Co je to?
Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je to Brod? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brod

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Brod můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brod je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, význam, definice, vysvětlení, lexikon, synonymum, co to je, informace, názvosloví, přesný význam, co je to Brod?, pojem, heslo, význam pojmu, co znamená, slovník, odborné názvosloví, popis


Pojem Brod je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brod? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Brod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Brod na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brod ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Brod ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Brod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Brod ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Brod? resp. co to je Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Publicista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.