Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Co je to Konzola? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Konzola?

Konzola je prvek, který vystupuje ze zdi a nese žebro klenby nebo balkon, římsu, sochu či jiný prvek. Může jít i o pouhý výstupek. V minulosti bývaly konzoly z kamene a silně zdobené. Dekoracemi byly motivy listů, postav nebo geometrické tvary.
Později byla dávána přednost dalším materiálům, jako je cihla nebo štuk. Sádrová konzola sloužila pouze jako dekorace.


Co je to Konzola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konzola. Co znamená odborný pojem Konzola z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Konzola s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Konzola patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, co je to Konzola?, popis, přesný výraz, heslo, význam, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, definice pojmu, stavebnictví, termín, význam slova, Konzola, slovník, co znamená, přesný význam


Pojem Konzola je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Konzola?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konzola neboli ankona je nosný článek vystupující ze zdi a nesoucí klenební žebro, případně římsu, arkýř, balkon, pavlač, sochu apod., někdy jen v podobě výstupku ze zdi.
Ve starší architektuře jsou konzoly kamenné a často bohatě zdobené geometrickými, listovými i figurálními motivy. Od 17. století mohou být i cihlové a štukové nebo sádrové, které pak ovšem mají jen dekorativní význam.
V architektuře středověkých hradů se rozměrnější nezdobená konzola nazývá krakorec.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konzola ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Konzola ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Konzola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Konzola ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Konzola ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Konzola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzola například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Konzola? resp. jaká je definice termínu Konzola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzola, odpověď na dotaz co je to Konzola?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Otto Skorzeny? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Konzola hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..