Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konsiliární vyšetření. Co znamená slovo Konsiliární vyšetření z kategorie Lékařství?

Co je Konsiliární vyšetření? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konsiliární vyšetření?

Konsiliární vyšetření je název specializovaného lékařského vyšetření. Řeší určité zdravotní potíže pacienta, přičemž cílem tohoto vyšetření je získání názoru a doporučení od dalšího odborníka. Při tomto vyšetření zajde pacient ke specialistovi, který se zaměřuje právě na jeho problém. Specialista podrobně projde anamnézu pacienta a podrobné vyšetření. Na tomto základě pak navrhne další postup a léčbu pacienta. Konsiliární vyšetření se doporučuje tam, kde se jedná o složité nebo ojedinělé případy a lékaři nebo specialisté se nemohou shodnout na diagnóze a léčbě pacienta.
Lékař tak získá další informace a názor specialisty, takže pacient pak má vyšší šanci na zotavení a zlepšení zdraví. Ke konsiliárnímu vyšetření by se mělo přistupovat v případech, kdy si lékař není jistý diagnózou a má podezření na určitou chorobu, když dosavadní léčba nefunguje, když lékař potřebuje získat další informace o pacientovi. Vhodné je také tehdy, když ošetřující lékař nemá v určité oblasti požadované odborné znalosti. Konsiliární vyšetření využívají nejrůznější lékařské obory, například neurologie, kardiologie, ortopedie, gastroenterologie, onkologie a další.


Co je to Konsiliární vyšetření? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konsiliární vyšetření. Co znamená slovo Konsiliární vyšetření z kategorie Lékařství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Konsiliární vyšetření patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: synonymum, definice, lexikon, formulace, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, význam, slovník, terminologie, wiki, co to je, význam slova, co znamená, přesný výraz


Pojem Konsiliární vyšetření je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Konsiliární vyšetření ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Konsiliární vyšetření ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Konsiliární vyšetření ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Konsiliární vyšetření na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konsiliární vyšetření ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Konsiliární vyšetření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konsiliární vyšetření například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Konsiliární vyšetření? resp. co znamená výraz Konsiliární vyšetření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konsiliární vyšetření, odpověď na dotaz co je to Konsiliární vyšetření?. Víte např. kdo to je Ektomorf? Znáte a víte kdo je Humphry Davy? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Konsiliární vyšetření hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.