Co je to?
Definice výrazu, termínu Halušky. Co znamená odborný pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Co je to Halušky? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Halušky?

Halušky jsou název malých těstových noků, které se staly tradičním slovenským pokrmem. Největší obliby dosáhly v oblasti Liptova a Oravy. Byly prohlášeny slovenským národním jídlem. Jejich příprava je nenáročná a rychlá, navíc není potřeba mnoho surovin. Obměnou halušek jsou strapačky, které lze připravit přidáním strouhaných brambor do haluškového těsta.
Základem těsta jsou vejce a mouka. Těsto se protlačuje přes speciální síto a vytvoří se tak malé nočky, které se uvaří v osolené vodě., vyberou děrovanou naběračkou a promíchají s vybranou přílohou. Je mnoho možností, jak hotový pokrm podávat – s brynzou, zelím, uzeným, s mákem nebo povidly. Klasikou jsou brynzové halušky, do kterých se přidává slanina a pažitka. Spolupodáváným nápojem bývá kyška. Nejrůznější varianty pokrmu jsou nabízeny nejen ve slovenských, ale i v českých restauracích a oblíbená je i jejich domácí příprava.


Co je to Halušky? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halušky. Co znamená odborný pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Halušky patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, popis, slovník, wiki, informace, Jídlo, termín, heslo, Halušky, pojem, význam pojmu, lexikon, význam, přesný význam, terminus technicus, Jídlo, význam slova


Pojem Halušky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Halušky dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Halušky jsou noky z těsta. Jsou jedním z nejznámějších pokrmů Slovenska. Tvoří součást slovenské, specificky liptovské, oravské a okolní kultury. Jde o slovenské národní jídlo, které je velmi jednoduché na suroviny i čas. Přidáním nastrouhané brambory do těsta vznikají tzv. strapačky.

Brynzové halušky

Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Halušky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Halušky na Google.cz

Vyhledat slovo Halušky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halušky ve Wikimedia Commons

Najít pojem Halušky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Halušky ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halušky například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Halušky? resp. jaký je význam pojmu Halušky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halušky, odpověď na dotaz co je to Halušky?. Víte např. kdo to je Edward Norton? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Halušky i v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.