Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brod. Co znamená slovo Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je Brod? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brod?

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brod. Co znamená slovo Brod z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Brod s rodinou a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Brod patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, definice, co to je, informace, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, co znamená, význam, formulace, názvosloví, slovo, synonymum, vysvětlení, popis, terminus technicus, wiki


Pojem Brod je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Brod?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Více informací o pojmu Brod lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Brod na Youtube

Najít heslo Brod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Brod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Brod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Brod ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Brod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Brod? resp. co je to Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Giacomo Puccini? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Brod v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.