Co je to?
Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je to Brod? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brod?

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Brod s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brod se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co znamená, informace, význam, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, Stavebnictví, co to je, co je to Brod?, vysvětlení, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, definice, formulace, terminologie, slovník, popis


Pojem Brod je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brod? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Pro více informací o heslu Brod zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Brod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Brod ve Wikizdrojích

Najít pojem Brod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brod ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brod ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Brod ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Brod? resp. jaký je význam slova Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Metodik? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.