Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Co je to Brod? Význam slova

Co znamená termín Brod? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brod je pojmenování pro mělkou část potoka či řeky. Tento úsek lze překonat buď pěšky, nebo povozem, na koni a podobně. Jako brod jsou používána místa, kde mělčinu vytvořila příroda. Takové místo se vyznačuje šíří koryta a pevnějším, většinou kamenitým dnem. Některé brody byly dodatečně upravovány, například urovnáním dna nebo zpevněním. Zpevňovalo se nejdříve dřevem, později dlažbou a panely.
Hloubka brodu byla posuzována podle dopravních prostředků, které tudy projížděly a závisela i na rychlosti proudu. Přes brody vedly první cesty. Protože byly velice důležité i z hlediska obchodu, byly chráněné sídly na březích, Z těch často vznikala města. Proto se slovo brod stalo součástí pojmenování mnoha měst a součástí místních názvů.


Co je to Brod? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brod. Co znamená odborný pojem Brod z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brod? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Brod je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: pojem, termín, co to je, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, popis, stavebnictví, slovo, význam slova, heslo, terminus technicus, informace, definice, wiki, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Brod je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brod? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Brod je mělký úsek řeky nebo potoka vhodný k překonání tohoto vodního toku pěšky, na koni či jiném zvířeti nebo vozidlem.
Využívají se zpravidla přirozeně příhodná místa, kde je koryto širší a mělké a pevné (kamenité) dno. Někdy bývají brody pro dopravu stavebně upraveny zarovnáním dna, v některých případech jeho zpevněním výdřevou, dlážděním nebo panely. Největší hloubka vody pro brodění je závislá na rychlosti toku a použitém způsobu dopravy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Brod ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Brod ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brod ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Brod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Brod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Brod na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Brod například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Brod? resp. jaká je definice slova Brod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brod, odpověď na dotaz co je to Brod?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Christina Ricci? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Brod i jinde než v sekci než v stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.