Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtečka knih. Co znamená odborný pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Co je to Čtečka knih? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čtečka knih

Čtečka knih je elektronické zařízení, které umožňuje zobrazovat knihy v elektronické podobě (tzv. e-knihy). Displeje většiny čteček elektronických knih jsou černobílé a využívají tzv. elektronický papír s elektronickým inkoustem, který je šetrný k lidským očím a má minimální spotřebu elektrické energie. Výhodou čteček elektronických knih je dlouhá výdrž baterie, nízká hmotnost a možnost nahrát do paměti velké množství textů v různých formátech (epub, mobi nebo pdf). Nejznámější značkou čteček je Kindle od firmy Amazon.


Co je to Čtečka knih? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtečka knih. Co znamená odborný pojem Čtečka knih z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čtečka knih můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Čtečka knih je v sekci hardware

Klíčová slova: co to je, co znamená, názvosloví, terminologie, definice pojmu, terminus technicus, hardware, definice, slovo, informace, formulace, odborný výraz, co je to Čtečka knih?, pojem, odborné názvosloví, slovník, lexikon, význam slova


Pojem Čtečka knih je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čtečka knih? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čtečka elektronických knih (též čtečka e-knih, anglicky e-book reader nebo e-reader) je mobilní zařízení, určené převážně pro čtení elektronických knih (e-knih) nebo elektronických periodik.
Čtečky elektronických knih vznikly jako alternativa ke klasickým tištěným knihám. Z toho důvodu mají displej založeny na bázi elektronického papíru, který má svým zobrazením co nejvíce připomínat právě tištěnou knihu. Na trhu se ovšem objevují i čtečky s konvenčním LCD displejem a přídatnými funkcemi, jako je multimediální přehrávač, webový prohlížeč a další.

Papírové a elektronické knihy

Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay
Jedna elektronická čtečka knih může nahradit tisíce papírových knih. Autor: Welcome to all and thank you for your visit ! ツ zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Čtečka knih doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtečka knih ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Čtečka knih ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Čtečka knih ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Čtečka knih ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Čtečka knih na Google.cz

Zkusit najít termín Čtečka knih ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtečka knih například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Čtečka knih? resp. co je to Čtečka knih? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtečka knih, odpověď na dotaz co je to Čtečka knih?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Svatá Trojice? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..