Co je to?
Výraz, termín, definice slova Povídka. Co znamená odborný pojem Povídka z kategorie Literatura?

Co je to Povídka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Povídka

Povídka je epický prozaický literární útvar kratšího rozsahu. Povídka mívá menší počet postav, jednu dějovou linii a jednoduchý děj. První povídky v dnešní slova smyslu vznikly počátkem 19. století. Mezi nejznámější autory povídek patřili spisovatelé Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway, Karel Čapek nebo Jaroslav Hašek.


Co je to Povídka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Povídka. Co znamená odborný pojem Povídka z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Povídka sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Povídka patří do sekce literatura

Klíčová slova: slovník, přesný význam, synonymum, význam pojmu, pojem, odborný výraz, termín, názvosloví, význam, informace, popis, literatura, definice pojmu, Povídka, terminologie, wiki, přesný výraz, literatura


Pojem Povídka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Povídka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Povídka je prozaický epický útvar kratšího rozsahu než román. Od románu se liší také tím, že zachycuje pouze jeden aspekt života, ne život jako celek.

Hlavními rysy povídky jsou jednoduchý děj a neměnnost charakteru hlavní postavy.

Kořeny sahají do dávných dob vypravěčské tradice, ale za dobu vzniku povídky jako žánru je považován počátek 19. století.

Jiné zdroje informací o pojmu Povídka

Vyhledat slovo Povídka ve Wikislovníku

Hledat termín Povídka na Google.cz

Vyhledat heslo Povídka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Povídka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Povídka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Povídka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Povídka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Povídka? resp. co znamená Povídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povídka, odpověď na dotaz co je to Povídka?. Víte např. kdo to je Emigrant? Znáte a víte kdo je Tom Hanks? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?