Co je to?
Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co je to Introvert? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Introvert?

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Introvert s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Introvert se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, synonymum, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, lexikon, význam slova, vysvětlení, přesný význam, co je to Introvert?, definice, Psychologie, slovo, termín, terminus technicus, formulace


Pojem Introvert je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Introvert? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Introvert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Introvert na Youtube

Najít pojem Introvert ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Introvert ve Wikizdrojích

Hledat pojem Introvert ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Introvert ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Introvert? resp. co je to Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Ektomorf? Znáte a víte kdo je Zoroastrián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.