Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Co to je Povídka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Povídka?

Povídka je epický prozaický literární útvar kratšího rozsahu. Povídka mívá menší počet postav, jednu dějovou linii a jednoduchý děj. První povídky v dnešní slova smyslu vznikly počátkem 19. století. Mezi nejznámější autory povídek patřili spisovatelé Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway, Karel Čapek nebo Jaroslav Hašek.


Co je to Povídka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Povídka. Co znamená pojem Povídka z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Povídka s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Povídka patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: definice, popis, význam slova, terminus technicus, informace, vysvětlení, význam, co je to Povídka?, slovník, Literatura, definice pojmu, co to je, terminologie, význam pojmu, wiki, synonymum, Povídka, termín


Pojem Povídka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Povídka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Povídka je prozaický epický útvar kratšího rozsahu než román. Od románu se liší také tím, že zachycuje pouze jeden aspekt života, ne život jako celek.

Hlavními rysy povídky jsou jednoduchý děj a neměnnost charakteru hlavní postavy.

Kořeny sahají do dávných dob vypravěčské tradice, ale za dobu vzniku povídky jako žánru je považován počátek 19. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Povídka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Povídka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Povídka ve Wikizdrojích

Najít termín Povídka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Povídka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Povídka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Povídka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Povídka? resp. jaký je přesný význam slova Povídka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Povídka, odpověď na dotaz co je to Povídka?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Bruce Willis? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?