Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Co je Povídka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Povídka?

Povídka je epický prozaický literární útvar kratšího rozsahu. Povídka mívá menší počet postav, jednu dějovou linii a jednoduchý děj. První povídky v dnešní slova smyslu vznikly počátkem 19. století. Mezi nejznámější autory povídek patřili spisovatelé Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway, Karel Čapek nebo Jaroslav Hašek.


Co je to Povídka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Povídka? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Povídka se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: synonymum, Povídka, terminologie, terminus technicus, wiki, heslo, co je to Povídka?, názvosloví, přesný výraz, informace, přesný význam, slovník, literatura, co to je, termín, význam, odborný výraz, co znamená


Pojem Povídka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Povídka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Povídka je prozaický epický útvar kratšího rozsahu než román. Od románu se liší také tím, že zachycuje pouze jeden aspekt života, ne život jako celek.

Hlavními rysy povídky jsou jednoduchý děj a neměnnost charakteru hlavní postavy.

Kořeny sahají do dávných dob vypravěčské tradice, ale za dobu vzniku povídky jako žánru je považován počátek 19. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Povídka ve Wikimedia Commons

Najít výraz Povídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Povídka na Youtube

Zkusit najít termín Povídka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Povídka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Povídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Povídka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Povídka? resp. jaká je definice slova Povídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povídka, odpověď na dotaz co je to Povídka?. Víte např. kdo to je Aleksi Šedo? Znáte a víte kdo je Brad Pitt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?