Co je to?
Definice výrazu Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co to je Introvert? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Introvert

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Definice výrazu Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Introvert? s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Introvert je v sekci psychologie

Klíčová slova: co znamená, význam slova, informace, názvosloví, Introvert, odborné názvosloví, psychologie, význam, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, psychologie, slovník, co je to Introvert?, přesný výraz, pojem


Pojem Introvert je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Introvert? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Introvert ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Introvert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Introvert ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Introvert na Google.cz

Zkusit najít heslo Introvert ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Introvert ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Introvert? resp. co označuje slovo Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Josef Ladislav Píč? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.