Co je to?
Definice odborného termínu, slova Introvert. Co znamená pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co je Introvert? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Introvert

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Introvert. Co znamená pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Introvert? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Introvert patří do sekce psychologie

Klíčová slova: význam, definice pojmu, psychologie, názvosloví, heslo, synonymum, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, terminologie, wiki, terminus technicus, co to je, slovo, přesný výraz, informace, psychologie


Pojem Introvert je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Introvert? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Introvert ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Introvert ve Wikizdrojích

Hledat heslo Introvert ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Introvert ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Introvert ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Introvert na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Introvert? resp. co je to Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Cucák? Znáte a víte kdo je Emigrant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.