Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Co je to Nekrolog? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nekrolog

Nekrolog je druh novinového článku. Je zaměřen na vzpomínku na člověka, který v nedávné době zesnul. Většinou se jedná o článek o nějaké významnější osobnosti. Shrnují se zde nejdůležitější etapy života daného člověka, především takové, které měl vliv na jeho společenský i profesní růst. Autorem nekrologu bývá obvykle šéfredaktor nebo jím pověřený pracovník s uměleckým cítěním.
Nekrolog může být pronesen i ústně, jako pohřební projev nebo při vzpomínkovém aktu.


Co je to Nekrolog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nekrolog? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nekrolog patří do sekce Literatura

Klíčová slova: lexikon, informace, formulace, terminologie, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, Literatura, definice pojmu, Nekrolog, význam slova, význam, wiki, popis, vysvětlení, co znamená, pojem, terminus technicus


Pojem Nekrolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Nekrolog?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně.

Více informací o pojmu Nekrolog lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Nekrolog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Nekrolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Nekrolog na Google.cz

Najít výraz Nekrolog ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nekrolog na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nekrolog ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nekrolog například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nekrolog? resp. jaký je význam pojmu Nekrolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nekrolog, odpověď na dotaz co je to Nekrolog?. Víte např. kdo to je Niccolo Machiavelli? Znáte a víte kdo je Petr Robejšek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.