Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Co je to Nekrolog? Význam slova

Co znamená termín Nekrolog? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nekrolog je druh novinového článku. Je zaměřen na vzpomínku na člověka, který v nedávné době zesnul. Většinou se jedná o článek o nějaké významnější osobnosti. Shrnují se zde nejdůležitější etapy života daného člověka, především takové, které měl vliv na jeho společenský i profesní růst. Autorem nekrologu bývá obvykle šéfredaktor nebo jím pověřený pracovník s uměleckým cítěním.
Nekrolog může být pronesen i ústně, jako pohřební projev nebo při vzpomínkovém aktu.


Co je to Nekrolog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nekrolog? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nekrolog je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, formulace, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, popis, Literatura, wiki, vysvětlení, význam pojmu, termín, Literatura, přesný výraz, definice, terminologie, pojem, definice pojmu, slovník


Pojem Nekrolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Nekrolog?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nekrolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Nekrolog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nekrolog na Youtube

Hledat pojem Nekrolog ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nekrolog ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nekrolog ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nekrolog například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nekrolog? resp. co znamená výraz Nekrolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nekrolog, odpověď na dotaz co je to Nekrolog?. Víte např. kdo to je Rezident? Znáte a víte kdo je Petr Robejšek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nekrolog v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.