Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co je to Čtečka knih? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čtečka knih

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Čtečka knih můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čtečka knih je v kategorii Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, terminus technicus, synonymum, vysvětlení, přesný význam, Čtečka knih, odborný výraz, terminologie, co to je, odborné názvosloví, význam, slovník, co znamená, slovo, co je to Čtečka knih?, definice, Hardware


Pojem Čtečka knih je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čtečka knih? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Čtečka knih ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Čtečka knih na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtečka knih ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtečka knih ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Čtečka knih ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Čtečka knih ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Čtečka knih? resp. co se přesně ukrývá za slovem Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Signalista? Znáte a víte kdo je Kreativec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..