Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Co je to Nekrolog? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nekrolog?

Nekrolog je druh novinového článku. Je zaměřen na vzpomínku na člověka, který v nedávné době zesnul. Většinou se jedná o článek o nějaké významnější osobnosti. Shrnují se zde nejdůležitější etapy života daného člověka, především takové, které měl vliv na jeho společenský i profesní růst. Autorem nekrologu bývá obvykle šéfredaktor nebo jím pověřený pracovník s uměleckým cítěním.
Nekrolog může být pronesen i ústně, jako pohřební projev nebo při vzpomínkovém aktu.


Co je to Nekrolog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nekrolog patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: heslo, formulace, terminus technicus, význam pojmu, termín, definice pojmu, Literatura, vysvětlení, Literatura, lexikon, wiki, co je to Nekrolog?, co znamená, odborné názvosloví, co to je, synonymum, názvosloví, význam slova


Pojem Nekrolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nekrolog? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Nekrolog ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nekrolog na Youtube

Zkusit najít pojem Nekrolog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Nekrolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Nekrolog na Google.cz

Zkusit najít heslo Nekrolog ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nekrolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nekrolog? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nekrolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nekrolog, odpověď na dotaz co je to Nekrolog?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Paleontolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.