Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Co to je Nadmořská výška? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nadmořská výška?

Nadmořská výška je vyjádření výškového rozdílu konkrétního místa vzhledem k hladině moře. Pomocí pozorování odlivu a přílivu se určuje výška hladiny moře v určité vzdálenosti od břehu. Od tohoto místa se pak určují nadmořské výšky určitých bodů na zemském povrchu.
Hodnoty se udávají v metrech nad mořem či ve stopách. Na mapě se značí pomocí vrstevnic. Pojem nadmořská výška se používá i v letectví, kde se pro měření používá tlakoměr.


Co je to Nadmořská výška? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nadmořská výška? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nadmořská výška se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, význam slova, co znamená, co je to Nadmořská výška?, pojem, význam pojmu, Věda, formulace, Věda, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, slovník, lexikon, informace, přesný význam, co to je


Pojem Nadmořská výška je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nadmořská výška?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nadmořská výška je svislá vzdálenost (výškový rozdíl) určitého místa na zemi k hladině některého moře (obvykle nejbližšího). Udává se v metrech nad mořem (m n. m.). Jelikož je první písmeno m ve zkratce označení jednotky SI, píše se bez tečky. Někdy se nadmořská výška také udává ve stopách nad hladinou moře v angloamerické měrné soustavě.
Rozdíl nadmořských výšek dvou bodů se nazývá převýšení.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay
Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Nadmořská výška v následujících zdrojích

Najít výraz Nadmořská výška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Nadmořská výška ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Nadmořská výška ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nadmořská výška na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadmořská výška ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadmořská výška ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadmořská výška například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nadmořská výška? resp. jaká je definice slova Nadmořská výška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadmořská výška, odpověď na dotaz co je to Nadmořská výška?. Víte např. kdo to je Košíkář? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?