Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co to je Čtečka knih? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čtečka knih?

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čtečka knih? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Čtečka knih patří do sekce hardware

Klíčová slova: co to je, wiki, slovník, termín, heslo, informace, význam slova, pojem, význam pojmu, hardware, význam, lexikon, Čtečka knih, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, definice, formulace


Pojem Čtečka knih je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čtečka knih dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Čtečka knih ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Čtečka knih na Google.cz

Hledat termín Čtečka knih ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Čtečka knih ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtečka knih ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Čtečka knih ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Čtečka knih? resp. co je to Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Pravičák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..