Co je to?
Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je to Brod? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brod

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brod? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Brod je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, slovo, termín, terminus technicus, synonymum, co je to Brod?, heslo, terminologie, přesný výraz, pojem, co znamená, co to je, Stavebnictví, význam, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu, lexikon


Pojem Brod je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brod? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brod ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Brod ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Brod ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Brod ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brod ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Brod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Brod? resp. co znamená slovo Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Uma Thurman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Brod v jiné sekci než Stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.