Co je to?
Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co je to Introvert? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Introvert?

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Introvert můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Introvert je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, Psychologie, odborný výraz, wiki, význam pojmu, význam, popis, co je to Introvert?, pojem, co to je, informace, terminologie, heslo, co znamená, vysvětlení, Introvert, definice, terminus technicus


Pojem Introvert je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Introvert můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Introvert ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Introvert ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Introvert ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Introvert na Google.cz

Hledat termín Introvert ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Introvert ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Introvert? resp. co označuje slovo Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Buddhista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.