Co je to?
Definice výrazu Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Co je Nekrolog?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nekrolog?

Nekrolog je druh novinového článku. Je zaměřen na vzpomínku na člověka, který v nedávné době zesnul. Většinou se jedná o článek o nějaké významnější osobnosti. Shrnují se zde nejdůležitější etapy života daného člověka, především takové, které měl vliv na jeho společenský i profesní růst. Autorem nekrologu bývá obvykle šéfredaktor nebo jím pověřený pracovník s uměleckým cítěním.
Nekrolog může být pronesen i ústně, jako pohřební projev nebo při vzpomínkovém aktu.


Co je to Nekrolog? Význam slova, termín, Definice výrazu Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nekrolog můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Nekrolog je v sekci literatura

Klíčová slova: co je to Nekrolog?, význam, pojem, co znamená, literatura, slovo, odborné názvosloví, definice, odborný výraz, názvosloví, Nekrolog, formulace, synonymum, přesný význam, co to je, lexikon, informace, přesný výraz


Pojem Nekrolog je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nekrolog dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Nekrolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Nekrolog ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Nekrolog ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nekrolog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Nekrolog na Google.cz

Hledat videa s názvem Nekrolog na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nekrolog například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Nekrolog? resp. co znamená výraz Nekrolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nekrolog, odpověď na dotaz co je to Nekrolog?. Víte např. kdo to je Mike Bossy? Znáte a víte kdo je Jaroslav Flegr? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Nekrolog i v jiné sekci než v literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Psaní dopisu, nekrolog, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.