Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Co to je Nadmořská výška? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nadmořská výška

Nadmořská výška je vyjádření výškového rozdílu konkrétního místa vzhledem k hladině moře. Pomocí pozorování odlivu a přílivu se určuje výška hladiny moře v určité vzdálenosti od břehu. Od tohoto místa se pak určují nadmořské výšky určitých bodů na zemském povrchu.
Hodnoty se udávají v metrech nad mořem či ve stopách. Na mapě se značí pomocí vrstevnic. Pojem nadmořská výška se používá i v letectví, kde se pro měření používá tlakoměr.


Co je to Nadmořská výška? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nadmořská výška. Co znamená pojem Nadmořská výška z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nadmořská výška můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nadmořská výška je v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, terminologie, Nadmořská výška, odborné názvosloví, formulace, termín, vysvětlení, význam, význam slova, co to je, odborný výraz, definice, co znamená, lexikon, heslo, přesný význam, Věda, názvosloví


Pojem Nadmořská výška je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nadmořská výška?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nadmořská výška je svislá vzdálenost (výškový rozdíl) určitého místa na zemi k hladině některého moře (obvykle nejbližšího). Udává se v metrech nad mořem (m n. m.). Jelikož je první písmeno m ve zkratce označení jednotky SI, píše se bez tečky. Někdy se nadmořská výška také udává ve stopách nad hladinou moře v angloamerické měrné soustavě.
Rozdíl nadmořských výšek dvou bodů se nazývá převýšení.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay
Mrtvé moře je místo s nejnižší nadmořskou výškou na pevnině (cca -420 m.n.m.). Autor: Nick115, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Nadmořská výška ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Nadmořská výška ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Nadmořská výška ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Nadmořská výška ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Nadmořská výška ve Wikislovníku

Najít pojem Nadmořská výška na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadmořská výška například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Nadmořská výška? resp. jaký je význam slova Nadmořská výška? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadmořská výška, odpověď na dotaz co je to Nadmořská výška?. Víte např. kdo to je Lump? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?