Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brod. Co znamená slovo Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je Brod?

Co znamená termín Brod? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brod. Co znamená slovo Brod z kategorie Stavebnictví?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Brod) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Brod patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: popis, co je to Brod?, definice, pojem, názvosloví, lexikon, Brod, stavebnictví, terminologie, terminus technicus, co znamená, co to je, přesný výraz, stavebnictví, význam slova, význam, informace, synonymum


Pojem Brod je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Brod můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Další informační zdroje o slovu Brod

Najít heslo Brod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brod ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Brod ve Wikislovníku

Hledat heslo Brod ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brod ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Brod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Brod? resp. jaký je přesný význam slova Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Petr Harazin? Znáte a víte kdo je Jan Hrušínský? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Brod v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Hranatý mrakodrap, brod, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.