Co je to?
Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Co je to Introvert? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Introvert?

Introvert je člověk, který je tzv. obrácen do sebe, není příliš společenský, má rád svůj klid a soukromí a pobyt mezi větším množstvím lidí ho může stresovat. Intoverti tvoří údajně asi čtvrtinu všech lidí. Opakem introverta je extrovert.


Co je to Introvert? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Introvert. Co znamená odborný pojem Introvert z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Introvert s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Introvert patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, význam, co to je, vysvětlení, Psychologie, popis, co je to Introvert?, pojem, význam slova, Psychologie, termín, heslo, formulace, přesný výraz, definice, odborný výraz, slovník


Pojem Introvert je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Introvert? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Introvert je ten, který čerpá energii ze svého vnitřního světa pocitů, myšlenek a prožitků. Introverti bývají méně hovorní než extraverti (většinou tehdy, když chtějí říct něco, co je pro ně relevantní, nemají rádi tzv. společenskou konverzaci) a jsou více přemýšliví. Mají rádi klid a soukromí. Bývají uvážliví, jednají až poté, co si své jednání předem promysleli a obhlédli situaci. Pobyt ve (větší) společnosti nebo přemíra vnějších podnětů je obvykle stresuje a vyčerpává. Ve společnosti tvoří menšinu (obvykle se uvádí kolem 25 %). Mnoho introvertů má nadání pro tvůrčí činnosti, jako je psaní, malování, skládání hudby, programování apod.

Více informací o slovu Introvert doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Introvert ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Introvert ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Introvert ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Introvert ve Wikizdrojích

Hledat pojem Introvert ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Introvert ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Introvert například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Introvert? resp. co se skrývá pod slovem Introvert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Introvert, odpověď na dotaz co je to Introvert?. Víte např. kdo to je Epidemiolog? Znáte a víte kdo je Zoroastrián? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.