Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co je Čtečka knih? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čtečka knih?

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čtečka knih? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Čtečka knih patří do sekce hardware

Klíčová slova: hardware, definice pojmu, terminologie, termín, co je to Čtečka knih?, význam, definice, názvosloví, pojem, lexikon, slovník, co znamená, popis, přesný význam, wiki, odborný výraz, synonymum, slovo


Pojem Čtečka knih je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čtečka knih? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Čtečka knih ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtečka knih ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Čtečka knih ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Čtečka knih ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtečka knih ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Čtečka knih ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čtečka knih? resp. jaký je přesný význam slova Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Petr Pavel? Znáte a víte kdo je Svatá Trojice? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Čtečka knih i v jiné kategorii než je sekce hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..