Co je to?
Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co je to Introvert? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Introvert

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Introvert sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Introvert patří do sekce psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, termín, definice pojmu, psychologie, pojem, heslo, terminologie, lexikon, odborný výraz, slovník, názvosloví, formulace, Introvert, co znamená


Pojem Introvert je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Introvert? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Další informace o pojmu Introvert hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Introvert ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Introvert na Google.cz

Hledat videa s názvem Introvert na Youtube

Vyhledat heslo Introvert ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Introvert ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Introvert ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Introvert? resp. co se přesně ukrývá za slovem Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Alfred Strejček? Znáte a víte kdo je Jezíd? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.