Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co je to Čtečka knih? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čtečka knih

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čtečka knih. Co znamená pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Čtečka knih s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čtečka knih patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, definice, informace, význam, synonymum, odborný výraz, slovo, Hardware, Čtečka knih, heslo, termín, názvosloví, definice pojmu, wiki, popis, slovník, Hardware


Pojem Čtečka knih je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čtečka knih? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtečka knih ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Čtečka knih ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Čtečka knih ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Čtečka knih ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtečka knih ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Čtečka knih ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čtečka knih? resp. co to je Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Hysterka? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..