Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Co to je Povídka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Povídka

Povídka je epický prozaický literární útvar kratšího rozsahu. Povídka mívá menší počet postav, jednu dějovou linii a jednoduchý děj. První povídky v dnešní slova smyslu vznikly počátkem 19. století. Mezi nejznámější autory povídek patřili spisovatelé Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway, Karel Čapek nebo Jaroslav Hašek.


Co je to Povídka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Povídka můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Povídka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, heslo, přesný význam, terminologie, slovo, synonymum, přesný výraz, Literatura, lexikon, terminus technicus, definice, popis, wiki, co to je, význam, co je to Povídka?, význam pojmu


Pojem Povídka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Povídka dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Povídka je prozaický epický útvar kratšího rozsahu než román. Od románu se liší také tím, že zachycuje pouze jeden aspekt života, ne život jako celek.

Hlavními rysy povídky jsou jednoduchý děj a neměnnost charakteru hlavní postavy.

Kořeny sahají do dávných dob vypravěčské tradice, ale za dobu vzniku povídky jako žánru je považován počátek 19. století.

Více informací o pojmu Povídka lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Povídka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Povídka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Povídka na Youtube

Hledat termín Povídka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Povídka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Povídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Povídka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Povídka? resp. co přesně označuje termín Povídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povídka, odpověď na dotaz co je to Povídka?. Víte např. kdo to je Shakira? Znáte a víte kdo je Zvrhlík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?