Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Co to je Nadmořská výška? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nadmořská výška

Nadmořská výška je vyjádření výškového rozdílu konkrétního místa vzhledem k hladině moře. Pomocí pozorování odlivu a přílivu se určuje výška hladiny moře v určité vzdálenosti od břehu. Od tohoto místa se pak určují nadmořské výšky určitých bodů na zemském povrchu.
Hodnoty se udávají v metrech nad mořem či ve stopách. Na mapě se značí pomocí vrstevnic. Pojem nadmořská výška se používá i v letectví, kde se pro měření používá tlakoměr.


Co je to Nadmořská výška? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nadmořská výška s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nadmořská výška se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, Nadmořská výška, definice, přesný výraz, význam, terminologie, přesný význam, co to je, lexikon, heslo, názvosloví, význam slova, pojem, vysvětlení, slovník, synonymum, co znamená, Věda


Pojem Nadmořská výška je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nadmořská výška? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nadmořská výška je svislá vzdálenost (výškový rozdíl) určitého místa na zemi k hladině některého moře (obvykle nejbližšího). Udává se v metrech nad mořem (m n. m.). Jelikož je první písmeno m ve zkratce označení jednotky SI, píše se bez tečky. Někdy se nadmořská výška také udává ve stopách nad hladinou moře v angloamerické měrné soustavě.
Rozdíl nadmořských výšek dvou bodů se nazývá převýšení.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay
Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Nadmořská výška na Google.cz

Hledat videa s názvem Nadmořská výška na Youtube

Zkusit najít výraz Nadmořská výška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Nadmořská výška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Nadmořská výška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Nadmořská výška ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadmořská výška například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nadmořská výška? resp. jaký je význam pojmu Nadmořská výška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadmořská výška, odpověď na dotaz co je to Nadmořská výška?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Spojená osoba? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?