Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Co je Nadmořská výška? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Nadmořská výška?

Nadmořská výška je vyjádření výškového rozdílu konkrétního místa vzhledem k hladině moře. Pomocí pozorování odlivu a přílivu se určuje výška hladiny moře v určité vzdálenosti od břehu. Od tohoto místa se pak určují nadmořské výšky určitých bodů na zemském povrchu.
Hodnoty se udávají v metrech nad mořem či ve stopách. Na mapě se značí pomocí vrstevnic. Pojem nadmořská výška se používá i v letectví, kde se pro měření používá tlakoměr.


Co je to Nadmořská výška? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nadmořská výška? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Nadmořská výška patří do sekce věda

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, definice, synonymum, co je to Nadmořská výška?, vysvětlení, přesný význam, Nadmořská výška, heslo, co to je, význam slova, definice pojmu, slovo, terminologie, přesný výraz, popis, pojem


Pojem Nadmořská výška je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Nadmořská výška?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Nadmořská výška je svislá vzdálenost (výškový rozdíl) určitého místa na zemi k hladině některého moře (obvykle nejbližšího). Udává se v metrech nad mořem (m n. m.). Jelikož je první písmeno m ve zkratce označení jednotky SI, píše se bez tečky. Někdy se nadmořská výška také udává ve stopách nad hladinou moře v angloamerické měrné soustavě.
Rozdíl nadmořských výšek dvou bodů se nazývá převýšení.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay
Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Nadmořská výška hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Nadmořská výška na Google.cz

Zkusit najít heslo Nadmořská výška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Nadmořská výška ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadmořská výška ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nadmořská výška ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Nadmořská výška ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadmořská výška například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Nadmořská výška? resp. jaký je význam slova Nadmořská výška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadmořská výška, odpověď na dotaz co je to Nadmořská výška?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Sara Sandeva? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Nadmořská výška i jinde než v sekci než v věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?