus, pojem, wiki, vysvětlení


Pojem Čtečka knih je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čtečka knih píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtečka knih ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Čtečka knih ve Wikislovníku

Najít slovo Čtečka knih ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Čtečka knih ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Čtečka knih na Youtube

Najít termín Čtečka knih ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čtečka knih? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Fritz ter Meer? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..