Co je to?
Definice odborného termínu, slova Halušky. Co znamená pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Co je Halušky?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Halušky

Halušky jsou název malých těstových noků, které se staly tradičním slovenským pokrmem. Největší obliby dosáhly v oblasti Liptova a Oravy. Byly prohlášeny slovenským národním jídlem. Jejich příprava je nenáročná a rychlá, navíc není potřeba mnoho surovin. Obměnou halušek jsou strapačky, které lze připravit přidáním strouhaných brambor do haluškového těsta.
Základem těsta jsou vejce a mouka. Těsto se protlačuje přes speciální síto a vytvoří se tak malé nočky, které se uvaří v osolené vodě., vyberou děrovanou naběračkou a promíchají s vybranou přílohou. Je mnoho možností, jak hotový pokrm podávat – s brynzou, zelím, uzeným, s mákem nebo povidly. Klasikou jsou brynzové halušky, do kterých se přidává slanina a pažitka. Spolupodáváným nápojem bývá kyška. Nejrůznější varianty pokrmu jsou nabízeny nejen ve slovenských, ale i v českých restauracích a oblíbená je i jejich domácí příprava.


Co je to Halušky? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Halušky. Co znamená pojem Halušky z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Halušky? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Halušky patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, wiki, názvosloví, jídlo, terminologie, lexikon, termín, odborné názvosloví, informace, význam, vysvětlení, slovo, terminus technicus, heslo, co znamená, definice, synonymum


Pojem Halušky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halušky? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halušky jsou noky z těsta. Jsou jedním z nejznámějších pokrmů Slovenska. Tvoří součást slovenské, specificky liptovské, oravské a okolní kultury. Jde o slovenské národní jídlo, které je velmi jednoduché na suroviny i čas. Přidáním nastrouhané brambory do těsta vznikají tzv. strapačky.

Brynzové halušky

Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Brynzové halušky se slaninou. Autor: Gregory finster, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Halušky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Halušky ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Halušky na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halušky ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Halušky na Google.cz

Najít heslo Halušky ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Halušky například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte co to je Halušky? resp. jaký je význam pojmu Halušky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halušky, odpověď na dotaz co je to Halušky?. Víte např. kdo to je John Gray? Znáte a víte kdo je Svatý Kilián? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Halušky i v jiné sekci než v jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, banány, halušky, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.