Co je to?
Definice výrazu, termínu Halušky. Co znamená odborný pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Co je to Halušky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Halušky?

Halušky jsou název malých těstových noků, které se staly tradičním slovenským pokrmem. Největší obliby dosáhly v oblasti Liptova a Oravy. Byly prohlášeny slovenským národním jídlem. Jejich příprava je nenáročná a rychlá, navíc není potřeba mnoho surovin. Obměnou halušek jsou strapačky, které lze připravit přidáním strouhaných brambor do haluškového těsta.
Základem těsta jsou vejce a mouka. Těsto se protlačuje přes speciální síto a vytvoří se tak malé nočky, které se uvaří v osolené vodě., vyberou děrovanou naběračkou a promíchají s vybranou přílohou. Je mnoho možností, jak hotový pokrm podávat – s brynzou, zelím, uzeným, s mákem nebo povidly. Klasikou jsou brynzové halušky, do kterých se přidává slanina a pažitka. Spolupodáváným nápojem bývá kyška. Nejrůznější varianty pokrmu jsou nabízeny nejen ve slovenských, ale i v českých restauracích a oblíbená je i jejich domácí příprava.


Co je to Halušky? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halušky. Co znamená odborný pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Halušky se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, informace, vysvětlení, Halušky, pojem, Jídlo, co to je, definice pojmu, heslo, synonymum, přesný význam, slovo, význam, slovník, popis


Pojem Halušky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halušky? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Halušky jsou noky z těsta. Jsou jedním z nejznámějších pokrmů Slovenska. Tvoří součást slovenské, specificky liptovské, oravské a okolní kultury. Jde o slovenské národní jídlo, které je velmi jednoduché na suroviny i čas. Přidáním nastrouhané brambory do těsta vznikají tzv. strapačky.

Brynzové halušky

Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Pro další informace o termínu Halušky zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Halušky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Halušky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Halušky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Halušky na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halušky ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halušky ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Halušky například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Halušky? resp. jaký je přesný význam slova Halušky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halušky, odpověď na dotaz co je to Halušky?. Víte např. kdo to je Brepta? Znáte a víte kdo je Vojvoda Krok? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.