Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Halušky. Co znamená pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Co je Halušky? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Halušky?

Halušky jsou název malých těstových noků, které se staly tradičním slovenským pokrmem. Největší obliby dosáhly v oblasti Liptova a Oravy. Byly prohlášeny slovenským národním jídlem. Jejich příprava je nenáročná a rychlá, navíc není potřeba mnoho surovin. Obměnou halušek jsou strapačky, které lze připravit přidáním strouhaných brambor do haluškového těsta.
Základem těsta jsou vejce a mouka. Těsto se protlačuje přes speciální síto a vytvoří se tak malé nočky, které se uvaří v osolené vodě., vyberou děrovanou naběračkou a promíchají s vybranou přílohou. Je mnoho možností, jak hotový pokrm podávat – s brynzou, zelím, uzeným, s mákem nebo povidly. Klasikou jsou brynzové halušky, do kterých se přidává slanina a pažitka. Spolupodáváným nápojem bývá kyška. Nejrůznější varianty pokrmu jsou nabízeny nejen ve slovenských, ale i v českých restauracích a oblíbená je i jejich domácí příprava.


Co je to Halušky? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Halušky. Co znamená pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Halušky s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Halušky se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, co znamená, názvosloví, popis, význam slova, co to je, přesný výraz, lexikon, vysvětlení, definice, slovo, heslo, slovník, terminologie, jídlo, Halušky, informace, odborné názvosloví


Pojem Halušky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Halušky dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Halušky jsou noky z těsta. Jsou jedním z nejznámějších pokrmů Slovenska. Tvoří součást slovenské, specificky liptovské, oravské a okolní kultury. Jde o slovenské národní jídlo, které je velmi jednoduché na suroviny i čas. Přidáním nastrouhané brambory do těsta vznikají tzv. strapačky.

Brynzové halušky

Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Hledejte pojem Halušky v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Halušky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Halušky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Halušky na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halušky ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Halušky ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Halušky ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Halušky například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Halušky? resp. co se přesně ukrývá za slovem Halušky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halušky, odpověď na dotaz co je to Halušky?. Víte např. kdo to je Paul Walker? Znáte a víte kdo je Jan Sarkander? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.