Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Co je to Nekrolog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nekrolog?

Nekrolog je druh novinového článku. Je zaměřen na vzpomínku na člověka, který v nedávné době zesnul. Většinou se jedná o článek o nějaké významnější osobnosti. Shrnují se zde nejdůležitější etapy života daného člověka, především takové, které měl vliv na jeho společenský i profesní růst. Autorem nekrologu bývá obvykle šéfredaktor nebo jím pověřený pracovník s uměleckým cítěním.
Nekrolog může být pronesen i ústně, jako pohřební projev nebo při vzpomínkovém aktu.


Co je to Nekrolog? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nekrolog. Co znamená odborný pojem Nekrolog z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nekrolog? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nekrolog patří do sekce Literatura

Klíčová slova: lexikon, pojem, co je to Nekrolog?, přesný výraz, Literatura, popis, Literatura, informace, formulace, definice pojmu, názvosloví, co to je, terminus technicus, Nekrolog, odborné názvosloví, heslo, synonymum, definice


Pojem Nekrolog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nekrolog?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Nekrolog na Youtube

Zkusit najít výraz Nekrolog ve Wikizdrojích

Najít heslo Nekrolog ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nekrolog ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Nekrolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Nekrolog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nekrolog například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nekrolog? resp. co označuje slovo Nekrolog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nekrolog, odpověď na dotaz co je to Nekrolog?. Víte např. kdo to je Řeholník? Znáte a víte kdo je Ovčan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.